הבלוג של למה הדיבור?

yehico

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוגוסט 2014

קייט סרפינג הוא ספורט ימי אתגרי שכבש את העולם כולו ואת ישראל במיוחד. עצם העובדה שמדינת ישראל שוכנת לחופי הים התיכון ישנו יתרון אדיר לחובבי הגלישה. קייט סרפינג הוא ספורט שרותם את הרוח לצורך תנועה על גבי גלי הים. היתרון הבולט בספורט זה הוא שככל שתתאמנו ותתנסו יותר כך תרכשו יותר מיומנות וניסיון. אם כבר רכשתם ניסיון הרי שהשלב הבא בקייט סרפינג הוא לבצע פעלולים על מנת להפגין את הידע והביטחון שלכם. אחד הפעלולים המורכבים למראה אך קלים יחסית לביצוע הוא ה BackRoll כלומר קפיצת גלגול לאחור.

קייט סרפינג, קפיצת גלגול לאחור

כאמור ישנם אין ספור תרגילים וטריקים שניתן לבצע עם קייט סרפינג, המיוחד הוא שככל שתרכשו מיומנות כך תבצעו תרגילים וככל שתבצעו תרגילים תרכשו מיומנות לביצוע עוד תרגילים. אחד התרגילים הוא הגלגול לאחור, על פניו נשמע כאילו והתרגיל מסובך,

backroll.png

למעשה הטריק הזה אינו מורכב או מסובך, והוא מוגדר כבר ביצוע לחלוטין. כל שעליכם הוא לבחור יום בו הים לא רוגש מידי, ההרגשה הכללית שלכם מצוינת או טובה, והמצב רוח מרומם.

קייט סרפינג, הוראות גלגול לאחור

ראשית כל זכרו כי המטרה היא לבצע גלגול, לא קפיצה ועל כן המטרה שלכם היא לחזור לנקודת המוצא שלכם. להלן קווים מנחים לביצוע התרגיל של גלגול לאחור.

1 – החזיקו את הקייט שלכם ישר, בגלישת קייט סרפינג רגילה הייתם טיפה יותר נמוכים בדרך כלל בעת שיוט.

2 – הקפידו בניסיונות הראשונים שלכם לצפות בידיים שלכם, העבירו אותם קדימה למרכז הבר, בצורה זו סביר להניח כי הקייט לא יזוז לכם בעת התמרון.

3 – ציברו מהירות עם הקייט סרפינג, לא מהירות גבוה מידי אבל שתהיה נוחה עבורכם לשליטה.

4 – בחרו את נקודת היעד לגלגול, בדקו אם ישנם תנאים מתאימים כגון ללא גלים.

5 – בצעו מעין חפירה עם הקצה, העבירו את הגלשן שלכם מול הרוח דיחפו עם הרגל האחורית את הגלשן כלפי מטה אל המים והחרטום יתחיל לעלות למעלה. הפועלה מתבצעת מעצמה, גלגול לאחור בקייט סרפינג. חשוב לזכור כי אם אין לכם שבר גל אז הפעולה צריכה להתבצע בצורה יותר אגרסיבית.

6 – המפתח לגלגול לאחור בקייט סרפינג הוא הראש, סובבו את הראש והגוף מטבעו ילך אחריו, זה המפתח לכל התרגיל. עליכם “לזרוק” את הראש לאחור לכוון הכתף, תאמינו הגלגול יבוא לאחר מכן, סביר להניח כי בפעם הראשונה זה יהיה קשה לביצוע אך ברגע שתאמינו זה יקרה.

7 – משכו את הרגליים לחזה, הגלשן מתרומם מייד עם הטחת הראש אחורה.

8 – אתרו את נקודת הנחיתה שלכם, למעשה זו אמורה להיות נחיתה רכה מכיוון שאתם בגילגול ולא בקפיצה.

9 – התחילו גילגול חדש, תהנו!

עוד מהבלוג של למה הדיבור?

קצת על אדריכלים

אדריכל כללי עבודת האדריכל מעבר לתכנון מבנים למגורים גרידה הייתה מאז ומתמיד מוגדרת כאומנות. אומנות זו אפשרה מאז ומתמיד להראות סטאטוס ומעמד, נבחרים תמיד דרו במבנים מעוצבים ואדריכלים התפרסמו וקיבלו מעמד בעקבות התכנון...

תגובות

פורסם לפני 5 years

הנושאים הנפלאים של מפעילים לימי הולדת

לא אחת התלבטנו איזה יום הולדת נערוך ההתלבטות היא קשה מאוד, לבנים או לבנות ההחלטות יכולות להעסיק אותנו יותר מההכנות עצמן. למרבית ...

תגובות

פורסם לפני 5 years

גו פרו המצלמה לכל כיס ( תרתי משמע)

כמה מביניהם יודעים להעריך את העלות של מצלמה מקצועית? עכשיו תוסיפו למצלמה הזו אביזרים כגון חצובה, עדשות וזו רק ההתחלה, התפיסה הרווחת היא שצילום בכלל ומצלמה בפרט זה יקר, ובכן אתם כמובן צודקים, אך לא באופן מלא, השאלה שלי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה