הבלוג של סמדר דקל נעים

דינא דמלכותא

אשה ישראלית ויהודיה. מגשרת, עורכת דין ועורכת טקסים. מחתנת, מגרשת וחוזר חלילה. בלוג על משפט ותרבות, דין וטקס. על זוגיות ומשפחה. יהדות ודמוקרטיה. על הגשרים של החיים.

עדכונים:

פוסטים: 52

החל מפברואר 2012

חבר’ה, אתם מפספסים את העניין!!! הסרט הזה הוא לא עליכם! עורכי הדין הם רק שחקנים במשחק. הם אמנם משפיעים עליו, אבל הם לא הבעיה. המלצה שלי לכל איש ואישה בישראל, במיוחד לזוגות הצעירים – צפו בסרט “היא תצא בלי כלום”.

24/04/2013

תכף ל”ג בעומר, חתונות ושמחות טובות באופק, האביב כאן הכל יופי.

יום רביעי שמח, קמה בבוקר מכינה קפה, פותחת את הפייסבוק ומוצאת את הסטטוס הזה של עו”ד שירלי קוטנר שדה:

“טיפש אחד ( למעשה 3) זרק אבן לבאר ו100 חכמים נאלצים להוציאה – זה מה שיש לי להגיד על הכתבה המדוברת מאתמול! יאללה א-נשים חזל״שו ונקסט. יום רביעי טוב”.

וכך מסתבר לי שאתמול שודר סרט על גירושין, והביצה כולה רועשת וגועשת.

שירי רובינס גולן, גם היא עו”ד, מסנגרת על עורכי הדין בתחום – הסרט עושה להם רצח אופי היא אומרת, והיא מתרעמת – יש עו”ד טובים ורגישים בתחום, והיא צודקת. (והיא גם פתחה לכבוד המאורע בלוג בסלונה, ברוכה הבאה!)

אבל חבר’ה, אתם מפספסים את העניין!!! הסרט הזה הוא לא עליכם! עורכי הדין הם רק השחקנים. הם אמנם משפיעים על המשחק, ולעיתים בצורה מאד מכוערת, אבל הם לא הבעיה.

הבעיה היא מערכת החוק. החוק נועד לשמור על סדר חברתי, נועד להגן על זכויות האדם ועל חירותו. נועד לתת לאנשים את המענה למצוקותיהם ולשמור עליהם מלהפוך לרשעים מרושעים.

דיני המשפחה הישראליים אינם עונים להגדרה הזאת. הם בליל של כללים. שתי מערכות. שני דינים. שני שדות משפט.

זה כמו לשחק בו זמנית שני משחקי קלפים שונים ולרצות לנצח בשניהם, כשכל מהלך שאתה עושה במשחק אחד משפיע על מצבך במשחק השני. מבוי סתום.

וזה מה שמוביל לכל האגרסיות, ללוחמנות, לרוע.

עורכי הדין הם שכירי החרב, יש ביניהם טובים ורגישים והגונים, ויש מנוולים. כל מקרה לגופו. מה שבטוח, זה שיש פרנסה לכולם.

ולמה הם לא קוראים לשינוי החקיקה? למה לשכת עורכי הדין בישראל לא פועלת לרפורמה? לביטול מרוץ הסמכויות? לניתוק הקשר דת ומדינה ולהוצאת דיני נישואין וגירושין מידי הממסד הרבני?

משום שברור לכולם שכשיהיה סדר, שדה אחד, שיהיו בו כללים ברורים והוגנים וצודקים ושיויוניים, כשלא יהיה מרוץ סמכויות – יפחתו אחוזי הגירושין, ואלו שיהיו, לא יסלימו למימדי “גוג ומגוג” כמו שתואר בסרט. ואז, תהיה פחות עבודה, פחות פרנסה. הכל עניין של כלכלה, של ביקוש והיצע…

הסרט משקף נכונה את המציאות ונוגע בכמעט כל ההיבטים של נישואין וגירושין והוא חובת צפיה לכל איש ואישה בישראל.

5 עצות / מסקנות שלי -

1. דיני המשפחה הישראליים הם שערורייה, מחדל משפטי וממסדי ופוגעים אנושות בזכויות אדם. הזוגיות, המשפחה והילדים בישראל מופקרים.

2. לא לא לא להתחתן ברבנות!!!! לא לא לא להתחתן אזרחית בחו”ל!!! ואם כן – רק עם הסכם קדם נישואין / הסכם הלכתי למניעת סרבנות גט

3. אשה ללא עצמאות כלכלית היא תלותית ונמצאת בסכנה להיות מורעבת, היא וילדיה. הטקס היהודי המסורתי, הכתובה והקניין הופכים את התלות הזאת למבורכת, והיא לא!

4. ברוך השם שאני לא שוחה בים הזה… צריך עור של פיל, מורידה את הכובע בפני אלו שמצליחים להיות דולפינים ודולפינות בים שורץ הכרישים הזה.

5. רק אהבה מביאה אהבה!

צפיה נעימה, ושניפגש בשמחות

\”היא תצא בלי כלום\” – סרטה של טלי עובדיה, ערוץ 2

עוד מהבלוג של סמדר דקל נעים

תצוגה מקדימה

מלכותא בדרך

יצאתי למסע שבת מלכה ב VOLVO עם שתיים חברות, אחיות אהובות שלי. טלוש ממוש, הלא היא טל פריבנר, חברה של חצי חיים. בתקופה הסטודנטיאלית, כשאצלנו במקרר היה דיאט קולה ותותים, תבעה טלוש את המונח "חברת השפע" הפרטי שלנו. בהמשך יצרה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

שוות אבל פחות. יום האשה 2016

יום האשה הבינלאומי – 8 במרץ 2016 כ"ח אדר א' תשע"ו. שמתי לב שהשנה יום האשה הוא ב כ"ח באדר. וחשבתי על המילה הזאת "כח". על כח בכלל, ועל כח נשי בפרט. יש משהו בחיבור של היום הזה, עם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

רוח ים במכמורת. חַדְרִי הֶחָדָשׁ

הנעים שלי חוגג יום הולדת בחורף. תמיד באיזור של ט"ו בשבט ופורים, יום המשפחה וולנטיינס.  הוא חורף. אני אביב. הוא אוויר. אני אש. במיוחד בימי הולדת אנחנו משדרים על תדרים שונים. אני – תנו לי את כל החברות והחברים שלי, להזמין, לארח,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה