הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

מדעי החיים הבריאים

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית.... +עוד

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.

עדכונים:

פוסטים: 82

החל מדצמבר 2014

צילום מסך 2018.01.14 ב.8.39.33

התמונה היא מתוך כתבה שהתפרסמה עליי בידיעות פתח תקווה 22.12.17 (יום הולדתי) -והקרדיט מגיע למור גפני.

 

יום אחד באוגוסט 2012 התקשרה אליי גיסתי וסיפרה לי שגילו לה גידול של שמונה סנטימטר בשד. קולה רעד, ליבי החסיר פעימה. גיסתי היקרה שכלה את בעלה הראשון ממחלת הסרטן. היא נפרדה ממנו כשהיא חובקת תינוקת שאך זה נולדה ולא תזכה להכיר את אביה. הפחד הגדול שליווה אותה התעצם בכל בדיקה ובדיקה. חוויות העבר התערבבו עם העתיד לבוא. הרגשתי את הפחד ורציתי להיות איתה אבל לא ידעתי איך.

“תעזרי לי”, היא ביקשה, “הרי רשמת פטנט בסרטן השד, יש לך את כל הידע”.

“מצטערת”, עניתי לה בכאב. “אני יודעת הכול על התפתחות המחלה ואני מכירה כל מולקולה ומולקולה באופן אישי ואפילו יודעת לצמצם גידולים – אבל בעכברי מעבדה לא בבני אדם”.

שרית  קטן 1

צלם: אורי קריספין מתוך כתבתה של ענתי כהן אשדוד-נט 2012

רוב המחקרים שלי עוסקים במנגנונים הקשורים למחלת הסרטן. אני שותפה לעשרות מאמרים מדעיים ולמאות ציטוטים של מדענים אחרים על העבודות שלי. אפילו יש שני פטנטים בסרטן השד ובסרטן העור שרשומים בין היתר על שמי בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, שם למדתי לתואר שלישי במדעי החיים והמוח. הפטנטים נרשמו במהלך הפוסט דוקטורט הראשון שלי (בעזרת מנגנון חדש של בקרת ביטוי הגנים הסרטניים מצאתי אפשרות להפחית את פעילותם האגרסיבית). בבית חולים איכילוב רצו שאחקה את אופן הפטנט בהבנת המנגנון המולקולרי שגורם למחלות דלקתיות במערכת העיכול, מחלות כגון קרוהן או קוליטיס, להתפתח למחלת הסרטן, אולם מחקר בבית חולים שונה לחלוטין ממחקר באקדמיה. עד מהרה חזרתי למכון וייצמן כדי לעשות שם פוסט דוקטורט נוסף ולערוך מחקרים מעניינים בתחומים המוח, המגדר וההתנהגות (חקרתי עכברים אוטיסטים) ותכננתי להישאר שם כעמיתת מחקר, עד ליום שבו פנתה אליי גיסתי. באותו היום החלטתי שאני מלווה אותה לטיפול שעברה בסרטן השד. לא ידעתי שאני יוצאת למסע ארוך, מטלטל ומופלא.

Woman walking cross country trail in autumn forest

קרדיט :depositphotos

אתמול במהלך קורס של שיווק דיגטלי של סלונה ולאומי ,שאלה  היועצת עיסקית דריה מעוז  תני 3 סיבות לקום בבוקר: כתבתי על הבשורה שלי לתת לעולם, כתבתי על השליחות שלי וכתבתי על כך שמישהו צריך אותי יותר ממני. עכשיו ברגע כתיבת המילים הללו אני מבינה שכתבתי בדיוק אותו הדבר.

בהתבוננות לאחור זה תמיד אותו הדבר כשהייתי ילדה קטנה, היה לי חלום להציל את העולם, למצוא תרופה למחלה כלשהי, כל מחלה, העיקר שתהיה קשה: סרטן, איידס, צהבת – בחלומות שלי לא הייתי בררנית. הייתי בטוחה שאם אצליח להקל את סבלם של אחרים, אהיה מאושרת. הייתי ילדה שגדלה במשפחה בסיכון. כשסבלתי הייתי עוצמת את עיניי ויודעת שיום אחד כשאגדל אהיה מישהי שתשאיר חותם על העולם – חתיכת חלום לילדה עם נקודת פתיחה כמו שלי. אבל סקרנותי לא ידעה שובע והייתי מבלה את ימיי בספרייה. בדיעבד אני חושבת שהתשוקה לדעת היא הכוח המניע אותי. את זה לא הצליחו להרוס כל הקשיים שבדרך. שיעורי הטבע פתחו בפניי עולם שממש הקסים אותי, במיוחד גוף האדם. התשוקה להבין את פעולתו לא נרגעה עד היום. ברור לי שאת פלא הבריאה, הנשגב מכל בינה ודעת, אמשיך לחקור ולנסות להבין עד יום מותי.

וזה בעצם מה שאני עושה היום חוקרת מחלות של אנשים ומספקת להם נקודות מבט נוספות על המצב שלהם, על הטיפול שלהם. אני מעמיקה וחופרת וכמו בחלומות שלי אני לא בררנית אני עוזרת לחולי סרטן, מוצאת עבורם מחקרים חדשים, בדיקות מתאימות באופן אישי, ניסויים קלינים. חולי סוכרת שאני אחת מהם אני עוזרת לאזן את הסוכר ולהוריד את רמות האינסולין שמזריקים. ולאנשים בריאים שסובלים מענינים במערכת העיכול אני עושה בדיקת דם לזיהוי רגישויות במזון. ככה אני מתאימה להם את הבריאות בהתאמה אישית. במקצועיות, ביסודיות, בחדשנות וביצירתיות.

@_Free Delivery - Box (CS5)

קרדיט :depositphotos

לא פשוט לצאת מהאקדמיה ולהכנס למגרש שונה לגמרי, למגרש העיסקי, עם בשורה שהיא חדשנית, אני חלוצה בתחום בישראל ומרגישה ששברתי לא מעט מסגרות חשיבה, תקרות זכוכית וכך ממשיכה לקום כל בוקר בנחישות כי יש לי שליחות ויש שם מישהו שצריך את הידע שלי יותר ממני.

על דרך עבודתי תוכלו לקרוא כאן עוד

ידע רב וסיפורי מקרה ארזתי לאחרונה בספר שיצא ממש לאחרונה.

על הספר שלי תוכלו לקרוא כאן

על החתום: ד״ר ליאת אדרי phd

www.drliatedry.co.il

facebook: dr liat edry

עוד מהבלוג של ד״ר ליאת אדרי

Thumbnail

נפילת אימפריית הכסף

מה אתם הייתם עושים עם כל הטוב הזה? תיכנסו איתי רגע לסיטואציה שפתאום ביום בהיר, אתם נקלעים להתרחשות שבסופה נופלים לידיכם שטרות של כסף בכמויות לא נתפסות בכלל? אתם לא חייבים לענות בכנות, אך אני מאמינה שהייתם נוהגים...

תגובות

פורסם לפני 10 months
Thumbnail

תוכנית חיסכון בריאותית לכל ילד

בימים אלו שכולם עסוקים בתוכנית חיסכון לכל ילד, אני רוצה להעלות את הנקודה מבחינה בריאותית. אחד הויכוחים עתיקי יומין המפורסמים ביותר הוא מה משפיע יותר גנטיקה או סביבה ? כמדענית אני מאמינה  שהמחקר המדעי הוא הבסיס לרפואה...

Thumbnail

פלא, החיים האלה הם פלא!

השבוע ראיתי את הסרט בהקרנת בכורה וזאת לאחר שבכורתי בת ה11 התלהבה מהספר וביקשה לקרוא את ההמשך- תופעה נדירה בביתנו. בדרך כלל אני מעדיפה לקרוא ולא לראות סרט אך, מבלי לדעת על תוכנו של הסרט הלכנו לצפות בו. ...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים