הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

מדעי החיים הבריאים

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית.... +עוד

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.

עדכונים:

פוסטים: 66

עוקבים: 7

החל מדצמבר 2014

22/08/2017

געגוע אליך היה נשמע לי כעוד ספר מהזן של הרומן הרומנטי, הרי קראתי את המלצת דיילי מייל “סיפור רומנטי רענן, מתוק ומצחיק… אם יש זוג שאי־פעם נועד להיות יחד, זה טס וגאס״. מצטערת מצאתי בספר יותר רבדים מהרומן הרומנטי, אולי כי בסיפור חיי משתרגים חלקים דומים עד מאד לסיפור של טס.

gagua_front
אובדן הורה בגיל צעיר ושאלת האחריות על האחים הקטנים, היא שאלה קשה מאד, אחת כמה וכמה שמאבדים את ההורה המתפקד. הבחירה לוותר על החלומות שלך ולראות שכרגע מישהו אחר צריך אותך יותר, היא בחירה שגם אני עשיתי בדיוק לפני 23 שנה. כשאבי נפטר ויתרתי על לימודי רפואה ונשארתי לעזור לאימי עם אחיי הקטנים. מצאתי את דרכי ואני מגשימה את עצמי, אך לא פעם עוברות המחשבות מה אם? האם הייתי יכולה לחיות עם עצמי. במיוחד כמו לטס לקראת הסוף הספר וממרחק השנים יש תובנות אחרות.

Woman walking cross country trail in autumn forest

“היום הוא היום הראשון של שארית חייך” — הוא משפט שכתוב על צלחת קרמיקה במטבח ביתה. מאז שחויתי אובדן ושכול וחיי סובבים סביב הטיפול בחוליי סרטן, אני משתדלת לחיות כך, בהבנת השבריריות של החיים, בהוקרת תודה. לכן לא קשה להבין למה הזדהתי עמוקות עם דמותה של שאת המשפט הזה גם טס לא יכולה להוציא אותו מהראש. אפשר להסתכל על המשפט הזה מנקודות מבט שונות, היום אני בוחרת להסתכל במשקפיים ורודות על התחלה חדשה.
במהלך שש־עשרה השנים הבאות, החיים והאהבה יעמידו בפניהם טס וגאס אתגרים שונים, שנהנתי לקרוא ולהיווכח בהתפתחותם, בשינוי, השפה, בשינויי הטכנולוגיה. כל הספר מרגישים את הנגיעות שהגורל מזמן להם זה בחיי זו ושוב המרחק והגורל מפרידים ביניהם שוב ושוב. לאחר הציפייה הגדולה וההבנה העמוקה, איך אנחנו סובבים במעגלים אחד סביב השני, נשמות תאומות, העלולות לא להיפגש לעולם,האם יש דרך שבה השניים יוכלו להיפגש באמת?
גם לסיפור חייה של הסופרת התחברתי ,קייט אברלן גדלה בעיירה קטנה ליד לונדון ובילתה את ילדותה בקריאת ספרים ובתשוקה לברוח. געגוע למי שלא בין החיים, געגוע לאפשרויות שלא נבחרו.

מומלץ בחום!

על החתום:ד״ר ליאת אדרי

www.drliatedry.co.il

עוד מהבלוג של ד״ר ליאת אדרי

תצוגה מקדימה

תוכנית חיסכון בריאותית לכל ילד

בימים אלו שכולם עסוקים בתוכנית חיסכון לכל ילד, אני רוצה להעלות את הנקודה מבחינה בריאותית. אחד הויכוחים עתיקי יומין המפורסמים ביותר הוא מה משפיע יותר גנטיקה או סביבה ? כמדענית אני מאמינה  שהמחקר המדעי הוא הבסיס לרפואה...

תצוגה מקדימה

רופא הכפר איפה אתה היום?

רופא הכפר המסור, ז'אן פייר שהרי הוא השחקן המוכשר פרנסואה קלוזה, שראינו אותו ב״מחוברים לחיים״.  ובכן הרופא הוותיק והמסור מטפל בפציינטים שלו יום ולילה, נוסע מרחקים ארוכים כדי להציע את עזרתו המלומדת.   ברקע ז'אן פייר מגלה...

תצוגה מקדימה

אכן מסע ומתן לא קל.

התמונה היא מתוך כתבה שהתפרסמה עליי בידיעות פתח תקווה 22.12.17 (יום הולדתי) -והקרדיט מגיע למור גפני.   יום אחד באוגוסט 2012 התקשרה אליי גיסתי וסיפרה לי שגילו לה גידול של...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה