הבלוג של דורית - יצירה במטבח

doritberko

דורית ברקוביץ - חיה ונושמת את המטבח ,הלב של הבית! בין לבין מג'נגלת בין הבעל, הילדים,ההתפתחות האישית והעסק. אוהבת אנשים ואוהבת ללמד (עקבות משירותי הצבאי..),מאמינה שעם רצון והדרכה נכונה, כל אחד יכול ליצור במטבח!

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מדצמבר 2016

הם נמצאים שם האחד בשביל השני, המשפחתיות שלנו באה לידי ביטוי בנכונות של כל אחד לעזור לאחר ואני גאה בהם כל כך

24/02/2019

צילום: גלית סבג

צילום: גלית סבג

את מכירה את “הרשימה”? איזו רשימה? “נו, של יובל אברמוביץ?” שמעתי על זה משהו, אבל לא הכרתי ממש, עד אתמול.

פגשתי את האיש וגם את אמו המקסימה תמר, שסיפרו את סיפור המשפחה המרתק, על הקשיים שלהם בדרך, על הנחישות, האופטימיות ועל החיבור הכל כך מיוחד ביניהם שאיפשר ועזר להם להתגבר על המכשולים שצצו. יובל ותמר שיתפו בנקודת ההשקפה שלהם, שהכל אפשרי, כך תמר גידלה את יובל וכך הוא מגדל את בנותיו. חשוב לומר את הדברים ולא לשמור אותם בבטן, כי תמיד יש מישהו שאולי ישמע ויוכל לעזור להגשים אותם. אחת הדוגמאות שנתנה תמר היא שמאז ומתמיד רצתה להיות דוגמנית ולאחר שהעלתה זאת ברשתות החברתיות, חלומה התגשם על אף שגילה נשק ל 60 (אין פלא, היא יפהפיה).

צילום:גלית סבג

צילום:גלית סבג

אחד המסרים עליהם דיבר יובל, אליו ממש התחברתי הוא שלאורך כל החיים אנחנו נותנים ומקבלים, מי שיכול לעזור באיזה שהיא נקודת זמן, עוזר! מסר שבהחלט גאה לומר שכך זה גם במשפחה שלי.

צילום: גלית סבג

צילום: גלית סבג

כשנולד הבכור שלי אמרו לי: “יופי, עכשיו אתם משפחה”! רגע, ולפני שהוא נולד לא היינו משפחה?

ההגדרות למוסד שנקרא: “משפחה” הן רבות ומשתנות בהתאם לחברה ולזמן, אבל לא חייבים להינעל על הגדרה כזו או אחרת.

החשיבות של משפחה בעיניי היא: אילו מסרים עוברים בין האנשים המשויכים לאותה משפחה? על פי אלו ערכים, המשפחה מתנהלת?

כשילדים גדלים לתוך עולם מסוים, הם קודם כל נחשפים למה שקורה בביתם ואח”כ, כשהם מקימים משפחה משלהם, לרוב מתקיימת שם סוג של פשרה, שהרי כל אחד מבני הזוג, מגיע עם עולם ומלואו משלו וכך היה גם אצלנו.

a77ab087-1f62-4d16-8e72-a4c768fc85e2

אני מגיעה ממשפחה בה למסורת והדת ניתן מקום לא מבוטל. בעלי לעומת זאת הגיע ממשפחה שלדת לא היה מקום כלל. הפערים האלו, היו לנו לרועץ כשדיברנו ברצינות על המשך הקשר עד כדי פרידה אחרי 3 שנים של חברות. לבסוף התפשרנו, חזרנו לקשר ואף נישאנו, אבל תמיד עלתה השאלה של אייך נחנך את ילדינו? כשנולדים הילדים הבנתי שבעניין הדת, הם יקחו את מה שיתאים להם אבל מה שחשוב היה לי שיגדלו להיות אנשים טובים (בני אדם, מה שקוראים ביידיש: מנט’ש), ערכיים, בעלי מוסר ותורמים לחברה וככה חינכנו אותם.

אני גדלתי בבית בו אבי התייתם מאמו בגיל רך וגדל בבית לא פשוט, מחויב לעזור לאביו בכלכלת המשפחה, פעמים רבות, לא אפשרו לו ללמוד. אבי שכל כך רצה ללמוד, עשה זאת בגיל מאוחר יותר כשהיה בעל משפחה בעצמו, אבל תמיד אמר לי משפט מאוד קשה להכלה: “אני אמכור את העיניים שלי בשביל שתלמדו” והוא אכן עבד כל חייו בעבודה מסודרת וגם בעבודות נוספות שלא יחסר לנו דבר. הלימודים היו ערך עליון עבורו. כשבגרתי, אמר לי “תתגייסי, תצאי לקצונה ואז תלמדי באוניברסיטה”, ככה תתרמי לעצמך וגם למדינה (היה אזרח עובד צה”ל בעצמו) וכך היה, התגייסתי, יצאתי לקצונה, למדתי לתואר ואפילו פרשתי לגמלאות מצה”ל. בעלי שרת גם הוא כקצין, כשגדלו ילדנו, לא הופתענו כשכל אחד מהם סיים את לימודי הבגרות ברמה גבוהה וכיוון לקצונה והיום אני גאה לומר שכל אחד מבני המשפחה הוא קצין.

המשמעות של להיות קצין, זה לא רק לפקד על אנשים. זה לדעת להיות רגיש לאנשים ולזהות את הקשיים שלהם, לדחוף אותם ולעזור להם, זה לחזק ולעודד אותם גם בהצלחות שלהם. זה לדעת לתכנן, לנהל, להגדיר ולהגשים יעדים, לפתור בעיות וזה עוד המון המון תכונות טובות שיעזרו להם בחיים העתידיים. הלימודים הם ערך חשוב גם בעיננו ולכן עודדנו ותמכנו בבחירות של הילדים ללמוד והיום הבכור בוגר טכניון, המרכזי לומד בטכניון והקטנה, בטוחה שגם היא תבחר בלימודים גבוהים בסיום שירותה הצבאי. אבל מעבר לכל זה, אני מאמינה ומרגישה, שהמשפחתיות שלנו באה לידי ביטוי בנכונות ובעזרה של כל אחד לעזור לאחר, בקטנה או בגדולה. תמיד זה היה שם, כשאחד הילדים, מנגן בקונצרט/ מופיעה בריקוד, כולם מגיעים לעודד ולתמוך ואם אחד הילדים מסיים קורס אז כולם מגיעים לטכס ולא הכל ורוד. אם יש רגעים של קושי ומשבר, אז הם נמצאים שם האחד בשביל השני. אני כל כך גאה בהם!

f69304ec-cc86-4e9e-8542-27a387754f25
גם היום כשבעלי ואני מטפלים בהורינו, אני בטוחה שזו סוג של מראה עבורם, אני יודעת שכשאנחנו נתבגר, הם יהיו שם עבורנו, כי משפחה לא נמדדת רק בהגדרה, היא נמדדת בלהיות אנשים טובים בשביל החברה. ככל שנהיה אנשים טובים יותר ונתנהג כמשפחה, כך החברה תהיה טובה יותר.

עוד מהבלוג של דורית - יצירה במטבח

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

האמת צריכה להאמר !

אתמול שמעתי את השף חיים כהן אומר שהוא לא מתחבר לשפים הצעירים שמכינים אוכל לצילומים, שהם מפספסים את הטעם של האוכל.... ו'וואלה' יש בזה משהו! זה לא שאני לא מצלמת אוכל, גם אני עושה זאת, כי זו דרכי להציג את מרכולתי בפניכם, אבל תמיד...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אז למה לי מרק עדשים עכשיו?

לא זוכרת שהתייחסו אליהן בבית, כך שלא ממש נאלצתי להתמודד איתן. במפגש הראשון שלי איתן, היה לי ברור שאני צריכה לקבל החלטה, אוהבת או לא אוהבת עדשים? ביננו, התחושה הזו של החספוס בפה, היא פחות נעימה! אבל מה אם היא יש בה המון ערך? ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה