הבלוג של fainy

defying gravity

חרדית, פעילה חברתית , אשה ואמא מאושרת, עדיין מתמודדת עם הכל אבל עם חיוך יותר גדול

עדכונים:

פוסטים: 54

החל מינואר 2011

אילו יכולתי , הייתי עוברת דירה לאלעד. השבוע. רק לשבוע.

מודה, אני לא ממש אוהבת את אלעד, אבל בכל זאת- הייתי מגיעה לשם. רק בגלל שבעיר הזו, לראשונה בחיי יכולתי לתת את הקול שלי למפלגה היחידה בחברה המכירה בי כאדם בר דעת,ראוי לבחירה בעצמו .מפלגה שלא חושבת שאני  מספר נוסף, ,קול “בטוח” נוסף שיוסיף עוד פוליטיקאי לביצה המוניציפאלית הציבורית.

באלעד, עיר חרדית, בשקט בשקט, הקימה לה קבוצת נשים חרדיות ודתיות את המפלגה הנשית החרדית הראשונה שמתמודדת על מקום בעיריה. מתוך רצון לפעול ולשנות למען אחרות כמוהן. מתוך הידיעה שאף אחד לא יבין אותן או ייצג אותן יותר טוב מאשר הן עצמן.

בכלי התקשורת החרדיים מתעלמים מ”עיר ואם”. מי יודע, אולי  פוחדים שאם ידברו על המפלגה המוזרה הזו, הנחשונית הראשונה, פתאום תתעוררנה עוד נשים שתאמרנה לעצמן “למה לא, בעצם?!”

בוחרים להתעלם, כמנהג שלושת הקופים מהסיפור הידוע. “לא שמעתי, לא ראיתי, ולא דברתי”   ש”כולם” לא יודעים, אבל בעצם יודעים ומעדיפים לשתוק. אבל האדוות מתחילות להתפשט, מעגל אחר מעגל, והן תגענה רחוק. מה שהיום נראה מוזר, חריג ולא מקובל. יהיה מובן מאליו בעוד חמש / עשר שנים.

כן, אני בטוחה שנשים יכולות לייצג את עצמן טוב יותר מגברים. בטוחה שנשים חרדיות מסוגלות לעשות זאת לא פחות מגברים חרדים. אני גם יודעת שאין עם זה שום בעיה הלכתית, כמו שאין בעיה במקצועות אחרים. אבל מודעת לעובדה שיש הרבה פוביות וחרדות בחברה שלי, המתלבשות בתחפושת יפה של “אסור הלכתית” או “לא מקובל חברתית”  וקשה מאד להתמודד איתן.

אני נתקלת בתופעות האלה מדי יום, ברמה האישית וברמה הארגונית. שומעת דעות שונות מאנשים שונים. חלקן קוראות לחולל שינויים נצרכים, כיון שהגיע הזמן הראוי לכך. חלקן אומרות שאין טעם להרעיד את המערכת, אם לא יצא מכך שום דבר טוב. חלקן מתמקדות ב”תכלס, מה יצא לנו מזה?” וחלקן מתמקדות בחזון ובתחושת השליחות.

השנה, בבחירות לרשויות המקומיות לא אצביע למפלגה שבטוחה שאני הקול שלה. מפלגה שמעולם לא ממש בדקה מה אני באמת צריכה ורוצה. מפלגה שהשאירה נשים כמוני להתמודד עם קשיים עצומים ללא עזרה ותמיכה, במכוון.

השנה , בעיר שבה אני גרה, אקח פתק לבן ואכתוב עליו “עיר ואם”. אני יודעת שהקול שלי לא יחשב, אבל  אתן שם באלעד, תדענה שיש עוד אחת שמעריכה את הצעד. את  האומץ, הנחישות והחלום. שמלווה אתכן מרחוק. גם אם זה מתבטא בקול אחד פיקטיבי להפליא.

הלואי ויכולתי לגרום לנשים חרדיות ודתיות מכל הארץ לעשות כמוני. כדי לעודד נשים שמעוניינות, המסוגלות  ורוצות להתמודד עם תפקידים כאלה לעשות את הצעד הזה. בשביל כולנו. כדי שבמפלגות המנומנמות שלנו, הנחות על זרי הדפנה שמזמן נבלו והרקיבו, יתחילו להבין ששום קול נשי אינו קול “בטוח” ומובן מאליו.

אולי לא ארויח שום דבר מהעובדה שיש מפלגה נשית חרדית המנסה לשנות. אבל לפחות גיליתי שאני בהחלט לא היחידה עם היוזמה לשינוי חברתי הגיוני ומותאם למציאות החיים כיום.

ואולי זה לא ריאלי. ואולי זה רק חלום. אבל לפחות יש נשים שמעיזות להעיז לחלום. החלום והחזון, כמו שלמדתי מנסיוני, הוא החלק הראשון שמוביל אותנו קדימה.

ואני כל כך שמחה לגלות שיש עוד כמה חולמות ומבצעות.

מיכל, מלכי ועדינה (הנשים של מפלגת “עיר ואם”) מעריכה, מכבדת ומקוה יחד איתכן.

ונותר לי רק לכתוב ברכה שכל כך מתאימה לכן:

אחיותי, אתן היו לאלף ולרבבה. בין אם תעברנה את אחוז החסימה. ובין אם תשארנה מאחור. כבר עשיתן רבות.

ממני,

חולמת מעיר אחרת.

עוד מהבלוג של fainy

קווי המהדרין, יעל ואני...

הסיפור האישי שלי , כפרודה חרדית בעולם בתי הדין, בתי המשפט , חד הוריות ואקסים  יגמר מתישהו, אני יודעת. דברים תמיד מסתיימים בצורה זו או אחרת, אבל יש סיפור נוסף, גדול יותר ומשמעותי לא פחות שאני מהוה חלק ממנו. במוצאי שבת האחרון...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

אל תצביעי- תשפיעי

אני לא מצביעה השנה בבחירות. אני יודעת שיש עוד כמה  מאות נשים שבדומה לי  פשוט  תדרנה רגליהן מהקלפיות. המפלגה שהיתה אמורה ליצג אותי  לא  עושה את מלאכתה נאמנה,  נכון לעכשיו.  היא אבדה את הקול שלי בעובדה שלקחה אותי ואת...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

החתונה שלעולם לא תהיה לי

כשעונת החתונות מתחממת אני מתחילה לקבל הזמנות. רובן מכלות צעירות ומאושרות.  הן מותשות מהמרוץ אחרי החופה, מחכות בהתרגשות ליום הגדול. מספרות על אולם, צלם, ו"עליו". קשה להן להתרכז בלימודים, בעבודה. הן כותבות לי מגילות ארוכות...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה