הבלוג של מרת נחת

מרת נחת

זוכרות את מר שמח וחבר מרעיו, אז אני נשואה למר נחת, ולכן אני נקראת מרת נחת.

עדכונים:

פוסטים: 108

החל מאוגוסט 2014

אליה סוגדת לבעלה ארי, הסופר. הוא טרם סיים את ספרו הראשון, אבל הוא מלא כשרון, כריזמטי, אגואיסט ומתנשא. היא נוסעת אליו לפאריז, שם הוא שוהה כדי להתרכז בכתיבת הרומן שלו…בפגישתם בבית הקפה בפאריז ארי מודיע לה שהוא עוזב אותה….

07/06/2019

אשה מעבר לים
מאת שרית ישי לוי
הוצאת מודן
470 עמודים
isha

זהו ספרה השני של שרית ישי לוי. לאחר הצלחת “מלכת היופי של ירושלים” היא היתה למלכה הבלתי מעורערת של סיפור קורותיהן של נשות משפחה אחת.
גם בספרה הנוכחי , “אשה מעבר לים” מתארת שרית ישי לוי נשים שחוו ילדות קשה מסוכסכת ומסובכת, מהיעדר אהבת אם, מנטישה ומאזלת יד לנוכח האירועים המרתחשים בחייהן.

בעלה הנערץ של אליה נוטש אותה בבית קפה בפאריז ומותיר אותה הלומה ואבודה. בבית הוריה בתל אביב נמצאת /לא נמצאת אמה, לילי, הנעדרת שעות רבות מדי יום מן הבית ומתנכרת לבתה היחידה. לילי עצמה ננטשה על ידי אמה מולידתה בגיל יום בפתח מנזר בירושלים, שם גידלו אותה נזירות.

הסיפור מלא התהפוכות מתרחש בתל אביב , בפאריז, בירושלים ובעיירה בריטית ערפילית .
עוצמתן של הדמויות הנשיות מתגלה ועולה מתוך חולשותיהן וסבלן.
הרבה מתח, עצב וייסורים מתוארים בספר כמו גם אהבה, מסירות והענקה בשפה קולחת ומרתקת. ספר מרתק שלא ניתן לעזוב אותו ואני בטוחה שיצליח כמו ספרה הראשון ואף יתורגם כמותו לשפות רבות.

עוד מהבלוג של מרת נחת

תצוגה מקדימה

בוקר חום - משל לחופש הבחירה

יש לי משיכה לספרים מיוחדים. "בוקר חום" הוא אחד מהם. ספרון קטנטן. הסיפור מתרחש (במכוון) בארץ לא ידועה. הסופר, בעל ביסטרו וחברו צ'רלי נפגשים על בסיס יומיומי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

איך רוקנתי את בית הוריי - חפצים יתומים

אני חדשה כאן. אני לא חדשה ביקום. בכלל לא. יש עלי כמה וכמה שנים טובות. וכן, הן ברובן טובות. אני אוהבת לקרוא. לא קוראת מהר. אבל קוראת בהתמדה. לכל ספר אני נותנת עד 100 עמודים להרשים אותי. אין לי שום נקיפות מצפון אם הספר לא עבר...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מים עכורים - ריגול במיטבו

גילוי נאות: אינני אוהבת ספרות מתח רגילה, בלשים, שוטרים וגנבים וכיו"ב. אבל כשמדובר במותחני ריגול , ובעיקר ריגול ישראלי ומזרח תיכוני, הדמיון ניצת והעניין גובר . אהבתי הגדולה לסוג זה של סיפורים החלה , איך לא , בספריו המופלאים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה