הבלוג של מרת נחת

מרת נחת

זוכרות את מר שמח וחבר מרעיו, אז אני נשואה למר נחת, ולכן אני נקראת מרת נחת.

עדכונים:

פוסטים: 118

החל מאוגוסט 2014

סינגפור. בשלוש תחנות זמן – 1978, 2003 ו-2020. אמיסה, סו וסירסי – שלוש נשים.

20/11/2019

 

פונטי
מאת : שרלין טאו | תרגום: איריס ברעם
הוצאת כתר  | 273 עמ’
ponti2
אמיסה היפהפיה עזבה בנעוריה את הכפר המלאי בו חיה עם משפחתה ועברה לסינגפור המיוזעת והלחה . שם עבדה קשה בשתי משרות כדי לפרנס את עצמה. היא פוגשת איש צעיר ונישאת לו. החיים הצעירים בעיר התוססת מילאו את נפשה .
“יש לי כזה מזל , הייתי יכול להסתכל על הפנים שלך לנצח”
אמיסה הרהרה בבעלה הטרי, היא לא הצליחה לדמיין אותו כגבר מעל גיל שלושים, וגם לא את עצמה. הנעורים נראו רחבים ושופעים, כמשהו שאפשר לקנות בחבילות גדולות, ושימושיים כמו אספקה בלתי מוגבלת של נייר טישו”
בימאי סרטים שאפתן הציע לה תפקיד ראשי בסדרת סרטי אימה ,   והיפהפיה עשתה חיל.
בפועל השתתפה אמיסה בשלושה סרטים בלבד , אך לאחר תקופת הכוכבות שלה היא התקשתה לחזור את החיים הרגילים והפשוטים של האמהות , וההתבגרות הבלתי נמנעת.
בעלה נוטש אותה ואת ביתה, סו, והן נשארות להתגורר עם דודתה המוזרה העוסקת בהעלאת מדיומים מן המתים ושאר מעשי כשפים, על גבול הנוכלות.  סו המתבגרת שונה מאימה, היא גבוהה, גמלונית ומגושמת ואינה מוצאת את מקוחה בבית, בבית הספר ומבחינה חברתית.
חברות חדשה נוצרת עם נערה בשם סירסי, בת כיתתה, אשר באה מבית עשיר ומשפחה מסודרת . סירסי , מצידה, מתרשמת מהחיים השונים שמנהלות  סו , אימה ודודתה .
חלק אחר של הספר מתרחש בשנת 2020 , בה שתי הצעירות הן בנות 33.
מעניין לעקוב אחר השתלשלות חייהן של שלוש הנשים שברומן , אחר בני משפחותיהן, סביבתן הקרובה ומנהגיהן.
הספר מיוחד , כתוב היטב ומרתק.
נקרא כספר דיגיטלי באפליקציית EVRIT . לקריאת הפרק הראשון לחצו כאן 

עוד מהבלוג של מרת נחת

תצוגה מקדימה

בוקר חום - משל לחופש הבחירה

יש לי משיכה לספרים מיוחדים. "בוקר חום" הוא אחד מהם. ספרון קטנטן. הסיפור מתרחש (במכוון) בארץ לא ידועה. הסופר, בעל ביסטרו וחברו צ'רלי נפגשים על בסיס יומיומי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

איך רוקנתי את בית הוריי - חפצים יתומים

אני חדשה כאן. אני לא חדשה ביקום. בכלל לא. יש עלי כמה וכמה שנים טובות. וכן, הן ברובן טובות. אני אוהבת לקרוא. לא קוראת מהר. אבל קוראת בהתמדה. לכל ספר אני נותנת עד 100 עמודים להרשים אותי. אין לי שום נקיפות מצפון אם הספר לא עבר...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מים עכורים - ריגול במיטבו

גילוי נאות: אינני אוהבת ספרות מתח רגילה, בלשים, שוטרים וגנבים וכיו"ב. אבל כשמדובר במותחני ריגול , ובעיקר ריגול ישראלי ומזרח תיכוני, הדמיון ניצת והעניין גובר . אהבתי הגדולה לסוג זה של סיפורים החלה , איך לא , בספריו המופלאים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה