הבלוג של דיגיספר

שעת סיפור

בלוג על ספרים, על ילדים ועל מה שביניהם. בלוג על קריאה ובילויים, על הורות וחינוך, על פסיכולוגיה וצחוק. על כל מה שמעסיק אותנו בשעה שאנו יושבים להקריא לילד סיפור או בשעה שאנו מביטים בו קורא את הספר או בוהה בתקרה. שמי דינה פלר,... +עוד

בלוג על ספרים, על ילדים ועל מה שביניהם. בלוג על קריאה ובילויים, על הורות וחינוך, על פסיכולוגיה וצחוק. על כל מה שמעסיק אותנו בשעה שאנו יושבים להקריא לילד סיפור או בשעה שאנו מביטים בו קורא את הספר או בוהה בתקרה. שמי דינה פלר, אני קוראת וכותבת, קוראת על מה שכותבים וכותבת על מה שקוראים. אמא לשלוש בנות ומייסדת את מיזם ה"דיגיספר" - הספרים הדיגיטליים לילדים.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מאוגוסט 2015

 16.3

האם יצא לכם לשקר ולומר שקראתם ספר שאפילו לא פתחתם? לפי הסקר רחב היקף של BBC 60% מהאנשים עושים זאת (וכמה אנשים מתביישים לומר שעושים זאת?)

ומה הספר שנמצא במקום הראשון? כרך עבה של “חטא ועונשו”? קלאסיקה יוונית, כמה קלאסית ככה משעממת? דווקא לא! תופתעו לשמוע, אבל יותר מכל האנשים משקרים שקראו ספרי ילדים קלאסיים, כש”אליסה בארץ הפלאות” מחזיקה במקום הראשון. מה עוד נמצא ברשימה? “1984″ של אורוול, “שר הטבעות” של טולקין, “מלחמה ושלום” של טולסטוי (טוב, גילוי נאות, גם אני קראתי את הכרך הראשון, חצי מהכרך השני, דילגתי על הכרך השלישי, קראתי את הסוף של הרביעי ולא הרגשתי שחסר לי משהו…) ואפילו סדרת הספרים על הארי פוטר של רולינג. הופתעתי לראות שרבים נוהגים לשקר כי קראו את “חמישים גוונים של אפור”, חשבתי דווקא שאנשים נוהגים להסתיר את העובדה שאכן קראו את הספר הזה.

42% מתוך אלפיים אנשים שהשתתפו בסקר מצליחים להעמיד פנים שקראו ספרים קלאסיים בזכות הסרטים שהם ראו או תקצירים שהם מצאו באינטרנט. כמחצית מהאנשים אף אמרה שיתכן והיו קוראים את הספר עצמו, אלמלא הפיתוי לסיים את ההכרות עם הרומן ע”י צפייה בסרט.

אז למה האנשים משקרים? לרוב האנשים טוענים שקראו ספר זה או אחר כדי להיראות משכילים יותר ממה שהם באמת או כדי לקחת חלק בשיחה ולא להיראות בורים. רוב האנשים שהשתתפו בסקר אמרו שבן אדם שנראה חובב ספרים יוצר רושם של בן אדם חכם וסולידי יותר. לא רק שהטענה הזאת נשמעת בעייתית, מסתבר גם שהיא מתבססת על רושם שהוא… איך לומר זאת בעדינות? לא תמיד מוצדק.

ובכן, 10 ספרים שאנשים נוהגים לשקר לגביהם

  1. “אליס בארץ הפלאות”, לואיס קרול
  2. “1984″, ג’ורג’ אורוול
  3. “שר הטבעות” ג’.ר.ר. טולקין
  4. “מלחמה ושלום”, לב טולסטוי
  5. “אנה קרנינה”, לב טולסטוי
  6. “הרפתקאות שרלוק הולמס”, ארתור קונאן דויל
  7. “אל תיגע בזמיר”, נל הרפר לי
  8. “דייוויד קופרפילד”, צ’ארלס דיקנס
  9. “חטא ועונשו”, פיודור דוסטויבסקי

10. “גאווה ודעה קדומה”, ג’יין אוסטין

11. “בית קדרות”, צ’ארלס דיקנס

12. סדרת “הארי פוטר”, ג’יי קיי רולינג

13. “תקוות גדולות”, צ’ארלס דיקנס

14. “יומנה של אנה פרנק”, אנה פרנק

15. “אוליבר טוויסט”, צ’ארלס דיקנס

16. “חמישים גוונים של אפור”, א.ל. ג’יימס

17. “עשרה כושים קטנים”, אגתה קריסטי

18. “גטסבי הגדול”, פ. סקוט פיצג’רלד

19. “מלכוד 22″, ג’וזף הלר

20. “התפסן בשדה השיפון”, ג’יי די סלינג’ר

נעשה שימוש בחומרי האתר csmonitor.com

עוד מהבלוג של דיגיספר

תצוגה מקדימה

הפנינה השחורה של תל-אביב/ ראיון עם אתי ורחל הדנה, הבעלים של מסעדת "חבש" על ספר של אביהם, היידיש של אתיופיה והמהפכה הבריאותית שבאינג'רה.

לא קל למצוא פנינה בים. אי שם במעמקים, סגורה בתוך צדפה, מוגנת ע"י כל כוחות הטבע. אם חשבתם שלמצוא פנינה בתל-אביב יותר קל, אז גם לא. רחוקה מפרסומות מנצנצות וערבי סלבריטי, צנועה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

בספריה של המפורסמים: ברק אובמה

רוצים לדעת לאילו ספרים האנשים המפורסמים בעולמנו קוראים "הספרים הטובים ביותר בחייהם"? פותחת tag חדש: הספריות. ואם כבר, אז כבר, נתחיל ממישהו מפורסם באמת. אז מה ברק אובמה קרא ואהב? הנה טופ-5 ספרים של נשיא ארה"ב: "שר הטבעות",...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה