הבלוג של דיגיספר

שעת סיפור

בלוג על ספרים, על ילדים ועל מה שביניהם. בלוג על קריאה ובילויים, על הורות וחינוך, על פסיכולוגיה וצחוק. על כל מה שמעסיק אותנו בשעה שאנו יושבים להקריא לילד סיפור או בשעה שאנו מביטים בו קורא את הספר או בוהה בתקרה. שמי דינה פלר,... +עוד

בלוג על ספרים, על ילדים ועל מה שביניהם. בלוג על קריאה ובילויים, על הורות וחינוך, על פסיכולוגיה וצחוק. על כל מה שמעסיק אותנו בשעה שאנו יושבים להקריא לילד סיפור או בשעה שאנו מביטים בו קורא את הספר או בוהה בתקרה. שמי דינה פלר, אני קוראת וכותבת, קוראת על מה שכותבים וכותבת על מה שקוראים. אמא לשלוש בנות ומייסדת את מיזם ה"דיגיספר" - הספרים הדיגיטליים לילדים.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מאוגוסט 2015

מה הייתם נותנים בשביל לראות דבר שרק בודדים זכו לראות? בשביל תמונות ממקום הכי קרוב, הכי סגור, הכי מרתק והכי מושך בעולם?

בקיצור, מה דעתכם על מדריך מפורט ומרתק על הר הבית, מלא בתמונות מדהימות מהמקום שמעטים זוכים להגיע אליו? תמונות שמלוות בהסברים מפורטים, תרשימים, עובדות היסטוריות וארכיאולוגיות מרתקות, והמון-המון ידע ואהבה למקום שהוא לב העם היהודי, האהבה שפורצת גם מתוך דפי הספר.

12.1

מחבר המדריך הייחודי הזה הוא ד”ר מאיר אנטופולסקי. מדריך הסיורים בהר הבית עבורו הוא הרבה יותר מספר, ולדעתי, אף הרבה יותר משליחות, היות ובחברתנו הפתטית והקפיטליסטית המילה הזאת מזמן הפכה למילה נרדפת לכל עבודה ללא משכורות עתק. עבור מאיר הספר שלו זה דבר שגורם לו ולאשתו, מנהלת עמותת “מקום מפגש”, לקום בערב, אחרי יום עבודה מפרך (הרי מאיר הוא היסטוריון, מרצה מבריק ומתנדב חרוץ למען הר הבית רק בערב, בבוקר הוא רופא מן המניין, ואין צורך לפרט איך נראה יום עבודה של רופא בישראל), לצאת מהבית ולנסוע לכל מקום בארץ שיזמין אותם למפגש. גם אם באים שניים ושלושה אנשים מאיר ואניה באים להציג, לספר, לחלוק מהידע העצום.

הידעתם כמה ניסיונות לבנות בית מקדש שלישי נעשו עד היום? הידעתם למה יש כאלה שסבורים של”ג בעומר קשור לאחד הניסיונות לבנות את בית המקדש? הידעתם בכלל מה התרחש בהר הבית מיום החורבן ועד ליום בו נהפך למגרש כדורגל עבור שכנינו?

אם לא ידעתם, כנראה שעוד לא זכיתם לשמוע את ההרצאה של ד”ר אנטופולסקי.

והאם אתם יודעים מה קורה היום בהר הבית? ומה היה שם קודם? ומה יכולים לספר לנו כל השרידים הארכיאולוגיים שבמקום? ואיך נראית אבן השתייה?

אם לא, אז כנראה גם לא קראתם את המדריך המרתק שלו.

חבל? דווקא לא. הרי הדבר אומר שהחוויה המיוחדת של גילוי ספר חדש ומיוחד עוד לפניכם.

ובעקבות תלונה מוצדקת שהגיעה זה עתה, על כך שהלינק לא נפתח מכל המחשבים הנה הוא:

http://www.mesto.org.il/2010-10-11-19-05-31/2010-10-08-14-11-22/2007-2008/81-2010-06-02-12-18-03/1626-order

עוד מהבלוג של דיגיספר

תצוגה מקדימה

הפנינה השחורה של תל-אביב/ ראיון עם אתי ורחל הדנה, הבעלים של מסעדת "חבש" על ספר של אביהם, היידיש של אתיופיה והמהפכה הבריאותית שבאינג'רה.

לא קל למצוא פנינה בים. אי שם במעמקים, סגורה בתוך צדפה, מוגנת ע"י כל כוחות הטבע. אם חשבתם שלמצוא פנינה בתל-אביב יותר קל, אז גם לא. רחוקה מפרסומות מנצנצות וערבי סלבריטי, צנועה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

בספריה של המפורסמים: ברק אובמה

רוצים לדעת לאילו ספרים האנשים המפורסמים בעולמנו קוראים "הספרים הטובים ביותר בחייהם"? פותחת tag חדש: הספריות. ואם כבר, אז כבר, נתחיל ממישהו מפורסם באמת. אז מה ברק אובמה קרא ואהב? הנה טופ-5 ספרים של נשיא ארה"ב: "שר הטבעות",...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה