הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

מדעי החיים הבריאים

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית.... +עוד

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.

עדכונים:

פוסטים: 71

החל מדצמבר 2014

truman

כשהזמינו אותי לסרט ״טרומן חברים עד הסוף״ ריפרפתי על הטריילר, ראיתי סרט ספרדי עם שחקנים מרשימים ומיד הסכמתי, לא שיערתי כמה הסרט יגע בליבי. כשהזמינו אותי לסרט לא ידעו שאני לומדת כבר שנים בודהיזם ולאחרונה גם ליווי רוחני, בתוכנית ״שותפים למסע״ בפסיכודהרמה בבית ספר ״ברושים״.

לוקח זמן להבין את התמונה המלאה בסרט. השחקן הראשי חולה בסרטן ריאות, לאחר שנה קשה של טיפולים, החליט לסיים את חייו בכבוד, הוא עובר עם חברו הטוב מסע בן ארבעה ימים מרגש עד מאד.

הפרידה ממהסובבים אותו מעוררת התפעלות, השחקן מיטב להעביר את ההשלמה במצבו ונפרד מהאנשים שהקיפו אותו קרובים יותר קרובים פחות, הרגעים הקטנים האנושיים בהם החמלה נכנסת מעבירים רגש בעוצמה גדולה.

בעולם המערבי אנשים לא כל כך רוצים לדבר על מוות, הם מתרחקים מסיפורים על מוות ומחלה, הרגשתי בתחילת הסרט את אי הנוחות של הקהל, כמו זרם חשמלי שהחל לנוע בין האנשים, לאט לאט עם הקטעים הקומיים, המורכבות הריגשית של הסיפור הרגשתי שהקהל עבר מסע , מסע שנגע בו וראיתי אנשים יוצאים מהסרט מפויסיים, דומעים ומהורהרים.

סצינת הסקס היתה מהיפות שראיתי בקולנוע והזכירה לי את הסרט ״אהבת בשר ודם״ ובאמת העבירה חוויה של אהבה עמוקה לאו ודווקא לפרטרנרית בסקס.

טרומן 2

בחרתי בשתי תמונות המפרסמות את הסרט, הראשונה בעברית (מסינמה סיטי) אך השחקנים אינם מישרים מבט למצלמה

ואילו התמונה הזו (מהאוזן השלישית) יש בה מבטים, שבסרט ניתן להרגיש שמבט ודיבור העיניים אומר לפעמים הכל.

המוות כשעון מעורר לחיים.

embedded by Embedded Video

ד״ר ליאת אדרי PhD

0508520296

[email protected]

www.drliatedry.co.il

עוד מהבלוג של ד״ר ליאת אדרי

תצוגה מקדימה

בואו נמנע את הטרגדיה הבאה!

בוודאי כבר שמעתם, על בחורה בת 38, מאבן יהודה, מיכל אהרונוף בן רעי ז”ל. מיכל נפטרה יומיים לאחר שילדה את ביתה רומי בניתוח קיסרי. מיכל נפטרה מסרטן ריאות מתקדם שאובחן בשבוע ה-32 להריון. לפי הדיווחים בתקשורת מיכל חשה קשיי נשימה...

תצוגה מקדימה

יום "בריאות מותאמת אישית" בתאריך 15/2/18 ב "עליית הגג של ג'וד"

תארו לכם מרחב של שקט בתוך גלריה. תארו לכם SHOPPING  בהתפנקות זוגית בצימר. תארו לכם הרצאה בקיבוץ בצפון הלא כל כך רחוק מהמרכז, תארו לכם את "עליית הגג של ג'וד". כשהזמנתי לי סוף שבוע ב "עליית הגג של ג'וד" אשר בקיבוץ הסוללים כדי לחגוג...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

תוכנית חיסכון בריאותית לכל ילד

בימים אלו שכולם עסוקים בתוכנית חיסכון לכל ילד, אני רוצה להעלות את הנקודה מבחינה בריאותית. אחד הויכוחים עתיקי יומין המפורסמים ביותר הוא מה משפיע יותר גנטיקה או סביבה ? כמדענית אני מאמינה  שהמחקר המדעי הוא הבסיס לרפואה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה