הבלוג של מרת נחת

מרת נחת

זוכרות את מר שמח וחבר מרעיו, אז אני נשואה למר נחת, ולכן אני נקראת מרת נחת.

עדכונים:

פוסטים: 118

החל מאוגוסט 2014

סיפור פשוט, כמעט יומיומי על עמליה ואחיה ישי, שאוהבים לשחק ומכינים את צעצעועיהם במו ידיהם. אבל הם גרים בשכנות לחנות צעצועים שבה מבחר עצום של פריטים שאינו עולה בקנה אחד עם תקציב המשפחה.

27/01/2020

בובה בהשאלה

מאת: עיינה פרידמן

איורים : אינה קצב

הוצאת אוריון

buba

משפחת דקל , ושני ילדיה – עמליה וישי מתגוררים בבית קטן בשכנות לחנות צעצועים. מתוך חרך בחצרם הם יכולים להציץ אל החנות המהווה עבורם גן עדן של משחקים . ההורים מחנכים את ילדיהם לערכים של חסכון ואיכות הסביבה, ואמנם הם מכינים את הצעצועים שלהם במו ידיהם , וגם מלמדים את חבריהם לנהוג כך, אבל ילד נשאר ילד – ומה שנמצא בחנות הצעצעועים הסמוכה נראה בעיניהם נפלא ונהדר מכל צעצוע ביתי המצוי ברשותם.  (“הדשא אצל השכן ירוק יותר”).

בעל החנות הוא איש טוב לב והוא מאפשר לעמליה וישי לשוטט בחנות, להתבונן בצעצעועים וגם לשחק מעט בחלק מהם.

עמליה מתלהבת באחת הבובות , נותנת לה שם ומדמיינת שהיא שלה. אבל מה קורה כאשר חברתה מקבלת מאימה אותה בובה עצמה.

עֲמַלְיָה נֶעֶצְבָה מְאֹד. הִיא לָקְחָה בְּיָדֶיהָ אֶת הַבֻּבָּה, חִבְּקָה אוֹתָהּ וְאָמְרָה: “אֲנִי רָאִיתִי אוֹתָהּ רִאשׁוֹנָה! וְגַם חִבַּקְתִּי אוֹתָהּ בַּחֲנוּת!
וְקוֹרְאִים לָהּ דּוֹרִית”. הִתְרַעֲמָה עִדִּית וְקָרְאָה: “מַה פִּתְאֹם! זֹאת בֻּבָּה חֲדָשָׁה, לֹא מְשֻׁמֶּשֶׁת, הִיא לֹא הָיְתָה שֶׁל אַף אֶחָד, וְעַכְשָׁיו הִיא רַק שֶׁלִּי!” “אֲנִי רָאִיתִי אוֹתָהּ רִאשׁוֹנָה!” קָרְאָה שׁוּב עֲמַלְיָה.

מכאן הסיפור משתנה, הרגשות של הילדים מתבטאים במלוא עוצמתם , קנאה צומחת בין הבנות והחברה , אבוי , מחזירה את הבובה לחנות בטענה שהיא משומשת.

מן המשבר צומח סיפור מותח ומרגש מאד עד לסוף הנהדר , והלא צפוי.

באמת. יופי של ספר. מאוייר יפה וכתוב בשפה עשירה ולא מתיילדת. תענוג .

ד”ר עיינה פרידמן, אמנית רב־תחומית ואוצרת תערוכות אמנות.
זהו ספר הילדים ה־12 שלה, והחמישי בהוצאת אוריון

עוד מהבלוג של מרת נחת

תצוגה מקדימה

בוקר חום - משל לחופש הבחירה

יש לי משיכה לספרים מיוחדים. "בוקר חום" הוא אחד מהם. ספרון קטנטן. הסיפור מתרחש (במכוון) בארץ לא ידועה. הסופר, בעל ביסטרו וחברו צ'רלי נפגשים על בסיס יומיומי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

איך רוקנתי את בית הוריי - חפצים יתומים

אני חדשה כאן. אני לא חדשה ביקום. בכלל לא. יש עלי כמה וכמה שנים טובות. וכן, הן ברובן טובות. אני אוהבת לקרוא. לא קוראת מהר. אבל קוראת בהתמדה. לכל ספר אני נותנת עד 100 עמודים להרשים אותי. אין לי שום נקיפות מצפון אם הספר לא עבר...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מים עכורים - ריגול במיטבו

גילוי נאות: אינני אוהבת ספרות מתח רגילה, בלשים, שוטרים וגנבים וכיו"ב. אבל כשמדובר במותחני ריגול , ובעיקר ריגול ישראלי ומזרח תיכוני, הדמיון ניצת והעניין גובר . אהבתי הגדולה לסוג זה של סיפורים החלה , איך לא , בספריו המופלאים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה