הבלוג של עידית תמיר - NOMOREDIETS

diti

מאמנת אישית לחיים טובים יותר ומנחת תהליכי הרזיה לקבוצות וליחידים . אמא לחמישה , מרתוניסטית, אוהבת ים, שמש, ואת החיים הורודים.

עדכונים:

פוסטים: 35

החל מאוקטובר 2012

אם יוצאים מגיעים תמונה
להיות רזה בעיני זה אומר להיות מי שאתם . בלי שומנים, קליפות, הגנות ומסיכות. אלא אתם , נטו, כמו שנועדתם להיות . המחיר הוא לעזוב את אזור הנוחות ולצאת למסע חדש . שלכם עם עצמכם, בו תלמדו לגלות ולהתאהב. בכם.

אחרי שהשנה חדשה התחילה , עשרת ימי התשובה מאחורינו , עשינו ״תשליך״ מטאפורי של כל החטאים, הסודות, ההרגלים הרעים והקילוגרמים שאנחנו רוצים לשחרר מאיתנו השנה, נשאר לנו כעת “רק” לצלוח את ימי חול המועד , לשבת בסוכה, לארח, להתארח , להגיע לרגע שנקרא “אחרי החגים” ולהחליט אם אנחנו באמת רוצים להתחיל מחדש.
לכאורה זה נשמע כמו סתירה. הרי כבר דיברנו על זה. כתבתי. קראתם. אנחנו הרי פה יחד בעניין הזה של “לרזות מהראש”. התכנסנו. נרשמנו לעקוב אחרי הבלוג הזה. חיכינו שבועיים לפוסט שיגיע . אנחנו קוראים אותו בשקיקה . עושים לייק. לפעמים אפילו משתפים אחרים אז מה השאלה פה בכלל.
אבל הפעם אני מתעקשת . כן. כן. זאת בדיוק השאלה . כל אחד ואחת מאיתנו נדרשים להביט לעצמנו במראה , להסתכל לעצמנו בתוך העיניים , להתבונן פנימה, עמוק בתוך הבטן, ולשאול באומץ האם אני מוכנ/ה באמת להתחיל מחדש ?
זה השלב שבו אתם נדרשים להוריד את הגרביים החמימות , דווקא עם בוא הסתיו ולהרגיש את הקור חודר דרך כפות הרגליים. להסיר את ה״שמיכי״ הנעים שעוטף אתכם ומהווה שכבת מגן ביניכם ובין העולם ההוא שנמצא שם בחוץ . ולהחליט האם לשחרר גם את השומן שעוטף לי או לכם את הירכיים, התוסיק, הזרועות או ״גלגל ההצלה״ הזה שנמצא סביב הבטן ומונע מאיתנו במטפורה ״לטבוע״ ובמציאות להתמודד עם מי ומה שאנחנו באמת. מי שאנחנו אמורים, בוחרים ורוצים להיות.
קוראים לזה במילים אחרות … לצאת מאזור הנוחות.
כרגע אנחנו עדיין בשלב הנוח הזה. מצד אחד ברור שאנחנו מעוניינים לרדת במשקל , או להחליף עבודה או למצוא אהבה או לעשות שינוי כלשהו בחיינו ומצד שני אם נהיה כנים עם עצמנו אנחנו כבר חודשים ולפעמים שנים נמצאים במקום הזה : אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים אבל תכל’ס … לא באמת עושים עם זה כלום.
ולא שאנחנו לא רוצים שינוי אבל אנחנו באותה עת גם מאד מפחדים מפניו . כן, כן, זה נשמע מוזר אבל זה ככה.
חברה טובה שלי המריאה השבוע להודו. נתנה לעצמה מתנה לכבוד יומולדת עגול ונסעה לכאורה לעשות יוגה ולתרגל נשימות . היא תהיה שם, לבד עם עצמה , שלושה שבועות שבהן היא אכן תראה עולם חדש, תעשה יוגה ותתרגל נשימות אבל בפועל היא תתמודד עם שאלת ה״ריסטארט״ בחייה. האם היא תפרק את הבית שלה ותתחיל מחדש כי האהבה שם מתה או שהיא פוחדת מדי מהשינוי ותבחר לחזור ולהתכרבל לידו במיטה הזוגית עוד עשרים שנה כי זה נוח , מוכר ולא מאיים ומפחיד.
חבר אחר נמצא כעת בשלב בו אצלו ההחלטה על הפירוק כבר התקבלה, פגישות גישור כבר מתנהלות בקצב , הסדרי ראייה מוסכמים על הצדדים ואפילו הדירה המשותפת כבר בדין ודברים על מכירה במחיר מעולה . אבל התחושה שמציפה אותו כל בוקר כשהוא מתעורר אחרי לילה של שינה טרופה היא של פאניקה מוחלטת . כל מה שבא לו זה לעצור את התהליך ולהשהות הכל. מה בוער לצאת . מפחיד כל כך שם בחוץ.
אבל לא רק פירוק מפחיד. האיחוד מאיים לא פחות . הוא כמעט בן 40 , היא עמוק ב 30 . לכאורה חלומם התגשם. נפגשו, התאהבו ובליל ירח אחד החליטו להתחתן . סיפור רומנטי ויפה של התחלה עם סוף טוב ואז שבוע לפני התאריך קיבלתי טלפון שאני יכולה לתכנן לי משהו אחר לאותו ערב כי החתונה מבוטלת . למה ? כי זה נקרא מבחינתו להתחיל מחדש.
ריסטארט .
והוא פוחד. ממנה. ממנו. מהשינוי. נוח לו להיות רווק. וורקוהוליק. לחיות את חייו כמו שהוא רגיל ומתנהל כבר כל כך הרבה שנים .
ריסטארט זה גם בקריירה . עבודה. פרנסה . כמה מאיתנו מתים לכאורה להתפטר, לעשות שינוי, לבקש העלאה בשכר, הטבה בתנאים, קידום בסולם הדרגות או אפילו להחליף מקום. לעבור לעבודה אחרת , באותו תחום או בתחום אחר לגמרי עליו חלמנו שנהיה גדולים בשנים התמימות כשהיינו ילדים ועוד חלמנו … ואיכשהו התגלגלנו למקצוע אחר לגמרי ממנו אנחנו מתפרנסים כרגע. מי לא מכיר את התחושה הזאת . כמה מאיתנו מעיזים לעשות בעצמנו את ה״ריסטארט ״ וכמה פשוט נשארים שנים במקום הקבוע או מתגלגלים לשינוי כאשר זה נכפה עלינו ובא מלמעלה : קיצוצים, פיטורין, שינוי אירגוני ואז נאלצים לשנות כי אין ברירה ומגלים עולם חדש שלם וטוב שם בחוץ .
אז איך זה קשור לירידה במשקל , לרצון לרזות ולהיות במשקל גוף המדוייק שבו כל אחד מרגיש שהוא נראה במיטבו . לא רזה מדי, ללא שומן מיותר, כשהבגדים מונחים עלינו בדיוק כמו על הבובה בחלון הראווה .
אני רוצה להיות רזה. להוריד ממני את כמות הקילוגרמים שמפרידים ( לכאורה ) ביני ובין האושר שלי
. זה יכול להיות 5 או 15 או 50 קילו . כל מה שצריך זה להחליט שאני עושה את זה. מחליטה שזהו זה והגיע הזמן להיות מאושרת. זאת ההחלטה שצריכה להתקבל ומרגע שאני עולה על המסלול של הדרך אל האושר הפרטי שלי ומתחילה להתקדם הקילוגרמים כבר ינשרו מעצמם.
אז מה בעצם אני אומרת היום , המסר הוא שהגיע הזמן להחליט.
כן או לא.
נדמה לנו שהתרגלנו לשלם את המחיר של ״הלא״ שמשמעותו ״להיות או להשאר שמנ/ה״ ( גם אם מדובר ב 5 ק”ג עודפים בסך הכל ) אבל יש מחיר גדול גם לשלם את ה״כן״ ולהחליט להיות רזה סופסוף כמו בחלום . להיות רזה בעיני זה אומר להיות מי שאתם . בלי שומנים, קליפות, הגנות ומסיכות. אלא אתם , נטו, כמו שנועדתם להיות . המחיר הוא לעזוב את אזור הנוחות ולצאת למסע חדש . שלכם עם עצמכם . תלמדו לגלות ולאהוב את ה״אני״ החדש שלכם שהוא בעצם ה״אני״ המקורי אותו שכחתם והזנחתם במהלך כל השנים שעברו . מדובר במסע , דרך , תהליך . ההתחלה היא לא פשוטה וגם ההמשך לא תמיד מריח משושנים אבל בסוף כל יום שתשטפו פנים , תצחצחו שיניים ותביטו לעצמכם עמוק בתוך העיניים תראו שם אתכם ותאהבו את מי שאתם רואים. זה נשמע דמיוני ובדיוני כרגע אבל זאת ההבטחה שלי למי שיתן לי יד, יתמסר ויעקוב אחרי .
נראה לי ששווה בשביל זה להחליט בחיוב אבל ההחלטה היא לגמרי שלכם .
אז קחו לכם את ימי הסוכות הבאים לדשדש ולחפור בסוגייה הזאת תוך כדי שאתם מארחים, מתארחים, מטיילים, נחים ואוכלים ותחליטו .
אני פותחת אחרי החג שתי קבוצות חדשות של NOMOREDIETS . אחת בבוקר ואחת בערב. 12 מפגשים שמלמדים אתכם איך מפרידים את האוכל מהרגש . איך אוכלים כדי לחיות וחיים כדי להרגיש. תהליך שבסופו אתם מכירים ומתאהבים בעצמכם והקילוגרמים נושרים מעצמם כי אין בהם יותר צורך. זה נשמע כמו קסם אבל זה לא. זה הרבה יותר פשוט מכל דיאטה שעשיתם בעבר. הדבר הכי קשה פה כרגע הוא שצריך להחליט ולהתחייב.
מוזמנים לפנות אלי לפרטים לגבי הסדנא ומוזמנים גם להמשיך לעקוב אחרי פה ולעשות את זה בעצמכם . אתם רק צריכים להחליט שזה באמת מה שאתם רוצים .
אז קחו את הזמן . איתגרתי אתכם הפעם . תחשבו על זה טוב .
אני פה. כבר חוזרת .

idit

עוד מהבלוג של עידית תמיר - NOMOREDIETS

תצוגה מקדימה

לרזות מהראש

    עד לפני שנה הייתי מסתכלת על הכותרת הזאת וצוחקת בפה מלא או פולטת הערה צינית. לרזות ? זה מהבטן, או מהתחת , או מעוד אינסוף מקומות שנראו לי שהם שמנים מדי אצלי ויש מאיפה לרזות. עכשיו אני מחזיקה אצלי ביד את מפתח הקסמים. אני...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אינטימיות באוויר

בא לי לפתוח עוד כפתור ולשתף אתכם בהצצה ( אל תתלהבו ...) אל מאחורי הקלעים של הבלוג שלי. נראה לי שאחרי למעלה משנה שאני מפרסמת פה שהגיע הזמן שאשתף בעוד כמה מילים על מי אני ומה...

תצוגה מקדימה

רזה בראש - יש דבר כזה ?

אם אתם רוצים לרזות, להעיף את הקילוגרמים העודפים שלכם ולתת ליהלום הפנימי שבכם לצאת החוצה ולנצנץ לעולם, אם ניסיתם את כל סוגי הדיאטה שקיימים, אם ביקרתם אצל כל דיאטן אופנתי , אם שילמתם למכוני כושר והתייאשתם אחרי שלושה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה