הבלוג של בלה דיאמנט

החיים על פי בלה

יועצת תקשורת, עיתונאית בנשמה, מחוברת בטבור לסצנה התל-אביבית, אוהבת את החיים הטובים, ומזמינה אתכם ליהנות יחד איתי...

עדכונים:

פוסטים: 266

החל מדצמבר 2013

אומרת סופרת הילדים צביה דובריש- פריד: “פעם סבתאות היה מקצוע של ממש במשרה מלאה. היום, הסבתות והסבים חיים במספר עולמות במקביל, מנצלים את זמן האיכות לטובת יצירה, ספורט, יציאה למסעות, ורק בין לבין משלימים זמן איכות עם הנכדים”.

01/03/2020

כאשר הסופרת צביה דובריש-פריד, היום בת 63 וסבתא ל-4 נכדים, הפכה לסבתא בפעם הראשונה, לא היה לה מושג מה זה אומר, אבל בבת אחת כל היתר התגמד. לכל הדברים שמלאו את חייה, נוסף יצור שמהרגע בו עיניה נחו עליו, הוא הפך לחלק ממנה.

היא המשיכה לכתוב, לרקוד טנגו, לגמוע קילומטרים ולנהל חיים מלאים, אבל אליהם נוסף התואר המחייב: סבתא – כרטיס כניסה לעולם חדש ולגמרי לא מוכר, שעם חלוף הזמן הפך אפילו להיות פחות  ברור, עולם של משחקי מחשב וגיבורי על, עולם דיגיטלי שמאיים להוות תחליף לחיים אמיתיים.

והיא במקום להרים ידיים, לצקצק בלשון ולהתלונן על “הדור הזה” שכלום לא מעניין אותו, החליטה דווקא לעשות כל מאמץ, כדי ללמוד את שפתו של הנכד ולחבור לעולמו.

וכך במקום נתק שכולם קוראים לו “פער דורות”, נוצר ביניהם קשר מיוחד במינו אשר הוליד את ספר הילדים הראשון שלה “מעיל הקסמים של יובל”, העוסק במאמציה של סבתא להבין את עולמו של נכדה, הרחוק שנות אור מעולמה, אבל היא לומדת לתקשר אתו, וגורמת לו להבין אותה.

הספר עוסק בדאגה הבסיסית של סבתא לבריאות נכדה, כשהיא משכנעת אותו בשפתו, לא לפשוט את המעיל בחורף כשקר, ולא לזרוק אותו לקצה המגרש כשמשחקים כדורגל ומזיעים.

בכר - צביה 1

לשם כך היא מגייסת את כישורי הסריגה שלה ואת דמיונה, ומספרת לו שהמעיל המיוחד אותו היא סורגת לו, יכול להעניק לו כוחות של קוסמים ושל גיבורי על, כי בתוך החוטים שזורים גם סיפורים על דרקונים, אריות, גמלים עם שלוש דבשות וסוסי פרא ועוד.

כדי לאייר את הספר, שלפה הסופרת צביה את סדרת ציורי הילדים של הצייר אורי ליפשיץ ז”ל, אותה צייר לבנו נדב שהינו כיום צייר בעצמו, ותרם אף הוא מכישרונו לספר.

צביה מסבירה כי הבחירה בציורי אורי ליפשיץ, נעשתה מתוך רצון לחבר את ילדי העידן הדיגיטלי לציורים המופשטים והנאיביים של פעם, ומאידך אל עולמו של הצייר הישראלי המוערך אורי ליפשיץ ,שרבים מהילדים לא בהכרח נחשפו לציוריו ולסדרה המאוירת.

צביה דובריש פריד פרסמה עד כה 6 ספרים, כאשר האחרון בהם הינו ספר הילדים “מעיל הקסמים של יובל” בהוצאת סטימצקי. לפניו פרסמה ארבעה ספרי עיצוב: בתים בירושלים, סודות בירושלים, בתים בסגנון מקומי, בתים ליד הים ורומן מצליח בשם “ללטף סרפדים”.

בכר - צביה 2

אומרת הסופרת: “מעיל הקסמים של יובל” מחבר את דור המילניום לערכים של פעם. מצד אחד הנכדים יותר ביקורתיים כלפי המסרים שמעבירים להם, ומצד שני אנו הסבתות תלויות גם במידע שיש להם. פעם סבתאות היה מקצוע של ממש במשרה מלאה. היום, הסבתות והסבים חיים במספר עולמות במקביל, מנצלים את זמן האיכות לטובת יצירה, ספורט, יציאה למסעות, ורק בין לבין משלימים זמן איכות עם הנכדים”.

“מעיל  הקסמים של יובל” שייך לקטגורית ראשית קריאה, המיועד לגילאי 5-8 והילדים כבר יכולים לקרוא אותו בעצמם, (הספר מנוקד ומתאים גם לילדים שיודעים לקרוא).

מחיר הספר: 68 ₪ וניתן להשיגו ברשת סטימצקי.

עוד מהבלוג של בלה דיאמנט

תצוגה מקדימה

כיצד לעצב סביבת עבודה נכונה

רבים מאתנו מבלים במקום עבודתנו יותר מאשר אנחנו מבלים בביתנו: יוצאים השכם בבוקר וחוזרים בשעות הצהרים המאוחרות. לרבים מאתנו העבודה היא כמעט הבית הראשון, ומי מאתנו לא היה רוצה להעביר את השעות הארוכות האלה בסביבה נעימה,...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הלוחמת להעצמת נשים, אילנה שושן, לוחמת גם בקמטים

אילנה שושן, אחת הנשים היפות בישראל, שאינה מסתירה את גילה (52), הינה הפרזנטורית החדשה של חברת הקוסמטיקה ג'יג'י. בחירה מוצלחת מעין כמוה. בעבר נבחרה כמלכת היופי של ישראל לשנת 1980, וכ"מלכת המלכות של כל הזמנים" ב-2010, וכיום היא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הקיץ של קסטרו 2014 יוצא לדרך...

קולקציית הנשים והגברים כאחת, מורכבת מפריטי קז'ואל, לצד פריטים קלאסיים ומחוייטים ומערכות ג'ינס מחמיאות, ויחד הם מרכיבים את המלתחה המושלמת לקהל צעיר, וגם לקהל הצעיר ברוחו... תצוגת האופנה של קסטרו לאביב קיץ 2014, התקיימה השנה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה