הבלוג של דורית נחמיאס

הפוסטתֵּימה בסלונה

אמא, אמנית חזותית, כותבת את הבלוג "הפוסטתֵּימה", מתארחת בסלונה

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאפריל 2012

-

-

-

- : – : – - – : – : – : – - – : – : – : – - – :- : – : – - – : – : – : – - – : – : – : – - – : – : –

-

על רקע כהה לעילא של לילה מגוייס, נדמה שהסיפורון הבא של אברי הרלינג מהווה ייצוג למציאות קונטרסטית מתמיד:

-

אברי הרלינג | הסוד להצלחה בפרסום

-

“הסוד להצלחה בפרסום,” פתח עופר “הוא אהבה גדולה. אהבה חסרת הסתייגויות, ללא מעצורים, אהבה פעילה ומלאת תשוקה למוצר שמפרסמים. אהבת אמת שיש בה את דפיקות הלב המואצות, את זרימת הדם המוגברת, את הסומק בלחיים והעיניים הנוצצות ואת חילוף החומרים הנמרץ.

אהבה גם למפרסם כמובן. אהבה ממבט ראשון ועוד לפני של המנכ”ל, של מחלקת השיווק, של הפקידה של המנכ”ל, מנהל החשבונות, נער השליחויות, טכנאי מכונות הצילום. אין סוף אהבה לכל אותם העוסקים במלאכה, בהחלטות, במדיניות, בקופה הקטנה, אהבה המופנית אפילו למשפחות שלהם ולשכנים.

שתהיה זאת אהבה שיודעת להתרגש עד גוש בגרון כשהיא חוזה בהתהליך רב העוצמה הזה שבסופו נהגה המוצר הנפלא, היחיד ומיוחד כמו תינוק חדש, והוא מיוצר או מיובא לזרועותינו הפרושות אליו ולליבנו הפתוח לקראתו ואל תקציב הפרסום המתלווה אליו כנשמה אל גוף.

ולו יהא זה מאוורר עם טיימר ושלוש מהירויות בתשעים ותשע ש”ח בלבד.”

והמשיך בתפילה לפרסומאי:

“יהי רצון מלפניך אלוהי השיווק והפרסום, ממציא ממציאי המוצרים, יוצר הצרכנים וכוחות השוק, אדון הקריאטיב,  שיעלה קמפיין זה רצון מלפניך ותכונן לפני עדרים עדרים של קהל יעד מקשיב, הראני ממרום קודשך את הסלוגן המבריק ועשה ברחמיך את הבַּאז הנכון, שבל יגרעו ממני הויז’ואלים האפקטיביים הנובעים מהודך ואין סופיותך, שתהפוך אלוהי ואלוהי אבותי כל קהל לקהל שבוי, שיפתחו לבבותיהם וארנקיהם אל זה המאוורר עם הטיימר ושלוש המהירויות, שיהיה אך הוא משאת נפשם מלבדך, שיתקלקלו כל המזגנים כרצונך ולא תהיה להם בררה, שישִׂישׂ ויגֵל המפרסם, שיהיה בונוס גדול, שנזכה בפרס על קמפיין השנה, שכשזה יגמר יצטרף ללקוחותינו ברוב חסדך גם יצרן המזגנים ויוודע שמך לעולם ועד, אמן סלה.”

-

-

-

- : – : – - – : – : – : – - – : – : – : – - – : – : – : – - – : – : – : – - – : – : – : – - – : – : -


- : – : – - – : – : – : – - – : – : – :  : – : – : – - – : – : – : – - – : – : -


- : – : – - – : – : – : – - – : : – - – : – : – : – - – : – : -

-

-

-

“….. אמנים תמיד שימשו כעלה התאנה, חלון הראווה המנצנץ וליצני החצר של מהלכים שלטוניים ונדל”ניים. זה לא חדש. מה שחדש הוא שבזמן האחרון הם התחילו להבין את זה. מה שקורה, אם לנסות להעריך מהלכי עומק בעיצומן של התרחשויות, הוא קצו של פיצול תודעתי, של נתק בין הממד האזרחי לבין זה האמנותי.

הנתק הזה מעולם לא היה מקרי: הוא פרי של חינוך רב שנים ויסודי לכך שהדיון הפוליטי הוא חוץ-אמנותי, רכילות-מסדרונות שאינה שייכת ל”אמנות עצמה” ­ שרק בתוכה, במסגרת השפה הייחודית שלה, מותר שיתקיים הדיון הפוליטי.

לפיכך, אמנים אף נתפשו כאזרחים בעלי פריבילגיה של חופש ביטוי מועצם. הרי יש להם שלל כלים להביע דעות ועמדות, רחשי לב ותפישות עולם. ויש קהל שבא במיוחד, לראות ולקנות. כל זאת, בתנאי שהאמירה שלהם תישאר בתחומי הייצוג בלבד, כמטאפורה או מטונימיה למציאות, ולא תחרוג לעבר אקט פוליטי ממשי. עליהם להישאר בתחום יחסי הייצור המדומיינים ולא לחשוף את התנאים הממשיים שלהם, את גבולות השיח הנכפים עליהם.

וכך, מותר לצייר ברגישױת פליטים, מותר לשורר על עיר שחורה, רצוי לרקוד ללא הפסקה ריקודים של “בלי הבדל דת, גזע ולאום”, להפיק סדרות טלוויזיה על שכונות מגניבות בעיר ולצלם מצעדי גאווה. אסור לדרוש תנאים אנושיים מינימליים בפועל, שיאפשרו את כל העשייה הזאת….

… ככלל, העסקה בכל הקשור לאמנות הפלסטית היתה “תעשו מה שאתם ממילא עושים אבל לתוך הלילה, וקבלו פרסום”. לגלריות, שכבר יודעות שהעירייה אינה מסוגלת ואינה מעוניינת להביא אנשי מקצוע משמעותיים מחו”ל או אספנים, לא היה קשה במיוחד לוותר על ההצעה. הפעם העדיפו הגלריות להפגין נאמנות לאמנים שלהן, בייחוד לצעירים; אלה שנאנקים תחת עול השכירות, סובלים ממחסור בסדנאות אמנים, מהתנאים במקלטי האמנות, אלה שחיים בדרום העיר לצד הפליטים שהעירייה מתעלמת מהם. אלה שמסרבים להיגיון הלבן, על מורשתו האדריכלית הממיינת ומפלה, על הדרותיו ההיסטוריות. אלה שרוצים להפגין לא רק כישרון אילם”

-

עוד על ליל ה-28-06-2012 ומניעי אנשי רוח ובעיקרם גלריות פרטיות לבטל השתתפותם באירועי “לילה לבן” המאורגן על ידי עירית תלאביב – במאמר של גליה להב ב”גלריה”, הארץ

-

-

-


עוד מהבלוג של דורית נחמיאס

תצוגה מקדימה

באתי לקחת אוֹתִּי הביתה

- - - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - : - - - - להדס יש פנים. הדס. צילום: אליסיה שחף - הדס, 13 בפברואר 2012:  "… אני רוצה שתחזירו לי את הילדות האבודה שלי!...

תצוגה מקדימה

אינטרפרטציה לפיק-אפ (שם זמני)

- : – : – – – : – : – : – – – : – : – : – – – :- : – : – – – : – : – : – – – : – : – : – – – : – : - - : – : – – – : – : – – – : – : – : – – – : – : - פוסט על עונתי. שלא נמות בחושך, בקור, ברעב ובעיקר מבדידות - - עבודה משותפת חדשה –...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה