הבלוג של מאמא אדמה

דורית יוסף נטורופתית

הי, שמי דורית יוסף p.h.D N.D אני נטורופתית ומתמחה בטיפולי עור וקוסמטיקה טבעית אני מנהלת קליניקה פרטית בגבעתיים ומעבירה קורסים שונים בתחום הקוסמטיקה הטבעית, והרוקחות הטבעית, בגבעתיים ובמספר מכללות בארץ וכמובן מנהלת קו... +עוד

הי, שמי דורית יוסף p.h.D N.D אני נטורופתית ומתמחה בטיפולי עור וקוסמטיקה טבעית אני מנהלת קליניקה פרטית בגבעתיים ומעבירה קורסים שונים בתחום הקוסמטיקה הטבעית, והרוקחות הטבעית, בגבעתיים ובמספר מכללות בארץ וכמובן מנהלת קו סבונים טבעיים בשם Ama -LUrra או בקיצור אמא אדמה. אשמח להעביר לכם מידע על כל הנושאים לטיפוח ויופי אבל בנקודת מבט קרובה לטבעי מוזמנים כולם לאתר שלי: www.dorrit.co.il www.Ama-Lurra.com

עדכונים:

פוסטים: 1

החל מינואר 2015

שלום כולם וברוכים הבאים לבלוג החדש שלי

שמי דורית יוסף ואני נטורופתית ממוקדת בטיפולי עור וקוסמטיקה טבעית .  כאן בבלוג זה אני אשתדל לתת לכם את הכלים לבדוק  באופן עצמאי את התכשירם שיש לכם בבית ולראות האם הם עומדים  בכללי הרפואה הטבעית .

מרפאים רבים ואוהבי בריאות מקפידים על המזון , קונים מזון אורגני , מבשלים בטמפרטורה נמוכה כדי לא להרוס את המרכיבים התזונתיים,  עורכים ניקוי רעלים קבוע וממלאים את המאגרים בתוספים יקרים .  אבל מה לגבי החלק החיצוני , העור? . בשונה ממערכת העיכול בו המזון עובר עיבוד וספיגה , על גבי העור הדברים עוברים אחרת .

מעט על העור

העור הוא האיבר הגדול ביותר ודק באופן יחסי, הוא מהווה מעין שריון שמגן הגנה ראשונה על הגוף כנגד  זיהום, פגיעה , קרינה וכדי להגן על השריון הזה ( עור ) הגוף מפריש תערובת חומרים מיוחדת בשם ” פקטור הלחות הטבעית של העור” תערובת זו מורכבת משומן , ושאריות הזעה  ותפקידה לשמור על לחות , גמישות והגנה.

הבחירות הקטנות שלנו בתכשירם לא פעם פוגמים בשכבה מיוחדת זו וחושפים את העור ללא מעט חבלות ובעיות , אני אמנה כמה מהם מיד.  אבל לפני הכל

איך קוראים את המרכיבים על גבי התכשיר.

כל תכשיר בגב האריזה יש פרוט של המרכיבים , או באנגלית  Ingredients: הרכיב הראשון שמופיע בתחילת הרשימה הוא המרכיב המרכזי של התכשיר כלומר התכשיר מכיל אותו בכמות גדולה . לדוגמה: אם מיד אחרי המילה מרכיבים מופיע המילה מים זאת אומרת שמים הוא המרכיב המרכזי ואם מים מופיע שני המשמעות שיש משהו בתכשיר שהכמות שלו גדולה מהמים .

חומרים מסוכנים בתכשיר

עכשיו אפשר להתפנות ולראות מה מכילים התכשירים שלנו , ואם הם מכילים אחד מהרכיבים שאכתוב , שתפו אותנו בתגובות כאן.

S.L.S/S.L.E.S,

SodiumLaurethSulfate,(נתרן לאורת סולפט) או Sodium Lauryl Sulfate (נתרן לאוריל סולפט), או בקיצור  SLS. זהו דטריגנט . דטריגנט פירושו מסיר שומן חזק במיוחד . מעטים מכירים אותו כמסיר שומן ממנועים או חומר ניקוי במוסכים .אבל חומר זה נמצא בלא מעט תכשירים שלנו , בעיקר בשמפו , סבון נוזלי ומשחת השיניים .חומר זה מסיר את שכבת השומן הטבעית של העור  וחושף אותה לפגיעה של הסביבה וזיהום  , הוא עלול לחדור למחזור הדם דרך הנקבוביות או  לגרום לכיב בפה כשהוא מופיע במשחת השיניים ,לפטריות וקשקשת על גבי הקרקפת ועוד. על נזקים של חומרים אלה תוכלו לקרוא לא מעט ברשת ולבדוק האם גם הוא מופיע בין המרכיבים שאתם משתמשים ועדכנו אותנו..

שמן מינרלי/פטרוליום /פרפין/וזלין

אלה שמונת שונים לחומר אחד בצמיגות שונה . לצערי חומר גלם זה נמצא בלא מעט תכשירים וידוע אפילו כשמן תינוקות , מוצא חומר זה מהנפט הגולמי  והוא בשימוש רחב בתעשיית כחומר סיכה ושימון , שמן מנועים בעיקר בשל מחירו הזול . לכל מי שיטען שגם הנפט הוא חומר טבעי ,ככאן המקום להזכיר כי תהליך יצור הנפט עמוק בבטן האדמה הוא תהליך של ריקבון ואלא של צמיחה כמו מרכיב השמנים הצמחיים.  שמן מינרלי סוגר את העור כמו פלסטיק , תפקידו ריכוך העור. הוא מבצע פעולה זו על ידי אטימה של העור מניעה של איבוד לחות ונוזלים דרכו והשליה היא של ריכוך אך, שוב זו השליה בלבד כי בפועל פעולת חילוף החומרים הטבעית נעצרת והפסולת נאגרת בעור  בקיצור כליאה של רעלים בו . כאן חשוב לי להבהיר שבגישה הטבעית העור הוא ריאה . כלי נשימה ואטימה שלו היא כמו אטימה של האף והפה .

זוכרים את הסרט גולד פינגר של ג’ימס בונד ? בסרט זה צבעו דוגמנית בזהב והיא נחנקה ומתה על סט הצילומים , כן , לא סגרו לה את הפה או האף רק אטמו לה את העור . אטימה של העור היא סיבה ראשונה למראה עור לא חלק , פצעים ולא מעט גירויים .

זהו להפעם ,

בדקו את התכשירם בבית וידעו אותי אם מצאתם את אחד המרכיבים  האלה

אם אתם רוצים לדעת עוד על קוסמטיקה טבעית ובריאות העור תוכלו לקרוא באתר www.dorrit.co.il

שבוע טוב ומלא בריאות ויופי

דורית יוסף

דורית

עוד מהבלוג של מאמא אדמה

תגובות

טופ 20 - בלוגים