הבלוג של ד"ר מיכל חמו לוטם

ד"ר מיכל חמו לוטם

מי אני? אישה, אמא, מנהלת, רופאת ילדים, יזמית חברתית, אוהבת אדם, וחושבת כרונית על עתיד ישראל. הקמתי את ארגון בטרם לבטיחות ילדים, את המכון למנהיגות וממשל ובמהלך הקמתו פתחתי את הבלוג שלי - "על מנהיגות ואושר" וגם הבנתי... +עוד

מי אני? אישה, אמא, מנהלת, רופאת ילדים, יזמית חברתית, אוהבת אדם, וחושבת כרונית על עתיד ישראל. הקמתי את ארגון בטרם לבטיחות ילדים, את המכון למנהיגות וממשל ובמהלך הקמתו פתחתי את הבלוג שלי - "על מנהיגות ואושר" וגם הבנתי שתכלית המנהיגות היא להרבות אושר. מנסה להרבות את האושר שלי ושל חברי, ואכפת לי שנשים תמצאנה את המקום הנכון עבורן, זה שבו שהתשוקה פוגשת את הכישרון הייחודי! היום מכהנת כסגנית נשיא לחדשנות במרכז הרפואי שיבא

עדכונים:

פוסטים: 21

החל ממרץ 2013

הסיפור הוא לא מרב מיכאלי, אלא שהיא חושבת שאי השוויון כאן להישאר. “ג’נדר מיינסטרימינג למרות חשיבותו אינו הפיתרון לאי השוויון המתמשך של נשים. מעל מאה שנים אנו נאבקות לשוויון וההתקדמות אינה מספקת, הסיבה היא שהמערכות בנויות ומעוצבות מראש לטובת שמירה על האינטרסים של הגברים”.

04/04/2014

אני מודה – מראש מיכאלי הייתה הפיבוריטית שלי, היא מאד הרשימה אותי, עד כדי כך שאפילו כתבתי שהיא ההבטחה המנהיגותית של השנה. זה היה כשעדיין עוד לא הכרתי אותה, וגם לא את סתיו שפיר, מיכל רוזין, פנינה תמנו שאטה ועוד כמה מחברות הכנסת המעולות, ותיקות כחדשות, שאני פוגשת בתקופה האחרונה או מכירה מעברי.

מרב מיכאלי, צילום: רון קדמי

מרב מיכאלי, צילום: רון קדמי

זה לא באמת חשוב מי הכי טובה – יש נבחרת של נפלאות בכנסת הזו, והצורך לדרג ולהשוות ביניהן, אנושי ככל שיהיה, לא תורם כלום אני אומרת לעצמי כשאני מקמטת את ראשי בחרטה על הדרוגים שניסיתי לערוך.

אנחנו נפגשות בקפה עידית באבן גבירול, 2 בלוקים מקניון גן העיר.  קפה הבית של מיכאלי הוא שכונתי. אפילו שכבר אביב היא עוטה מעיל צמר שחור, פנים נקיות מאיפור, ערניות, יפות. יופי טבעי שהולם אותה, רענן, לא מתחפש.

היא מזהה אותי מיד, ניגשת, לוחצת יד. הרי לא הכרנו קודם.

ובתום פגישתנו אני מבינה שהיא עוצמתית אפילו יותר מהדימוי שיצרתי לה.

הדבר הראשון שאני מרגישה זה עד כמה היא קשובה – זה לא קל כי יש לי כל כך הרבה מה לספר לה. אני מתארת את מה שלמדתי על נשים בעמדות כוח ומנהיגות, “אפילו את המילה פמיניזם קלקלו לנו…

בהתחלה זה בכלל לא אצלי בא ממקום של שוויון, פשוט כשעסקתי בהקמת המכון למנהיגות וממשל הבנתי שאם לא תהיינה לנו נשים בהנהגה לא תהיה לנו מדינה”.

היא מהנהנת, ואני רואה בעיניה הבנה ואמפטיה.

“איך זה קרה אצלך?” אני שואלת.

“איני יודעת מתי התעוררה בי תודעה של נשיות אבל נראה לי שזה היה כשהייתי קטנה ממש, בגיל ארבע” היא עונה בחיוך, ואני מבינה שאני פוסעת היום בדרך שהיא הלכה כבר מינקות.

“כיום אני כבר חושבת כי הבעיה איננה פתירה בכלים רגילים, גם אינני מאמינה יותר שג’נדר מיינסטרימינג יספיק לסגור את הפערים. הבעיה היא בשיטה, הלב של הבעיה הוא המערכות שכולן בנויות לשמור את ההגמוניה והכוח אצל הגברים.

אתן לך דוגמה מתקופתי בטלויזיה, בה רצועת הזמן הנחשבת היא בין 7 ל 11 בלילה, נשים עם תוצאות זהות לאלה של גברים הורדו הרבה יותר מהר היא מפרטת.

יש לי כיום כמה כיוונים חדשים ומלהיבים לנושא שוויון לנשים, ואני מתכוונת לישמם.

ג’נדר מיינסטרימינג מה זו הקללה הזו?

בזכות מרב מיכאלי הלכתי ללמוד את המושג ג’נדר מיינסטרימינג, שמשמעו הטמעת חשיבה מגדרית במדיניות הכלכלית חברתית (עדין נשמע כמו סינית, אפילו לי…).

למדתי שיש מאחוריו כמה הנחות יסוד:

  1. שנשים וגברים שונים בצרכים שלהם. (זה נכון, גם במבטי כרופאה)
  2. שמדיניות היא כלי שינוי אפקטיבי (זה נכון מאד, ומדיניות  מקדמים לא רק בחקיקה)
  3. שכסף מבטא מדיניות. (נכון בריבוע)
  4. שנשים מדירות רגליהן מן המרחב הציבורי, וזה מצמצם את מעורבותן ומעלים את קולן בתהליך קבלת ההחלטות. (נכון ביג טיים, ממחקרה של נעמי חזון רואים כי אמנם יש עליה במספר חברות הכנסת אך הפער בין אחוז הגברים והנשים בכנסת ישראל לא מצטמצם כמו בהשוואה לשאר מדינות ה OECD)
  5. ההנחה החשובה והלא טריביאלית ביותר היא שאםהשלטון יתכנן יבצע ויבקר נכון  יחול /שינוי גדול במעמדן וזכויותיהן של נשים, נראה יותר מיצוי זכויות ויותר שוויון. ומדובר הן על מנהיגות בשלטון המקומי, קרי ברשות המקומית בה אתן חיות, והן על השלטון המרכזי, שאנו מצביעות עבורו, אבל עשרות אלפי משרתי ציבור שעובדים בממשלה לא מתחלפים כל 3-4 שנים.

דוגמה?

עסקים קטנים: בישראל 4% בלבד מהעסקים הינם בבעלות נשים, לעומת 29% בארה”ב וכ-10% באירופה.

אבל שווה יותר להשקיע בנשים,

למה?

כי צמיחתם של עסקים בבעלות נשית נחשבת לגבוהה יותר מקצב הצמיחה של עסקים אחרים. בארה”ב, לשם המחשה, מדובר בקצב צמיחה הגבוה פי 1.5 מהצמיחה הממוצעת של עסקים קטנים ובינוניים בבעלות גברים.

אם כך נדרשת מדיניות התומכת בנשים אחרת מאשר בגברים לצרכי הקמת עסק קטן…. כמו שאמרה עפרה שטראוס: “בארה”ב הממשל האמריקאי הבין שעסקים בבעלות נשים תורמים תרומה ניכרת לצמיחה הכוללת של המשק, והנשיא אובמה קבע שעסקים בבעלות נשים הינם חלק קריטי מהכלכלה האמריקאית – אין שום סיבה שכך לא תהיה הגישה גם בישראל”…  ”סיוע לעסקים בבעלות נשים תקדם כמה מטרות במקביל: גם סיוע לעסקים קטנים, גם קידום שוויון מגדרי וגם צמצום פערי תעסוקה.”. יש לתת סיוע שונה.

עוד דוגמה? גרטרוד אסטרום השוודית, ההוגה והמומחית עולמית של התפיסה נותנת בריאיון הבא דוגמה נפלאה נוספת בהקצאת שירות אמבולנסים.

“הרבה יותר אמבולנסים נשלחים לגברים הסובלים מהתקפי לב מאשר לנשים בשוודיה. כשניסינו להבין למה, התברר דבר פשוט: כשגבר מתקשר למוקד שואלים אותו אם כואב לו בחזה או ביד שמאל. כשאשה מתקשרת שואלים אותן שאלות – אבל הסימפטומים אצל נשים עשויים להיות שונים”.

הגדרת ג’נדר מיינסטרימינג:

ג’נדר מיינסטרימינג היא גישה לשוויון המבוססת על תכנון יישום ובקרה של פעילויות בשלטון המרכזי והמקומי, במטרה להגביר את השקיפות וההתאמה של הפעילות לצורכי נשים וגברים. השיטה פותחה כאמור על ידי גרטרוד אסטרום השוודית, ואומצה כבר לפני 20 שנים (!) בשנת 1994 על ידי ממשלת שוודיה ובהמשך גם על ידי האיחוד האירופי שממליץ עליה כשיטה האפקטיבית ביותר, ועל ידי ה־OECD, שקבע כי על המדינות החברות בארגון לאמץ אותה עד 2015. השיטה מחייבת איסוף נתונים מפולח לפי מגדרים.

לסיכום

אנו נפרדות בלבביות, ואני לןקחת איתי את ההבנה שמיכאלי סבורה כי בשיטת הג’נדר מיינסטרימינג אין די. הסכמנו שקיימים הבדלים שיש לחדדם בין נשים וגברים בכל הגילאים, בהתנהגות, הן בתפקידים והן בצרכים, ושחשוב להתחשב בהם כשמתכננים מתקצבים ומעריכים תכניות עבודה. זו הסיבה שמיכאלי פעילה בפורום נשים למען תקציב הוגן, אבל לתפיסתה השינוי הנדרש הוא עמוק הרבה יותר, במבנים התשתיות והמערכות.

בלילה בעודני כותבת אני חוששת כי בגלל הנטיה לשימור הכוח השינוי הזה הוא חזון שלעולם יש לשאוף אליו, אבל כיון שאנו המין החזק הסיכוי לממשו במלואו נמוך.

עד הפעם הבאה…

שלכן - ד”ר מיכל חמו לוטם

עוד מהבלוג של ד"ר מיכל חמו לוטם

תצוגה מקדימה

ניהול הבית כעסק מורכב

לפני מספר שנים, עוד כשהייתי המנכ"לית המייסדת של ארגון בטרם לבטיחות ילדים, הבאתי את יוסי שטראוס שכיהן כחשב משרד הבריאות לביקור בבית החולים סורוקה ובשלוחת 'בטרם' שפעלה בו. ד"ר...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

סתיו שפיר בוערת

היא צעירונת, עיניה הירוקות בורקות מולי, דקת גזרה, שיערה האדום שהפך מזמן לסמל המותג שלה עוטף את פניה בהילה, והיא בוערת מבפנים. גם כשהיא שקטה אני מרגישה בלהבה שבוערת בה, הלהבה שכנראה גרמה לכך שלמרות שהיא עוד לא בת 30 היא כבר...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

נשים אמיצות

בהרצאה שנתתי לאחרונה בגוף עסקי דיברתי על אומץ כאחת מהתכונות החשובות במנהיגות. אחד המשתתפים הרים את ידו ואמר לי "אומץ היא תכונה גברית"… האמנם? -- דוגמאות לנשים אמיצות אז חשבתי על אומץ ונשים. ישר קפצה לי לראש ארין...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה