הבלוג של עידית תמיר - NOMOREDIETS

diti

מאמנת אישית לחיים טובים יותר ומנחת תהליכי הרזיה לקבוצות וליחידים . אמא לחמישה , מרתוניסטית, אוהבת ים, שמש, ואת החיים הורודים.

עדכונים:

פוסטים: 34

החל מאוקטובר 2012

26/11/2014

תמונה  אני ביאכטה בסערה

אתמול בערב ישבנו במעגל קבוצת ה NoMoreDiets ,
אחת מהקבוצות שאני מנחה.
מפגש מספר 9 . מתוך 12. הקבוצה כבר עמוק בתוך התהליך .
אחת ירדה 6 קילו. אחרת מודדת את זה לפי המידה במכנסיים ומרוצה כל פעם שהיא ״ חייבת ״ לקנות מכנסיים חדשים.
שלישית מרוצה מהערכים הטובים של הכולסטרול שהשתנו אצלה בדם
והרביעית הרגישה מספיק טוב עם עצמה על מנת לצאת לדייט ראשון כמעט שנתיים אחרי הגירושין .
הסתכלתי עליהן אתמול במבט אוהב,גאה ומרוצה
ואז , כמו משום מקום , החמישית אומרת :
״זהו. לי אין יותר אמון בתהליך. זה לא עובד לי .
אני מתייאשת ״ .
בגילוי לב היא הרחיבה את יריעת האמון וסיפרה
על הייאוש הכללי .
ייאוש מלמצוא בן זוג. ייאוש משעון הגוף שמתקתק ושואל מתי יבוא תינוק.
ייאוש מהלחץ של ההורים. ייאוש מהחברות שמשדכות לה
״ רווק כי גם את רווקה . אז בטוח תתאימו …״
ייאוש מלרדת במשקל. ייאוש. כללי כזה . ייאוש גורף שצובע את הכל באפור הקודר של יום חורף סוער. משבר אמון.

אמון זאת תכונה , סוג של יכולת אולי אפילו סוג של ״שריר״ שנמצא אצלנו בתודעה.
בויקיפדיה מגדירים
״ אמון הוא תודעה, המבטאת יחס כלפי המציאות, בו מאמין נותן האמון כי הגורם בו ניתן האמון, יכיל תכונהמוגדרת אחת או יותר בעתיד.
באופן כללי, מניחים את קיומם של שני סוגי אמון:

אמון נרכש הוא אמון, אותו מניח נותן האמון עקב צפייה במציאות שהוכיחה תכונה מסוימת על דרך האינדוקציה. לדוגמה, אדם עשוי לתת אמון נרכש בחברו, כי חבר זה יבוא לעזרתו בעת צרה, אילו חווה חוויות קודמות בהן נכון היה חברו לבוא לעזרתו. אמון נרכש ניתן לצמצום או לביטול אם המציאות תפעל על פי חוקיות שונה (לדוגמה, החבר יכזיב).

אמון מקדמי הוא אמון הנתון להחלטה של האדם, מודעת או לא-מודעת, בתכונות כלליות התקפות לגבי כל בני האדם. לדוגמה, אדם עשוי לתת אמון בכך שקיימת אהבה, כלומר, להאמין כי כל אדם מסוגל לאהבה, אם יתרחשו התנאים הנכונים.

עבור האמון המקדמי, יש הרואים באמון זה אמון נרכש, המוכל על כללים מקיפי כול, לדוגמה, האמונה כי אמון מקדמי באהבת בני אדם, מקורה באהבת אם לתינוק, שלא הכזיבה. על פי תפיסה זו, האמון המקדמי מושפע מאירועים מכוננים, כדוגמת יחס האם לתינוק בשנותיו הראשונות, או בגידה של בן זוג קרוב במיוחד.״

ההגדרה הנ״ל מחזקת את ההנחה הבסיסית של הסדנא שלי המושתתת על חיים טובים במשקל גוף מאוזן מבלי האובססיה לרדת במשקל , להתעסק כל הזמן בדיאטה התורנית , לחשוב כל היום על מה אני אוכלת וההבנה על הקשר ההדוק שבין האוכל לרגש.

הצפת תחושת ה”אי אמון” בתהליך הוציאו אותי משלוותי והחזירה אותי לתקופה אחרת בחיי .
השיקוף שעלה בקבוצה הביא אותי לחשוב שוב על המקום של האמון בחיים שלי . שהרי הקבוצה אינה אלא “היכל מראות” אחד
עבור השני . כל מה שקורה בתהליך הקבוצתי הוא שיקופים והשתקפויות של הנפש הפנימית שלנו.

חשבתי עד כמה אני נותנת אמון . וסומכת. ובוטחת . בתהליכים. בהבטחות. במערכות יחסים .

זה אולי הרגע לגילוי נאות. למי שעוד לא יודע … אני אישית מה שמוגדר על פי תורת היחסים : “פגועת אמון”.

יום בהיר ( דווקא היה סוער באותו יום בחודש מרץ… ) גיליתי שהמציאות בה אני חיה היא לא המציאות השלמה. גיליתי שיש עוד משתנים במשוואת החיים שלי ושלא הכל ורוד ומהמם כמו שחשבתי. בלי להיכנס יותר מדי לפרטים ולסצנות עטורות הדם והדמעות שהיו אז בשיאן , ניתן לסכם את המשבר שעברתי כמשבר אמון בדרגת כוויה מספר 9 ( סתאאם. תנו להגזים לרגע …)
או במילה אחת ״ כואב״ . אולי אפילו ״ כואב מאד !!!״

הייתי בטוחה שזהו זה. שאיבדתי את האמון לתמיד. לא בוטחת יותר באף אחד. באף מערכת יחסים. באף מילה. הנחת היסוד שלי הפכה להיות ששום דבר הוא לא מה שאני חושבת שהוא ומכיוון שנכשלתי כבר פעם בהערכת המציאות , אז אני לא סומכת על שיקול דעתי ולכן אני לא נכנסת לאזורים האלה המחייבים מתן אמון.

בתור “דרמה קווין” ידועה ניצלתי את המצב לאובר דרמטיזציה . פיזרתי הצהרות נרחבות . בכל מקום אפשרי . הגדרתי מראש שאין בי טיפת אמון יותר . באף אחד. אף פעם .

אז אמרתי …

מכירים את הקלישאה האומרת ש ״ הזמן עושה את שלו ״?

באורח פלא גם במקרה שלי הזמן עשה את שלו . למרות כל הרצון שלי להימנע ממערכות יחסים וקשרים המחייבים התקשרות ,בלעדיות ומתן אמון יום אחד זה קרה לי . חודש כסלו שנה שעברה. חודש הניסים . ממש לפני שנה – קרה לי נס.
אני מגדירה את זה ממש ככה . בלי להתכוון, לרצות או לתכנן מצאתי את עצמי נשאבת למערכת יחסים. אמיתית כזאת. גורפת. עוטפת. מלטפת והאמת …. מאד נעימה .

אבל חשוב שנחדד. הנס הוא לא ההוא , היחיד והמיוחד שהגיע .
( למרות שבאמת אין כמוהו בעולם ) , גם לא הילדות המהממות שהגיעו איתו. אפילו לא המיזוג הבלתי אפשרי בין המהממים שלי ואלו שלו . גם לא איחוד הבתים ואפילו לא השנה המופלאה שעברה עלינו .

הנס הוא האמון . ההוא שנשבר וחשבתי שלא יהיה לי ממנו עוד חוזר. לאט לאט. לא בבת אחת. ממש לאט. כמו כוויה שמחלימה. כמו פצע שמגליד. עדיין נזהרים ונמנעים מהחשיפה לשמש. נוגעים בעדינות במקום שנפגע. משתדלים לא לדרוך על היבלת. לא להצית את הכאב. לא לעורר את הסיוט מחדש.
אבל מתקדמים . בונים. משתפים. נשענים .
לומדים לתת אמון מחדש.

אחרי שהן הלכו אתמול , נכנסתי למיטה וחשבתי עליה . אומרת שאין בה אמון . וחשבתי עלי מפזרת בדיוק את אותן הצהרות ומתכוונת אליהן בכל מאודי . אבל … איך זה יכול להיות ש… וואלה , האמון חוזר.

חיבקתי אותו כפיות, הסתכלתי שוב על הצלקת הגדולה שמעטרת לי את הלב ואז נפל לי האסימון .

מי שנותן אמון בלעדי באחר , כנראה עשוי להתאכזב.
להטיל את האחריות על מה שקורה איתי על הפסיכולוג, הרופא, בן הזוג , הבוס, המרצה, התהליך, או על אמא היא כנראה כרוניקה של כשלון ידוע מראש. לחשוב שיש שם מישהו אחר שיעשה בשבילי את העבודה , את הדיאטה, את המשימה – זאת אשליה . ואשליות לא קיימות . הן פנטזיות וכשהן לא מתממשות הן האכזבות של חיינו .

האמון שחוזר לי מדי יום בטפטוף איטי אך יציב הוא בעצם האמון שלי בעצמי . ההבנה שאני מהווה את מרכז הכוח עבורי.

האמון היחיד שאנחנו צריכים לפתח הוא האמון בעצמנו. ההבנה בעוצמה , באנרגיה ובכוח הקיים בנו. כשאנחנו מרגישים את זה בכל תא ותא בגוף שלנו זאת הופכת להיות מציאות החיים שלנו . כשאנחנו שם, מרגישים את הבטחון והאמון הזה בעצמנו כל מה שטוב קורה ומגיע אלינו .

אני צריכה בריאות , אני אשמור על עצמי .

אני צריכה עבודה טובה, היא תגיע.

מגיע לי אהבה גדולה, היא שם .

כבוד והערכה מהילדים, ברור.

ולרדת במשקל ? זה כבר באמת החלק קל .

האחריות על החיים שלנו היא שלנו .

החדשות הרעות הן שאין דרך אחרת אלא להבין ולהפנים את זה.

החדשות הטובות הן שמיד אח״כ כל הטוב בדרך.

תחשבו על זה.

כבר חוזרת .

תמונה

עוד מהבלוג של עידית תמיר - NOMOREDIETS

תצוגה מקדימה

לרזות מהראש

    עד לפני שנה הייתי מסתכלת על הכותרת הזאת וצוחקת בפה מלא או פולטת הערה צינית. לרזות ? זה מהבטן, או מהתחת , או מעוד אינסוף מקומות שנראו לי שהם שמנים מדי אצלי ויש מאיפה לרזות. עכשיו אני מחזיקה אצלי ביד את מפתח הקסמים. אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אינטימיות באוויר

בא לי לפתוח עוד כפתור ולשתף אתכם בהצצה ( אל תתלהבו ...) אל מאחורי הקלעים של הבלוג שלי. נראה לי שאחרי למעלה משנה שאני מפרסמת פה שהגיע הזמן שאשתף בעוד כמה מילים על מי אני ומה...

תצוגה מקדימה

רזה בראש - יש דבר כזה ?

אם אתם רוצים לרזות, להעיף את הקילוגרמים העודפים שלכם ולתת ליהלום הפנימי שבכם לצאת החוצה ולנצנץ לעולם, אם ניסיתם את כל סוגי הדיאטה שקיימים, אם ביקרתם אצל כל דיאטן אופנתי , אם שילמתם למכוני כושר והתייאשתם אחרי שלושה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה