הבלוג של דיגיספר

שעת סיפור

בלוג על ספרים, על ילדים ועל מה שביניהם. בלוג על קריאה ובילויים, על הורות וחינוך, על פסיכולוגיה וצחוק. על כל מה שמעסיק אותנו בשעה שאנו יושבים להקריא לילד סיפור או בשעה שאנו מביטים בו קורא את הספר או בוהה בתקרה. שמי דינה פלר,... +עוד

בלוג על ספרים, על ילדים ועל מה שביניהם. בלוג על קריאה ובילויים, על הורות וחינוך, על פסיכולוגיה וצחוק. על כל מה שמעסיק אותנו בשעה שאנו יושבים להקריא לילד סיפור או בשעה שאנו מביטים בו קורא את הספר או בוהה בתקרה. שמי דינה פלר, אני קוראת וכותבת, קוראת על מה שכותבים וכותבת על מה שקוראים. אמא לשלוש בנות ומייסדת את מיזם ה"דיגיספר" - הספרים הדיגיטליים לילדים.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מאוגוסט 2015

קיבלתם סירוב מעליב וביקורת הורסת? לא יודעת האם זה ינחם אתכם, אבל אתם ממש לא לבד. גם סטיבן קינג, ג’ואן רולינג וויליאם גולדינג ספגו לא מעט לעג וזלזול עד שספריהם הפכו לקלאסיים.

30.3

כך כתב היד “בעל זבוב” של זוכה פרס נובל ויליאם גולדינג קיבל 21 סירובים עד שהוצאה לאור אחת הסכימה לפרסם את הספר. אך בשנה הראשונה נמכרו 3000 עותקים בלבד. רק כעבור שנתיים הפך “בעל זבוב” לרב-מכר ובשנת 2005 נכנס לרשימת 100 הרומנים הטובים ביותר בשפה האנגלית של מגזין TIME.

“אנו לא מעוניינים במדע בדיוני ואוטופיות קודרות. אף אחד לא קורא דברים כאלה”, כך נפתח מכתב סירוב ה-13 שקיבל הסופר המתחיל סטיבן קינג ששלח להוצאות לאור את הרומן הראשון שלו “קארי”. כעבור זמן מה הוא בכל זאת יצא לאור וכבר בשנה הראשונה נמכרו יותר ממיליון עותקים של הספר, שהיום נחשב לקלאסיקה של הז’אנר.

שיאן הסירובים בקטגוריה הזאת הוא לא פחות מאשר “אריה, מכשפה וארון הבגדים” של קלייב לואיס. הספר הראשון על נרניה זכה ל-37 סירובים! היום הסיפור על ארבעה ילדים שהגיעו לארץ הקסומה תורגם ל-47 שפות, ונמכרו יותר מ-100 מיליון עותקים של הספר הזה במדינות שונות.

“מסורב פרסום” המפורסם ביותר הוא כמובן “הארי פוטר ואבן החכמים” של ג’ואן רולינג שקיבל 12 סירובים עד שהוצאה לאור קטנה החליטה לקחת את הסיכון ופרסמה 1000 עותקים של הספר. היום הסדרה על הארי פוטר הוא הספר הנמכר ביותר בעולם אחרי התנ”ך ושוויו של המותג “הארי פוטר” מוערך ב-15 מיליארד דולר.

והסיפור המכעיס ביותר בקטגוריה הזאת הוא כמובן זה של “יומנה של אנה פרנק”. לא פחות מ-15 מו”לים סירבו להוציא לאור את הספר. אחד מהם הסביר זאת בכך ש”לילדה לא היו רגשות עמוקים שיכלו לתרום לספר, וכעת הוא בגדר טקסט חביב בלבד”. בשנת 1947 אביה של אנה פרנק הצליח להוציא לאור את הספר, והוא כמובן מיד הפך לרב-מכר.

עוד מהבלוג של דיגיספר

תצוגה מקדימה

הפנינה השחורה של תל-אביב/ ראיון עם אתי ורחל הדנה, הבעלים של מסעדת "חבש" על ספר של אביהם, היידיש של אתיופיה והמהפכה הבריאותית שבאינג'רה.

לא קל למצוא פנינה בים. אי שם במעמקים, סגורה בתוך צדפה, מוגנת ע"י כל כוחות הטבע. אם חשבתם שלמצוא פנינה בתל-אביב יותר קל, אז גם לא. רחוקה מפרסומות מנצנצות וערבי סלבריטי, צנועה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

בספריה של המפורסמים: ברק אובמה

רוצים לדעת לאילו ספרים האנשים המפורסמים בעולמנו קוראים "הספרים הטובים ביותר בחייהם"? פותחת tag חדש: הספריות. ואם כבר, אז כבר, נתחיל ממישהו מפורסם באמת. אז מה ברק אובמה קרא ואהב? הנה טופ-5 ספרים של נשיא ארה"ב: "שר הטבעות",...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה