הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

מדעי החיים הבריאים

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית.... +עוד

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.

עדכונים:

פוסטים: 79

החל מדצמבר 2014

17 ימים מאז שהתחלתי את הקמפיין מימון המונים, 17 ימים קשים במיוחד. השקעת אנרגיה אינסופית בפוסטים בפייסבוק, היא לא בשבילי בכלל. מתוך יעד המימון הגעתי ל 17 אחוז, ב 17 ימים, ממוצע לא מזהיר של אחוז ליום. ההסתכלות שלי על החיים היא בדרך כלל על הכוס המלאה ולא הריקה, ובמקרה הזה על הכוס שמתמלאת לאט לאט טיפה אחר טיפה, באיטיות מייסרת של ברז שדולף. לא דמיינתי כך את הדברים.

17 ימים הצוות שגייסתי לא עבד לשביעות רצוני, האנשים שחשבתי שיהיו לי לעזר לא היו שם בשבילי ואילו אחרים הפתיעו. דוגמת חברה של גרושתו של בעלי הנמצאת מעבר לים ומגייסת לי תומכים לפרוייקט. בימים טרופים אלו אני מחפשת לי מרגוע כרגיל  בספרים.  הספר היzמים החדשים הגיע לידיי בדרך קסומה שאספר עליה בפעם אחרת, בדרך כלל ספרי עיון לא קל לי לקרוא  אבל את הספר הזה קראתי בנשימה עצורה ותוך כדי התלהבות הקראתי גם לבעלי קטעים נבחרים.

cover-for-site

לפתע קרה משהו מעניין הבנתי שהכל משחק. ״ כשאתם לא פועלים מתוך פחד, כשאתם יודעים מה המשחק שאתם משחקים, כשאתם יודעים שתנצחו בו, אתם יכולים להתקדם בשביל עם הכי פחות מכשולים…ניצחון במשחק הוא אלמנט בסיסי של הבעה עצמית ולא תלוי בתוצאות חיצוניות״. הציטוט מתוך הספר גרם לי לפריצת דרך מחשבתית, הקמפיין הזה הוא מסע , הקמפיין הזה דגם מוקטן של החיים שלי, אז איך אני רוצה שהוא יראה, כמו רכבת הרים הבנויה מעליות וירידות ? או שאני בוחרת לראות את הקמפיין הזה כלונה פארק שלם, כיורודיסני אשר יש בו דמויות רבות, אפשרויות משחק רבות, תחנות עצירה להתרעננות. מקום כיפי המאפשר לצבור חוויות רבות עם זכרונות שישארו לכל החיים. הניצחון שלי בקמפיין להגיע ל100% מהיעד הוא לא כסף, הוא להעביר את השליחות שלי, את הבשורה שלי לעולם, שרפואה אפשר גם אחרת. שפיתרון בעיות בריאות טמונות לרוב באיבחון אישי דרך בדיקות ספציפיות המתאימות לבעיה, כמו בדיקות גנטיות אבל לא רק, אלא בדיקות צואה, בדיקות רגישויות למזון בדם. לכן, אם לא אגיע בתום 60 יום ליעד שלי, אזרוק את הקוביות שוב ואשחק משחק אחר, כי אני מביאה לעולם הזה משהו בעל ערך אמיתי, המתאים לאנשים המתמודדים בסוגיות בריאותיות. בטיפול שלי באנשים אני לעיתים מתפקדת כעדשת מצלמה משוכללת המסוגלת לעשות זום -אין ולרדת לרזולוציות הקטנות ביותר בהבנת הגן או הגנים הגרמו למחלה ולפעמים אני עושה זום-אאוט ומסתכלת בנקודת מבט רחבה על האדם המתמודד עם המחלה הספציפית על כל רבדיו, עם כל מערכות גופו ונפשו וסביבת התמיכה שלו.

camera lens

התמונות הנלקחות במצלמה זו מאפשרות לי להרכיב את הפאזל הגדול בטיפול באדם, זוהי חשיבה השונה מחשיבה מסגרתית של המערכת היום. רוב האנשים רגילים כשיש מחלה הולכים לרופא שתפקידו לרפא יש לו מרפאה בבית הרופאים, בבית החולים, בקופת החולים, הוא לבוש בחלוק לבן, כחול ,ירוק. ואילו מדען תפקידו לחקור איך דברים עובדים, במדע, על גוף האדם, מדען צריך להיות במעבדה, במכון מחקר. לא קל לקבל מדענית כמוני שפרצה את גבולות המעבדה והיא חוקרת מחלות באופן אישי של אנשים, לכן כתבתי את הספר שלי ״הבמ״א שלך- בריאות מותאמת אישית״ כי אני חושבת שכל אחד צריך להשיג את הבריאות המיוחדת שלו. החלום שלי היה למצוא תרופה לסרטן שתציל את העולם ובכן יש לי הישגים רבים במחקר ובהבנה של הצ׳ופצ׳יק של הקומקום של מחלת הסרטן, אך מאז שעזבתי את האקדמיה התחלתי להיות שותפה לעשרות מסעות ההחלמה של אנשים המתמודדים עם מחלות קשות. כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

נכון שאני משנה דפוסי חשיבה וכמו כל חלוץ ופורץ דרך לדברים יש את תוחלת הזמן שלהם, וכמו ברז שדולף לאט לאט טיפה אחר טיפה, באיטיות מייסרת, משקה את האדמה הזו שלא רואית את הזרעים הטמונים בה ולפתע הנבטים פורחים לאחר שמכים שורשים, וממלאים את האדמה בצבעים חדשים של ירוק. אלו היו 17 הימים האחרונים שלי, רציתי שכולם יראו את היהלום שבי אני היום אני מבינה שהיהלום שבי רק צריך להמשיך ולנצנץ, במי שהוא צריך לגעת הוא כבר ייגע.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

מחר אני זורקת את הקוביות שלי נותרו לי עוד 43 ימים בקמפיין ועוד חיים שלמים , אז מתחילה משחק חדש או…. שלא. תודה רבה לרונן גפני על הבשורה שלך לעולם, היא נוגעת בי באופן אישי, ממליצה לכם לקרוא את הספר היzמים החדשים.

ד״ר ליאת אדרי PhD

www.drliatedry.co.il

קרדיט תמונות ל depositphotos.com , תמונת הספר- freshbiz

 

 

עוד מהבלוג של ד״ר ליאת אדרי

תצוגה מקדימה

תוכנית חיסכון בריאותית לכל ילד

בימים אלו שכולם עסוקים בתוכנית חיסכון לכל ילד, אני רוצה להעלות את הנקודה מבחינה בריאותית. אחד הויכוחים עתיקי יומין המפורסמים ביותר הוא מה משפיע יותר גנטיקה או סביבה ? כמדענית אני מאמינה  שהמחקר המדעי הוא הבסיס לרפואה...

תצוגה מקדימה

היום הראשון שלי בביה"ס לשיווק דיגיטלי.

יש לי שיעורי בית, אוף- צמד המילים מטיל האימה הזה. כן , כן גם בגילי המופלג עם כל התארים והתעודות שלצידי, לא הצלחתי להשתחחר מהקבס שתופס אותי בבטן שאני נדרשת לעשות שיעורי בית או רחמנא לצלן מבחן. וזה בסך הכל שיעורי בית לא...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

רופא הכפר איפה אתה היום?

רופא הכפר המסור, ז'אן פייר שהרי הוא השחקן המוכשר פרנסואה קלוזה, שראינו אותו ב״מחוברים לחיים״.  ובכן הרופא הוותיק והמסור מטפל בפציינטים שלו יום ולילה, נוסע מרחקים ארוכים כדי להציע את עזרתו המלומדת.   ברקע ז'אן פייר מגלה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה