הבלוג של fainy

defying gravity

חרדית, פעילה חברתית , אשה ואמא מאושרת, עדיין מתמודדת עם הכל אבל עם חיוך יותר גדול

עדכונים:

פוסטים: 51

החל מינואר 2011

“עד שאם חד הורית אחת לא תתאבד, אף אחד לא יזדעזע” כך כתבה לי חברה טובה בצ’אט אתמול בלילה בשיחה עגמומית על נושא המזונות, בטוח לאומי, חוסר יכולת למצוא מקום עבודה וקבצאות הילדים.
“אני לא יודעת ממה עכשיו אקנה את כל הציוד לבית הספר” אמרה לי אחרת באנחה עמוקה. כשהיא משלימה עם קיצוץ של 400 ש”ח אליו לא התכוננה ושממנו תכננה את הוצאות תחילת שנת הלימודים.
אבל סיפור קצבאות הילדים מקיף אותי בכל מקום כמעט אליו אני מסובבת את הראש.

זה נמצא  איתי בעבודה שלי, שם הורים  פותחים לפני את ידיהם ואומרים  ”אני יודע/ת שהוא זקוק לעזרה, לאבחון / לטיפול רגשי, אבל אין לי. המשכורת שלי מכסה את הצרכים הבסיסיים. אין לי אפשרות כלכלית לממן כלום מעבר.”

זה תופס אותו בין חברותי. אותן אמהות חד הוריות מכל המגזרים שנאבקות כיום על חוק המזונות של בטוח לאומי, ובמקביל מתבשרות על קיצוץ בקבצאות הילדים , דקה וחצי לפני פתיחת שנת הלימודים.

הנושא תופס אותי גם בבית- כמישהי שמתמודדת, בין אם מרצונה או שלא מרצונה, עם ניהול כלכלי נכון של משק בית במשפחה חד הורית. קיצוץ של כמה מאות שקלים הוא דבר שצריך להערך אליו.

וזה תופס אותי גם כאשה חרדית. שם אני הופכת להיות זו בשבילה היה שווה שכולם יסבלו.כל הילדים משכבות המצוקה, כל אותם הורים שעובדים לפרנסתם אבל לא מצליחים לגמור את החודש. כל אותן אמהות חד הוריות, כולם עכשיו יחוו את הקיצוץ המכאיב, הפוגע כל כך. קיצוץ שיוסיף ילדים חדשים למעגל העוני ההולך ומתרחב. קיצוץ שלא יגרום לאב המובטל למצוא עבודה יותר בקלות, (אולי רק ידחוף אותו למצבי קיצון שאותם תחוש כל המשפחה). קיצוץ שלא יסייע לאותה אם חד הורית  למצוא משרה המתאימה לצרכיה.

הקיצוץ שנעשה כמו חתך עמוק בבשר חי. והוא  מתחיל לדמם, וידמם הרבה זמן.
אבל, לא משנה. העיקר שהחרדים והערבים ידממו יותר.
“הבטחנו” יאיר לפיד מכריז: “הבטחנו שנטפל באותה קבוצה טפילה שניזונה מכספי הציבור. והנה, אנחנו מקיימים. אז מה אתם מתלוננים בכלל? רע לכם, מזיק לכם? לא נורא, לחרדים רע הרבה יותר. לפחות העובדה הזו אמורה לעשות לכם טוב על הלב.”

ממקומי המעורב  כחרדית, חד הורית, העובדת בבתי ספר ציבוריים ונמצאת בקשר  תמידי עם חלקים רבים בחברה מגוונת מאד אני שומעת את המסר הזה ומתחלחלת.
פוליטקאים קרי לב משתמשים בחוסר רגישות בילדים של חברה אחת כדי להצדיק קיצוץ רוחבי  שיפגע בילדים של כולנו.  את הילדים של החרדים, מותר להביא לחרפת רעב, כי הם הביאו את זה על עצמם…. ואם על הדרך נפגע  גם באוכלוסיות מוחלשות אחרות. לא נורא.

ואנשים קונים את זה , לצערי. השנאה לאחר מצליחה לשווק את עצמה כל כך טוב. בזכות זה שסוף סוף “מטפלים” בחרדים, אפשר להזיק לכולם ולצאת גדולים.

כואב לי להבין שאני משמשת עלה תאנה לפגיעות של שר אוצר באותם חלקים בחברה שממילא מתקשים להתמודד. אנשים קשי  יום  שעסוקים במלחמת הישרדות, ולכן לא יכולים להרים דגלי מרד. הם פשוט יאנחו אנחה נוספת כשיסתכלו על חשבון הבנק. יתהפכו עוד על המיטה בלילות כשיחשבו מאיפה לקצץ.  בעוד שאחרים, אשר אצלם קבצאות הילדים אינם נושא  בכלל, יחגגו את העובדה ש”סוף סוף נכנסים בהם..”

אז זהו, עובדים על כולנו. בשקט בשקט פוגעים בכולנו.
ואנחנו שותקים בגלל שפוגעים בעיקר בחרדים.

אנחנו שותקים ונמשיך לשתוק כל עוד אש שנאה  שבוערת בנו- מקבלת את חומרי הבערה שלה.

פוליטיקאים ועיתונאים ימשיכו להתעסק עם החינוך החרדי והקצבאות החרדיות זה ייתן להם תירוץ מספיק ואמתלה נוספת, בלתי תלויה, לעוניים המשווע של ילדים.

בשתיקה שלנו היום הפקרנו אלפי ילדים מכל המגזרים. השארנו אותם להתבוסס עמוק יותר בבוץ הטובעני של עוני, מצוקה ואלימות.

אנחנו נותנים לשנאה להעביר אותנו על דעתנו.
וממשיכים לשתוק.

עוד מהבלוג של fainy

קווי המהדרין, יעל ואני...

הסיפור האישי שלי , כפרודה חרדית בעולם בתי הדין, בתי המשפט , חד הוריות ואקסים  יגמר מתישהו, אני יודעת. דברים תמיד מסתיימים בצורה זו או אחרת, אבל יש סיפור נוסף, גדול יותר ומשמעותי לא פחות שאני מהוה חלק ממנו. במוצאי שבת האחרון...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

אל תצביעי- תשפיעי

אני לא מצביעה השנה בבחירות. אני יודעת שיש עוד כמה  מאות נשים שבדומה לי  פשוט  תדרנה רגליהן מהקלפיות. המפלגה שהיתה אמורה ליצג אותי  לא  עושה את מלאכתה נאמנה,  נכון לעכשיו.  היא אבדה את הקול שלי בעובדה שלקחה אותי ואת...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

החתונה שלעולם לא תהיה לי

כשעונת החתונות מתחממת אני מתחילה לקבל הזמנות. רובן מכלות צעירות ומאושרות.  הן מותשות מהמרוץ אחרי החופה, מחכות בהתרגשות ליום הגדול. מספרות על אולם, צלם, ו"עליו". קשה להן להתרכז בלימודים, בעבודה. הן כותבות לי מגילות ארוכות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה