הבלוג של fainy

defying gravity

חרדית, פעילה חברתית , אשה ואמא מאושרת, עדיין מתמודדת עם הכל אבל עם חיוך יותר גדול

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מינואר 2011

השבוע אני חוגגת יום הולדת….

זו פעם ראשונה שא-נ-י חוגגת לעצמי את יום ההולדת. בלי לצפות ממשהו שיחגוג לי. בתור ילדה- תמיד חיכיתי שאמא תזכור להכין את העוגה. בתור נערה- ציפיתי מהחברות שיתארגנו למסיבת הפתעה, בתור בחורה רווקה (ומעוכבת שידוך…כי כבר הייתי בת 20 +) דמיינתי איך זה יהיה לחגוג יום הולדת בזוג.

זהו, הגיע הזמן שאני אלמד לחגוג בעצמי.

כשתאריך יום ההולדת שלי התחיל להתקרב, שוב  נפלתי.  השדים  הפרטיים שלי- הרחמים העצמיים התעוררו לאיטם וזקפו ראש. ישבתי באחד מהערבים וחשבתי  עד כמה העולם לא נחמד אלי…מתמודדת עם שיניים שמוציא הקטן, התבגרות מאד מוקדמת של הגדולה, עבודה, חשבונות, ותהליך גירושים שלא נגמר, וחוץ מזה עכשיו אני צריכה לחגוג את יום ההולדת שלי לבד????
מודה, הרשיתי לעצמי להנות מכמה דמעות…. לקחתי בחשבון שאם אני לא אתן להן את הזמן, הן תמצאנה מקום אחר ופחות בטוח להופיע.

בשנה האחרונה גדלתי אולי ב-365 יום, אבל התבגרתי פי עשרה.  תהליך הגדילה הכרונולוגי- קורה לאיטו ובלי שתהיה אפשרות לעצור אותו, בדיוק כמו הקמט הקטנטן החדש שגיליתי בזוית העין.  אבל תהליך ההתבגרות-  הוא תהליך מתוק לעיתים, וכואב לפעמים. הוא  מחייב מודעות והתמודדות. ומכיל בתוכו רגעים בלתי נשכחים, לצד רגעים קשים שהייתי מעדיפה לשכוח.

אני יכולה להתבונן אחור לתמונות שתייגתי באלבום התמונות הוירטואלי שנמצא אי שם בראש ולזקוף את הראש בגאוה גדולה.התבגרתי, כל כך התבגרתי,ואני כבר יכולה לחגוג לעצמי יום הולדת לבד. לא תלויה באחרים, עצמאית בשטח (לפחות בשטח הביתי)

אז קניתי לי בקבוק יין – רק כדי לשתות לחיי עצמי ולא מתוך מגמה להשתכר עד כלות (אמא לילדים, לא?) וזוג נעליים חדשות, סתם כדי שיהיה לי טוב. הסתכלתי סביבי וראיתי כל כך הרבה דברים יפים בעולם שלי שהחיוך עלה מעצמו.

כשחזרתי הביתה מהעבודה, הסלון שלי היה מוצף בעלי כותרת אדומים וורודים,הרוח שפזרה את עלי הכותרת של הפרחים באדניות שלי החליטה לפנק אותי לכבוד יום ההולדת. פעמון האויר שתליתי  במרפסת, צלצל במתיקות עדינה, כמו היין ששתיתי.

הבית שלי חוגג יחד איתי……

ביום העצמאות השנה, אחגוג שוב את יום העצמאות הפרטי שלי….ותסלח לי המדינה אם אייחס את הזקוקין המדהימים שאראה לכבודי.

בכנות, מגיע לי……….

וגם הזקוקים של  קייטי פרי, מתאימים לי היום.

http://www.youtube.com/watch?v=QGJuMBdaqIw

עוד מהבלוג של fainy

קווי המהדרין, יעל ואני...

הסיפור האישי שלי , כפרודה חרדית בעולם בתי הדין, בתי המשפט , חד הוריות ואקסים  יגמר מתישהו, אני יודעת. דברים תמיד מסתיימים בצורה זו או אחרת, אבל יש סיפור נוסף, גדול יותר ומשמעותי לא פחות שאני מהוה חלק ממנו. במוצאי שבת האחרון...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

אל תצביעי- תשפיעי

אני לא מצביעה השנה בבחירות. אני יודעת שיש עוד כמה  מאות נשים שבדומה לי  פשוט  תדרנה רגליהן מהקלפיות. המפלגה שהיתה אמורה ליצג אותי  לא  עושה את מלאכתה נאמנה,  נכון לעכשיו.  היא אבדה את הקול שלי בעובדה שלקחה אותי ואת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

החתונה שלעולם לא תהיה לי

כשעונת החתונות מתחממת אני מתחילה לקבל הזמנות. רובן מכלות צעירות ומאושרות.  הן מותשות מהמרוץ אחרי החופה, מחכות בהתרגשות ליום הגדול. מספרות על אולם, צלם, ו"עליו". קשה להן להתרכז בלימודים, בעבודה. הן כותבות לי מגילות ארוכות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה