הבלוג של דורית יצחק

dorititzhak

בוגרת תואר ראשון Bsc בביולוגיה (אונ' תל אביב) ולימודי רפואה סינית בקמפוס ברושים שבאוניברסיטת תל אביב בעלת קליניקה לרפואה סינית דיקור, צמחי מרפא ותזונה ברמת אביב.

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מינואר 2017

התישבתי מולה, המומה,  עומדת מולי אשת עסקים חזקה ונחושה , אשת עסקים שמדברת על עבודה קשה, על בניית עסק, שמגלגל מליונים ושיושרה והגינותה הם הנכסים היקרים ביותר שלה, שבזכותם לא נפלה, גם ברגעים קשים. אישה המקפידה על אורח חיים בריא ובגיל 62 שומרת על גוף חטוב ועור פנים מטופח. עומדת ומאחוריה כל המוצרים שעליהם שמה המהווה כחותמת אחראיות על טיב המוצר.

2

היא מתחילה את סיפורה מהילדות דלת האמצעים , מבית פשוט בפתח תקווה ועל ילדה עם חלומות פורצי גבולות. אך עם חלומות לא בונים אימפריה, אלא במעשים ועבודה קשה.  לאורך כל השיחה זיהיתי את היכולת שלה לנצל סיכויים ולהפיק מהם את המירב, למקסם אותם וליצור מהם רווחים.

השיעור הראשון שלה – לא לפחד , לא לפחד לשאול, לבקש או לדרוש מקסימום תקבלו “לא” אבל ישנו סיכוי שהתשובה תהיה חיובית .

היא למדה וגדלה תוך כדי תנועה, עלתה על מטוס, גייסה כספים ולא התפשרה על טיב המוצר והנראות שלו. אין מוצר שהיא לא תבדוק על עורה, הנשים יודעות שהיא לא תמכור מוצר שהיא בעצמה לא משתמשת בו.   לכן לקוחותיה מעריכות זאת ונשארות נאמנות לה ולמוצריה לאורך השנים.

אחד הדברים החשובים שלמדה, שעסק שאינו רווחי אין לו זכות קיום, עסק צריך להיות מנוהל היא עוברת מדי יום על הדוחות והיא עצמה עם יד על הדופק בכל מה שנוגע לניהול ולשיווק של העסק היא עצמה המנהלת, מקבלת ההחלטות ומוצאת דרכים לייעל ולפתח אותו – כל הזמן חושבת ביצירתיות כיצד ניתן להגדיל את העסק ולהגיע לקהל יעד חדש , לא מפסיקה להתחדש וכעת יצאה בליין מוצרים מזון בריאים, גרנולה, רוטב לעוף ועוד…

העסק מנוהל בקפדנות תוך שמירה על סדר, שולחן העבודה תמיד מסודר והדפים מתויקים. כאשר השולחן מסודר ומוקפד כך גם יראה העסק הכל מאורגן ומנוהל בצורה מסודרת .

היא מספרת על תקופות קשות בעסק, בהן נאלצה לפטר מאות עובדים , להתיעל ולעשות חשיבה מחדש. נפילות שמהן קמה חזקה יותר ונחושה יותר . היא הצליחה להתרומם בתקופות קשות בזכות שמה הטוב, יושר ואמינות

לפי השקפתה “אין אדם לא יפה, יש לא מטופח” והחינוך לאסתטיקה מתחיל מגיל צעיר וזה לא משנה אם זה טיפוח השיער, עור הגוף או התזונה. והיא הדוגמה לכך, מגיל צעיר היא שומרת על משקל קבוע ואורח חיים בריא.

גיל 62 מבחינתה הוא רק מספר ורק יתרון – היא מגיעה לעולם העסקים עם נסיון רב ועם שם טוב שבנתה והולך איתה , היא אדם פעיל עם רעיונות לפרויקטים עתידיים. והיא מאמינה שאישה צריכה לצאת לעבוד וכך חייה יהיו מעניינים יותר .העבודה וההעשייה יצקו  לעולמה תוכן ומשמעות.

פנינה רוזנבלום מחוברת ללקוחותיה ושומרת על קשר אישי עימם, בעבר הייתה מגיעה לכל הארץ ובאופן אישי מאפרת את הלקוחות הפוטנציאלים  בכל רשתות הפארמים ובבתי מרקחת שכונתיים וכיום מקפידה לענות באופן אישי לכל שאלה בפייסבוק או לכל פניה שמגיעה אליה.

3

אני יצאתי ממנה וכבר הראש חושב עשייה , איך אני אוכל להגדיל את העסק . ואיך אני ממנפת את הפגישה איתה ומגיעה לרעיון יצירתי חדש ולהמשך עשייה, אומנם קשה אך בהחלט למדתי שעשייה קשה היא המתגלמת ועל הדרך רצוי למרוח איזה קרם איכותי כי בכל זאת אני אישה .

עוד מהבלוג של דורית יצחק

תצוגה מקדימה

אוכל, סקס ולישון

יש לי וידוי קטן... אני שונאת לבשל, פשוט לא נהנית מכל ההתעסקות הזו עם אוכל . לבשל היא מבחינתי עוד מטלה כמו לנקות או לסדר . תמיד כשאני צופה בתכניות בישול לא ברור לי על מה התחרות?  מי מבשל יותר יותר טוב? זה מבחינתי כמו להתחרות...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מתכון קייצי : דפי אורז ממולאים בירקות

"בשלושת חודשי הקיץ יש שפע... הצ'י של השמיים יורד וצ'י האדמה עולה. כאשר שתי האיכויות האלו מתאחדות, נוצר קשר מיני בין השמיים והאדמה, כתוצאה מכך מגיעים לבגרות, פרחים ופירות מופיעים בצורה שופעת". (ספר הקיסר הצהוב – פרק 22). בקיץ ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

גלידה מפירות וירקות , בריאה וטבעונית

אני אוהבת גלידה. אם ישאירו אותי על אי בודד עם גלון של גלידה לא תהיה מאושרת ממני. הבעיה שגלידה רחוקה מאוד מלהיות בריאה. מדובר במזון מעובד עמוס סוכר, שמנת, חומרים משמרים,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה