הבלוג של fainy

defying gravity

חרדית, פעילה חברתית , אשה ואמא מאושרת, עדיין מתמודדת עם הכל אבל עם חיוך יותר גדול

עדכונים:

פוסטים: 52

החל מינואר 2011

השבוע יצוין בעולם היום הבינלאומי למניעת אלימות כנגד נשים. ביום זה מעלים למודעות את התופעה, הנתונים המספרים, הסיפורים הקשים והתוצאות שלפעמים הן בלתי הפיכות.

בקהילת “באשר תלכי” בחרנו לקחת את היום הזה- צעד אחד קדימה, לכוון של צמיחה והתקדמות.

נשים יקרות-חברות הקהילה השונות, שעברו התמודדויות מורכבות עם מסכת חיים אלימה לסוגיה השונים פתחו בפני את לבן ושתפו בסיפוריהן האישיים. כאשר הדגש הוא על הכוחות והכלים שסייעו להם לצמוח ולצאת ממעגל האלימות הקשה כל כך. בימים הקרובים- אביא כאן סיפורים אמיתיים של נשים אמיתיות- שבחרו לצאת לדרך חדשה באומץ ובמודעות. לקחו אחריות על חייהן ושינו אותן לטובה- עבורן ועבור משפחתן. אני מודה לנשים שהשתתפו בפרויקט- הכוחות שלכן, הן הכוחות של כולנו.

“הוא מעולם לא קרא לי בשמי” – ספורה של הודיה (שם בדוי)

קוראים לי הודיה, אני אמא לששה ילדים גרתי בעיר חרדית מוכרת ועברתי דירה לאחרונה בעקבות הגירושין.

הסיפור שלי מתחיל מוקדם מאד; לצערי. עוד מהשנה הראשונה לנישואים. התחתנו על דעת שבעלי ילמד בשנים ראשונות עם אופציה לעבוד שיהיה צורך. כבר מהתחלה התחילו סימנים של ירידה משמעותית בתפקוד. היא התבטאה בשינה מרובה, חוסר סדר יום ואי הגעה ללימודים.
בלי ששמתי לב, התרבתה האלימות המילולית והרגשית כלפי. הוא היה מרבה לקלל ולהשפיל אותי. בו זמנית חיזק מאוד את הקשר עם הוריו ואילץ אותי להגיע אליהם ברציפות תוך כדי ניתוק ממשפחתי.

עם הולדת הילד הראשון הוא ניתק אותי לגמרי מהמשפחה על ידי שגרם לסכסוך רציני בינינו. מצאתי את עצמי ימים ולילות בוכה לבד. עם בעל לא מתפקד, לא מתקשר איתי ומשתמש בי לצרכים מסוימים בלבד.

במשך השנים האלימות נגדי התחזקה והיחס לילדים היה מינימלי. הוא הרבה להסתגר בחדר העבודה שלו שעות על גבי שעות עם מחשב כשאני מחוץ לדלת משוועת לעזרה. קרסתי מעומס הטיפול עם שלושה ילדים קטנטנים. נשברתי לרסיסים. הוא מעולם לא קרא לי בשמי, ואני כבר התרגלתי גם לזה.

קורבן אלימות במשפחה (צילום, שאטרסטוק)

בשנה העשירית העזתי לשתף את גיסתי בכל השברים שהרכיבו את חיי ואז התחילה הגאולה שלי. אחרי כמה ימים – של התנגדות מצידי, הם נכנסו בעובי הקורה- וגלו כל מיני דברים חמורים שלא ידעתי על בעלי במשך אותן שנים.

הם ליוו אותי צעד אחר צעד, עד לפתיחת תיק הגירושים ולא נתנו לי להתמודד לבד. גם במעבר הדירה נתנו לי יד ועזרו לי לאורך הדרך.

בימים הקשים- הם דיברו איתי ימים ולילות, הפנו אותי לאנשי מקצוע ותמכו בי כלכלית.

המסר שלי הוא לשתף לשתף ולשתף!

אל תחכנה כמוני ואל תסתגרנה עם הבעיות לבד. גם אם לי לא היה כח להתמודד עם הכל לבד. למשפחה שלי היו את כל הכוחות לעזור לי. הם גילו תושייה בצורה יוצאת מן הכלל.

למדתי שצריך לדעת לבקש עזרה כשהיא נצרכת. להיות ערנית לכל פעולה חשודה שמתרחשת אצלנו בבית.

והכי חשוב לזכור שאנחנו תמיד שוות וראויות לכל שפע , ראויות לאהבה והערכה וכבוד.

עוד מהבלוג של fainy

קווי המהדרין, יעל ואני...

הסיפור האישי שלי , כפרודה חרדית בעולם בתי הדין, בתי המשפט , חד הוריות ואקסים  יגמר מתישהו, אני יודעת. דברים תמיד מסתיימים בצורה זו או אחרת, אבל יש סיפור נוסף, גדול יותר ומשמעותי לא פחות שאני מהוה חלק ממנו. במוצאי שבת האחרון...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

אל תצביעי- תשפיעי

אני לא מצביעה השנה בבחירות. אני יודעת שיש עוד כמה  מאות נשים שבדומה לי  פשוט  תדרנה רגליהן מהקלפיות. המפלגה שהיתה אמורה ליצג אותי  לא  עושה את מלאכתה נאמנה,  נכון לעכשיו.  היא אבדה את הקול שלי בעובדה שלקחה אותי ואת...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

החתונה שלעולם לא תהיה לי

כשעונת החתונות מתחממת אני מתחילה לקבל הזמנות. רובן מכלות צעירות ומאושרות.  הן מותשות מהמרוץ אחרי החופה, מחכות בהתרגשות ליום הגדול. מספרות על אולם, צלם, ו"עליו". קשה להן להתרכז בלימודים, בעבודה. הן כותבות לי מגילות ארוכות...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה