הבלוג של דיגיספר

שעת סיפור

בלוג על ספרים, על ילדים ועל מה שביניהם. בלוג על קריאה ובילויים, על הורות וחינוך, על פסיכולוגיה וצחוק. על כל מה שמעסיק אותנו בשעה שאנו יושבים להקריא לילד סיפור או בשעה שאנו מביטים בו קורא את הספר או בוהה בתקרה. שמי דינה פלר,... +עוד

בלוג על ספרים, על ילדים ועל מה שביניהם. בלוג על קריאה ובילויים, על הורות וחינוך, על פסיכולוגיה וצחוק. על כל מה שמעסיק אותנו בשעה שאנו יושבים להקריא לילד סיפור או בשעה שאנו מביטים בו קורא את הספר או בוהה בתקרה. שמי דינה פלר, אני קוראת וכותבת, קוראת על מה שכותבים וכותבת על מה שקוראים. אמא לשלוש בנות ומייסדת את מיזם ה"דיגיספר" - הספרים הדיגיטליים לילדים.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מאוגוסט 2015

חודש אדר יודע להפתיע. הוא בא ברגע שכבר מתחילה לבצבץ תחושה כי השגרה המאוסה, הכבודה, האפורה כמו שמי החורף בחוץ לעולם לא תגמר. וכל יום יהיה דומה ליום אחר, ותמיד נתרוצץ בין תעודה של ילד לרטיבות בסלון, בין שעות נוספות בעבודה לבין מסיבה בגן שחייבת להתקיים בצהרי היום.

ואז מגיע חודש אדר. האביב מציץ בחלונות, הדברים מתחילים להיראות הרבה יותר נחמדים, ואי שם מתוך המיאוס הכבר באה גם תקווה. וגם רצון לספר טוב. ספר על החיים והתקווה למרות הכול, על התחדשות ואמונה. כמו “עגבניות ירוקות מטוגנות” של פאני פלג.

ספר שנוסף לתוכן המעורר השראה מביא כמה וכמה מתכונים נחמדים בסוף.

ודרך אגב, ידעתם, שהקטשופ המקורי הכיל כמעט כל דבר, כולל רוטב דגים, שעועית, אגוזים ופטריות, אבל כלל לא הכיל עגבניות? העגבניות הצטרפו למתכון הקטשופ רק במאה ה-19.

אבל לנו יש מזל, אפילו מזל כפול. אנחנו חיים במאה ה-21, יש לנו קטשופ טעים ויש לנו גם מה לטבול בתוך הקטשופ.

יש לנו , למשל, מקלוני פלאפל של “זוגלובק”. ארוכים, פריכים וטעימים להפליא.

אז מחבקים את הילדים, מחביאים את התעודה, מחבקים שוב, מגישים להם את המקלונים והקטשופ, שומעים קצת מחמאות (טוב, בסך הכול חיממת אותם בעצמך, נכון?), גונבים כמה מקלות, לוקחים את הספר וכן… פותחים את הפה לטעם חדש ואת הלב לתקווה חדשה.

חודש טוב!

11.2-3

11.2-4

עוד מהבלוג של דיגיספר

תצוגה מקדימה

הפנינה השחורה של תל-אביב/ ראיון עם אתי ורחל הדנה, הבעלים של מסעדת "חבש" על ספר של אביהם, היידיש של אתיופיה והמהפכה הבריאותית שבאינג'רה.

לא קל למצוא פנינה בים. אי שם במעמקים, סגורה בתוך צדפה, מוגנת ע"י כל כוחות הטבע. אם חשבתם שלמצוא פנינה בתל-אביב יותר קל, אז גם לא. רחוקה מפרסומות מנצנצות וערבי סלבריטי, צנועה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

בספריה של המפורסמים: ברק אובמה

רוצים לדעת לאילו ספרים האנשים המפורסמים בעולמנו קוראים "הספרים הטובים ביותר בחייהם"? פותחת tag חדש: הספריות. ואם כבר, אז כבר, נתחיל ממישהו מפורסם באמת. אז מה ברק אובמה קרא ואהב? הנה טופ-5 ספרים של נשיא ארה"ב: "שר הטבעות",...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה