הבלוג של ד״ר ליאת אדרי

מדעי החיים הבריאים

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית.... +עוד

אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.

עדכונים:

פוסטים: 80

החל מדצמבר 2014

אורן חזן, כנראה לא שמע על המתווה החדש של משרד הבריאות. לא צריך לאכול בשר כל יום! אורן חזן, אורח חיים לחוץ אינו תרוץ לא לשמור על הבריאות

27/06/2017

הייתי בשוק לראות את הראיון של אורן חזן ששודר במאקו, שבו הוא מתלונן על איכות המזון במזנון הכנסת ומספר שבמקום האוכל במזנון, הוא מביא מבחוץ “המבורגר או חזה עוף עם שניצל וצ’יפס, אבל בעיקר חי על מתוקים”

אורן חזן כנראה לא שמע על המתווה החדש של משרד הבריאות. לא צריך לאכול בשר כל יום!

אם האוכל במזנון מזעזע אז ללכת לקנות המבורגר, חזה עוף או שניצל זה הפיתרון שלך? אם כך, מעבר למנות הקטנות המוגשות בכנסת, מה הסכנה? כי לי נראה שאתה כבר בסכנה, אם אורח החיים שלך לא נותן לך לאכול כמו שצריך ואתה אוכל מתוקים כל יום.

אני פוגשת כל יום אנשים שאורח החיים והעיסוק שלהם עמוסים ולחוצים, לכן אני יכולה להגיד לך בוודאות שאפשר לאכול טרי ובריא ולהכין גם בכנסת, אני מזמינה אותך לנסות.

כשקראתי לראשונה את מתווה התזונה השלם שהומלץ על ידי משרד הבריאות שמחתי מאד, זה היה נראה כאילו מישהו שם למעלה, שמע את ההרצאה שלי והחליט ליישם את הדברים. אני מעודדת להפחתה משמעותית בצריכת מוצרים מן החי ואומרת לא רק יום שני ללא בשר, בואו ננסה לנהוג כמו פעם, כשלא היה לנו את השפע הזה וננהג בחוכמה, מתוך בחירה מודעת ולא צרכנית.

על פי ההנחיות החדשות של משרד הבריאות, ניתן לצרוך בשר, עופות או הודו פעמיים עד שלוש בשבוע, מומלץ להמעיט בצריכת בשר בקר ככל הניתן, ובשר מעובד — כולל שניצלונים ונקניקים הנפוצים מאוד על השולחן של הישראלים - יש להגביל לפעם בחודש, ומוטב להימנע מהם כליל.

כבר לפני שנתיים אירגון הבריאות העולמי הכריז שבשר מעובד ומתועש מסרטן, ואכילתו מקבילה לסיכון מעישון סיגריות. אני חושבת שמוטב היה אם ההנחייה הזו הייתה יותר חד משמעית והייתה מתבטאת בהגבלות של משרד הבריאות על תעשיית עיבוד המזון. מזון מעובד ומתועש לא רק שאינו בריא הוא מסב נזק ממשי לגוף, ורצוי להמעיט באכילתו ולהעדיף לצרוך אוכל טרי.

אורן, הנה לך מרשם (מי שרוצה יותר מוזמן ללחוץ להמשך קריאה).

מרשם ארבעת הצעדים

אני לא טבעונית למרות שהפחתתי באופן משמעותי את צריכת המוצרים החי, ביקרתי מספר פעמים בכנסים של טבעונים וצפיתי בהם , לתומי חשבתי שהם אוכלים בריא ואז נוכחתי שלרוב הם נוקטים בתזונה מצומצמת הכוללת לחם, חומוס וטחינה, וירקות כשבעיקרם מלפפון ועגבניה, וכל זה לא מספיק לקבלת הערכים התזונתיים הנחוצים.

בספר שלי אני מסבירה כיצד חוסרים בויטמינים ומינרלים גורמים לבעיות בריאותיות ואף דיכאון, שכן הרכיבים התזונתיים חשובים לאין שיעור כדי לבנות את המוליכים העצביים בגופנו, את הסרוטונין- הורמון האושר, הדופמין- הורמון התגמול ועוד – והנה כך התזונה שלנו משפיעה ישירות על תחושת האושר שלנו.

בימים אלו אני משיקה קמפיין מימון המונים כדי להוציא לאור את ספרי ״הבמ״א שלך- בריאות מותאמת אישית״ בספר יש ממצאים מדעיים לתזונה מונעת מחלות בפירוט רב ונגיש, לאורח חיים בריא המשמש כרפואה מונעת, לשמירה על בריאות כל מערכות הגוף.

כשהבריאות משתבשת עוד לפני שהספקנו למנוע את המחלות, מה אז צריך לעשות? ללמוד את המחלה, ללמוד את הגורמים לה, את המנגנונים הביולוגים של המחלה, לנסות להבין ממערך התסמינים את הסיבות את השורשים, למה בעצם? כי ידע זה כוח, ידע שיעזור לך אחר כך .

בהתבוננות מתפריטי משרד הבריאות שאכן השתפרו לעין ערוך אנו רואים עדיין שיש מוצרים רבים שהינם מעובדים.  אני לא ממליצה על צריכת טופו באופן יום יומי, ולבטח לא על פתיתי סויה דמוי בשר. ומה עם ביצים ומוצרי חלב, גם הם מוצרים מהחי. אז למה צריכה של יותר מפעם ביום? כמות האסטרוגן שיש במוצרי חלב היא גדולה ויכולה להפריע לנשים שרוצות להרות, לנשים בגיל המעבר, ולהגדיל את הסיכון ללקות בסרטן השד ולא רק בקרב נשים.

ולא לשכוח שאלו המלצות כלליות שאינן בהתאמה אישית, ובסטטיסטיקה כמו בסטטיסטיקה אתה לא יודע היכן אתה נמצא על הגרף, לכן צריך ״בריאות מותאמת אישית״ לפי בדיקות הדם שלך, לפי בדיקות הdna ואולי הצואה שלך.

תפריט מבוגרים משרד הבריאות

אז אם אתם רוצים לקבל כלים להיות בריאים ומאושרים, לחיות אורח חיים נכון עבורכם ולדעת יותר על מנגנונים ביולוגיים הפועלים בגופנו בחולי ובבריאות, קנו את הספר שלי. אני מזמינה אתכם להיות שותפים לדרך שלי, לחזון ולשליחות שלי.  הריי רק לפני 3 שנים הייתי במקום דומה לשל אורן חזן, שקלתי 99 קילו, עם סוכרת מטורפת, משאבת אינסולין, אם אני הצלחתי לשנות אורחות חיים , בהבנה שהחרב מונחת על צווארי אין סיבה שאורן או מישהו מקוראיי לא יצליח.

תמכו בקמפיין מימון המונים כדי שהספר שלי יראה אור ויעזור לאלפי אנשים להנות מחיים בריאים יותר!

תודה רבה

ד״ר ליאת אדרי phd

קישור לכתבה ב-yent 

 

עוד מהבלוג של ד״ר ליאת אדרי

תצוגה מקדימה

תוכנית חיסכון בריאותית לכל ילד

בימים אלו שכולם עסוקים בתוכנית חיסכון לכל ילד, אני רוצה להעלות את הנקודה מבחינה בריאותית. אחד הויכוחים עתיקי יומין המפורסמים ביותר הוא מה משפיע יותר גנטיקה או סביבה ? כמדענית אני מאמינה  שהמחקר המדעי הוא הבסיס לרפואה...

תצוגה מקדימה

היום הראשון שלי בביה"ס לשיווק דיגיטלי.

יש לי שיעורי בית, אוף- צמד המילים מטיל האימה הזה. כן , כן גם בגילי המופלג עם כל התארים והתעודות שלצידי, לא הצלחתי להשתחחר מהקבס שתופס אותי בבטן שאני נדרשת לעשות שיעורי בית או רחמנא לצלן מבחן. וזה בסך הכל שיעורי בית לא...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

רופא הכפר איפה אתה היום?

רופא הכפר המסור, ז'אן פייר שהרי הוא השחקן המוכשר פרנסואה קלוזה, שראינו אותו ב״מחוברים לחיים״.  ובכן הרופא הוותיק והמסור מטפל בפציינטים שלו יום ולילה, נוסע מרחקים ארוכים כדי להציע את עזרתו המלומדת.   ברקע ז'אן פייר מגלה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה