הבלוג של delight

delight

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מיולי 2016

התפרסם: הבימאי הישראלי אודי אלוני פצח בקטרוג נגד מדינת ישראל, בה הוא טען שהיא פשיסטית, ולכן על גרמניה להפסיק את המענקים שלה לביטחון ישראל בני ברוך.

עמותת בני ברוך

איפה הוא קיבל את הבמה לדברי הביקורת הללו? נכון, בבירת גרמניה. בפסטיבל סרטים שבו הוא זכה בפרס של אהוב הקהל. אלוני הוסיף בראיון לטלביזיה הישראלית, שהוא אוהב את המדינה, אבל לא אוהב את הממשלה הפשיסטית שלה. אלוני שכח כנראה שהסרט סובסד על ידי “אותה פשיסטית”. ביחסי יהודים ערבים אצלנו, יודעים לתקוע סכין בגב האומה.  הד”ר לייטמן הוא המייסד ומורה הדרך של “ארגון בני ברוך העולמי” העוסק בלימוד חכמת הקבלה,ובמסירתה לכול שדרות העם, בארץ ובחו”ל. אני בעד חיים משותפים היכן שרוצים בהם, ושמתאפשר כך. בזה, אני נגד גבולות והגבלות. אבל…. גל הטרור הצמוד לגל הפליטים הנכנסים בהסכמה למדינות אירופה מלמד אותנו, “שלא החכם לומד”. אם באמת אותו עם ערבי החי איתנו על אותה אדמה, היה רואה בנו שותפים לה, ניתן היה ליצור הסכמה, ודרכה בני ברוך פתח תקווה לבנות מערכת יחסים אחרת, אומר לייטמן. המציאות המשתקפת דרך עיניו של אלוני אינה נראית לי, מה שמובן לי, שהראיה שלו היא חד צדדית. ככלל,תפיסה חד צדדית אינה מאפשרת התפתחות וגדילה.

היא מקובעת ומקבעת. אם בונים דווקא קו משותף, הבנוי משני הקווים,הימני והשמאלני, מתפתחים יחד בדרך הטבע לחיים חדשים. זו היא דרך הקבלה, שיטת החיבור הטוב בין אנשים. הדרך שאותה בחרו “בני ברוך” לממש. לאזן ושוב לאזן, בין ימין לשמאל. זה מה שנדרש מאיתנו לעשות. כך נאזן את הכלכלה, את השלטון, ואת כללי ההתנהגות בינינו. שאלה: מה הבסיס שעליו יתחברו אנשי השמאל והימין יחד? את הבסיס המשותף הם יגלו מעל למחלוקות ביניהם, מפרט לייטמן. אייך לעשות זאת, הם ילמדו רק דרך חוכמת הקבלה. בדרך הזו נמצאים כולנו עדיין בחזקת ילדים מתפתחים, הלומדים עכשיו ללכת. שמאל וימין ככה, מתנדנדים, נופלים, ומתייצבים. אי אפשר לדלג על שלבי הגדילה הללו.

העולם כולו מתחיל לעבור טלטלה מכוונת. היא אומנם מתראה לעינינו כמשברים בכול תחום בחיינו.עדיין כול צד חושב שהוא הצודק,ורק אצלו נמצא הפתרון למצבים. אך זה כבר אינו הכיוון לצאת מהמשבר. “בני ברוך פ”ת” תלמידי המסורים, אומר לייטמן, יוצאים כול יום בארץ, ואיתם, קבוצות “בני ברוך” הפרוסים ברחבי העולם, ומביאים לידיעת כולם, את שיטת החיבור בינינו,כפתרון הנכון לצאת ממשבר עולמי זה. צריכים אנחנו לשבת במעגלים, וראשית ללמוד ולברר את הטבע שלנו מורה לייטמן. הטבע בכוונת מכוון, עמותת בני ברוך הטביע בנו תכונות אגואיסטיות,מפרידות. דווקא, אם נחפש מעל המפריד, את המשותף בינינו, נגלה בעזרתו את היכולת להמשיך ולהיטיב את חיינו כחברת בני האדם. עלינו “בני ברוך” להביא לכך, שכולם יכירו ויוקירו את שיטת החיבור. לשם כך נדרשת סבלנות ויגיעה רבה, אבל שכרה בצידה. כך נחסוך מכולנו את הכאבים שיגיעו אם, וכאשר הטבע הוא שילמדנו, דרך ארץ מהי.

עוד מהבלוג של delight

תצוגה מקדימה

הזמן לאיחוד העם הוא בדיוק עכשיו. בני ברוך.

הימים שבין פסח לשבועות, ימי ספירת העומר, מסמלים תקופה מיוחדת בהתפתחות הרוחנית הפנימית של כל אדם ואדם בני ברוך, ותקופה מיוחדת בהתפתחות שלנו כחברה אחת מאוחדת. ...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

למה אושר לא מאריך חיים? מאת בני ברוך.

אושר מוגדר כהרגשה טובה, והעדר שלו ,כסבל וכאב. נושא האושר ארגון בני ברוך משמש היום מושא למחקרים רבים. אנשי מדע כותבים שאנשים מאושרים, חיים פחות מאנשים קודרניים? ...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה