הבלוג של בלה דיאמנט

החיים על פי בלה

יועצת תקשורת, עיתונאית בנשמה, מחוברת בטבור לסצנה התל-אביבית, אוהבת את החיים הטובים, ומזמינה אתכם ליהנות יחד איתי...

עדכונים:

פוסטים: 260

החל מדצמבר 2013

המחזה “כל נדרי” הינו סיפורם של צעירים וצעירות חרדים, החושף בכאב רב את קשיי ההתנתקות שלהם מהקהילה החרדית, ואת המאבק הקשה לאמץ אורח חיים חופשי בחברה החילונית.

17/02/2020

סיפורה של ההצגה המרתקת “כל נדרי”, הינו חלק מהוויה הישראלית מזה שנים רבות, אם כי במסתרים. אבל עדיין הוא מרתק כאשר אתה צופה בסיטואציה כשהיא מתרחשת מול עיניך, על כל הנואנסים שבה, והם רבים ביותר.

כל נדרי 1

זהו סיפורם של צעירים וצעירות חרדים, החוצים את הגבול מעולמם החרדי, כדי לטעום את תאוות העולם החילוני. המחזה בכאב רב חושף את קשיי ההתנתקות מהקהילה החרדית, ואת המאבק הקשה לאמץ אורח חיים חופשי בחברה החילונית.

בנושא הזה עוסק יהושע סובול, אשר לפני כ-15 שנה כתב את המחזה “כל נדרי”, על בסיס תחקיר רחב שערך עם צעירים שהתחבאו, ניהלו חיים מחוץ למגזר החרדי ולבסוף יצאו בשאלה. כעת עולה המחזה שוב, הפעם בבימויו של סובול ובהשתתפות בוגרי הסטודיו למשחק “אימפרו”.

כל נדרי 6

נחמן (רן שוכר) נשוי לאסתר (חן דניאל). אסתר, חרדית ליברלית העובדת ומפרנסת את שניהם, וחוששת שנחמן רוצה גט ממנה. היא לא יודעת שהוא וחברו חיים (אביגדור כהן) לא הולכים בלילות שישי ל”טיש” כפי שנהוג אצלם, וכפי שהם מספרים לנשותיהם, אלא פושטים את בגדי השבת, והופכים לשני גברים חילונים המתערים בחיי הלילה שהעיר הגדולה מזמנת להם.

בהצגה, החיים הכפולים של השניים וניסיונם ליהנות משני העולמות, גובים מחיר של חיבוטי נפש, וגורמים למצבים קשים ולסיטואציות מצחיקות כאחד. ומרגע שהסיפור האמיתי נודע לנשותיהם – מתחולל מהפך.

כל נדרי 3

כאשר “כל נדרי” עלה לראשונה ב-2005 באנסמבל הרצליה, בבימויו של גדליה בסר, לוהקו למחזה מנחם לנג, נדב סגל וגילי יוסקוביץ’, שלושה צעירים שיצאו בשאלה, והסיפור שלהם היה חלק מההשראה לכתיבתו.

בגרסה של 2020 הסיפור של שניים מהגיבורים, שוכר וכהן, דומה. שוכר בן ה-24, המגלם את נחמן בתפקיד הראשי, נולד להורים חילונים. אביו חזר בתשובה כשהיה ילד, ולאחר משברים קשים הצליחה המשפחה לשמור על אחדות.

כל נדרי 2

כהן בן ה-25 צמח ברקע הרבה יותר נוקשה. עד לפני שש שנים הוא היה נטוע עמוק בחסידות גור ובעצמו עדיין שומר מצוות ותורה.

במיוחד בהתחשב באורח חייהם המסורתי, עבורו ועבור שוכר נדרש הרבה אומץ לעמוד על הבמה כשלגופם בגדים תחתונים בלבד. והם עושים את בהצלחה מעוררת הערכה.

כל נדרי 4

מכיון שסיפור חייהם האישי של שוכר וכהן גיבורי ההצגה, דומה לתפקידם בהצגה, האמינות של ההצגה הינה ייחודית ונדירה, ומצליחה להעביר את ההתלבטויות ואת קשיי ההתנתקות מהקהילה החרדית ומאורחות חייה, מול פיתויי העולם החילוני, לצד המאבק הקשה לאמץ אורח חיים חופשי, ולהשתלב בחברה המשוחררת מכבלי הדת.

‘כל נדרי’ הינו מחזה מרתק על בני-אדם שנמאס להם לרמות את עצמם ואת זולתם, והם מחליטים לממש את חרותם ולצאת לחופשי.

אהבתי כל רגע וממליצה עליו, ועל סיפורו של עולם אשר רבים מאתנו אינם מודעים לו.

כל נדרי 5

מחזאי ובמאי: יהושע סובול

משתתפים: חן דניאל, רן שוכר, נופר אמירי, אביגדור כהן, אורי הודסמן, בן מנדולה, בוגרי מחזור י”א של אימפרו-סטודיו למשחק בתיאטרון ובקולנוע.

כל נדרי 7

תאריך ההצגה הקרובה: 17/3 שעה 21:00 בתיאטרון הקאמרי בתל אביב

משך ההצגה: שעה ו-45 דקות.

מחיר כרטיס: 120 שקלים. מחיר כרטיס לגמלאי: 60 שקלים.

הזמנת כרטיסים: באתר הקאמרי.

שימו לב: בהזנת הקוד 2601, תוכלו ליהנות ממחיר של 80 שקלים במקום 120 שקלים.

עוד מהבלוג של בלה דיאמנט

תצוגה מקדימה

כיצד לעצב סביבת עבודה נכונה

רבים מאתנו מבלים במקום עבודתנו יותר מאשר אנחנו מבלים בביתנו: יוצאים השכם בבוקר וחוזרים בשעות הצהרים המאוחרות. לרבים מאתנו העבודה היא כמעט הבית הראשון, ומי מאתנו לא היה רוצה להעביר את השעות הארוכות האלה בסביבה נעימה,...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הלוחמת להעצמת נשים, אילנה שושן, לוחמת גם בקמטים

אילנה שושן, אחת הנשים היפות בישראל, שאינה מסתירה את גילה (52), הינה הפרזנטורית החדשה של חברת הקוסמטיקה ג'יג'י. בחירה מוצלחת מעין כמוה. בעבר נבחרה כמלכת היופי של ישראל לשנת 1980, וכ"מלכת המלכות של כל הזמנים" ב-2010, וכיום היא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הקיץ של קסטרו 2014 יוצא לדרך...

קולקציית הנשים והגברים כאחת, מורכבת מפריטי קז'ואל, לצד פריטים קלאסיים ומחוייטים ומערכות ג'ינס מחמיאות, ויחד הם מרכיבים את המלתחה המושלמת לקהל צעיר, וגם לקהל הצעיר ברוחו... תצוגת האופנה של קסטרו לאביב קיץ 2014, התקיימה השנה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה