הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

מדעי החיים הבריאים

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית.... +עוד

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.

עדכונים:

פוסטים: 76

החל מדצמבר 2014

שוב אמיר היקר אתה מתבקש להלחם על חייך! פעם שנייה שבשנה וחצי האחרונות, אני יודעת שזה לא קל והגוף שלך עדיין לא התאושש מכל מה שהוא עבר אבל בבקשה אמיר יש עוד הרבה דברים ששווה לחיות עבורם. מילים של השיר שלך ״אל תוותר״ מקבלות משמעות מצמררת היום.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

את אמיר היכרתי כנראה כמו כולם בלהקת ״היי פייב״ אהבתי לשמוע את השירים בגלגל״צ אבל לא הייתי מעריצה שרופה. כשנודע לי שלאמיר יש סרטן עקבתי אחר החדשות, במיוחד כשהאבחנה הייתה שגויה.  ראיתי את הסרט ״ההמתנה לחיים״ בבימויה של הבמאית והתסריטאית המוכשרת במיוחד ציפי ביידר, התרגשתי מאד מהסרט ועלו לי המון תובנות כמטפלת בחולי סרטן.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

עכשיו שוב אמיר בהמתנה לחיים, לאחר שלפי הדיווחים היה יותר מ50 דקות ללא דופק, לאחר שטבע ביום הכי סימבולי בחייו, היום שהתבשר שלא הייתה בגופו המחלה הארורה, לפני שנה בדיוק, היום הזה שחייו חזרו לרשותו.

את אמיר פגשתי לפני כחודש בכנס חשיפת מרצים. אמיר הרצה לפניי ומיד שסיים ידעתי שאני רוצה לעשות איתו הרצאה משותפת. שכן אמיר מספר באופן כנה ומצחיק את אשר עבר, צילמתי חלקים מהרצאתו המיוחד את החלק בו הוא מפרגן לדיקור סיני שעזר לו במהלך הטיפולים האגרסיביים במחלה שלא הייתה, טיפולים אשר עזרו לו מאד.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

מאתמול שנודעה לי הידיעה המצמררת אני נסערת כמו גלי הים ולא יכולה להירגע, לא יכולתי לישון, שאלתי חברים ומקרובים אם אפשר לעזור ונאמר לי: “רק להתפלל”‘ אני מתפללת , התפללו גם אתם.

בתמונה אמיר , אני ויובל קדוש שהרצה גם הוא בכנס ועבר מסכת ארוכה עם התמודדות ביתו עמית קדוש וכתב ספר שכל מי שנמצא בקרבת המחלה חייב לקרוא ״תאי אב״, מצא גם הוא שפה משותפת עם אמיר וחשבנו איך לשתף פעולה ביחד. כי מה הסיכוי שבכנס כזה יש שלושה מרצים הסובבים סביב המחלה הקשה הזו כל אחד והסיפור שלו, כל אחד והשתלשלות הדברים שהסרטן הוביל אותו בחייו.

אני לא יודעת למה הדברים קורים כמו שהם קורים, מה יד הגורל המתעתעת הזו רוצה להגיד? מה השיעור הכל כך קשה שבחור צעיר בן 40 צריך לעבור?

הילחם, אמיר הילחם, אל תוותר, יש עוד שיעור שצריך ללמוד…

על החתום: ד״ר ליאת אדרי phd

עוד מהבלוג של ד״ר ליאת אדרי

תצוגה מקדימה

תוכנית חיסכון בריאותית לכל ילד

בימים אלו שכולם עסוקים בתוכנית חיסכון לכל ילד, אני רוצה להעלות את הנקודה מבחינה בריאותית. אחד הויכוחים עתיקי יומין המפורסמים ביותר הוא מה משפיע יותר גנטיקה או סביבה ? כמדענית אני מאמינה  שהמחקר המדעי הוא הבסיס לרפואה...

תצוגה מקדימה

היום הראשון שלי בביה"ס לשיווק דיגיטלי.

יש לי שיעורי בית, אוף- צמד המילים מטיל האימה הזה. כן , כן גם בגילי המופלג עם כל התארים והתעודות שלצידי, לא הצלחתי להשתחחר מהקבס שתופס אותי בבטן שאני נדרשת לעשות שיעורי בית או רחמנא לצלן מבחן. וזה בסך הכל שיעורי בית לא...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

רופא הכפר איפה אתה היום?

רופא הכפר המסור, ז'אן פייר שהרי הוא השחקן המוכשר פרנסואה קלוזה, שראינו אותו ב״מחוברים לחיים״.  ובכן הרופא הוותיק והמסור מטפל בפציינטים שלו יום ולילה, נוסע מרחקים ארוכים כדי להציע את עזרתו המלומדת.   ברקע ז'אן פייר מגלה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה