הבלוג של defibrillator

defibrillator

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מפברואר 2015

המסע הטכנולוגי שיצר את המכשיר שנקרא דפיברילטור

אתם יודעים מה זה דפיברילטור ? ובכן דפיברילטור הוא המכשיר שנותן את הפולסים החשמליים ישירות אל הלב בחדרי מיון, באמבולנסים והיום גם במקומות הומי אדם, מכשיר שללא ספק מציל חיים בכל רגע נתון עולם, ממש עם כתיבת שורות אלו ניצל עוד אדם בזכות מכשיר דפיברילטור.

המסע הטכנולוגי שיצר את הפלא הזה שנקרא דפיברילטור מתחיל לפני עשרות שנים, הצורך המיידי בהחייאה שמתמקדת בכך שהאיבר הכי חשוב בגוף מפסיק לעבוד- הלב כמובן, הדרך להחזרתו למצב תפקודי יכולה להתבצע בכמה דרכים אז:

  1. ביצוע עיסוי לאיזור הלב – אפקטיבי רק אם יודעים לבצע זאת נכון ובאגרסיביות הנכונה
  2. מכות חזקות לאיזור החזה – נשמע נורא, רבים נמנעו מכך
  3. המתנה לצוות חירום רפואי – דקות ארוכות של המתנה קריטית

עם ההתקדמות הטכנולוגית העולמית יצרו לבתי חולים מכשיר חשמלי ששמו היה ונשאר דפיבריטור, הוא הופעל רק על ידי איש צוות רפואי מיומן מאוד עם הכשרה רפואית ארוכה , המכשיר עצמו היה גדול מאוד ומסיבי ותוכנן כך שייתן מכות חשמל ויהיה ניתן להפעיל אותו רק כשהיה זמין, מחובר למקור חשמל יציב ותחת בקרה והוא אכן הציל חיים במקרים רבים מאוד, מכשיר דפיברילטור שהיה מוצב בחדר מיון עם כמות מטופלים גדולה הציל עשרות ומאות בני אדם בחודש, הצלחה כבירה של שנים חיכתה למוצר הזה שהצליח להילחם במקרי מוות רבים שקשורים למקרי דום לב, הוא הפך למיכשור חובה בכל חדר מיון ועם השנים גם תוכנן והוקטן כך שיותאם לשימוש גם באמבולנסים ורכבי חירום שונים.

המסע של המכשיר שנקרא דפיברילטור לא הסתיים, וכיום בזכות עוד שיפורים טכנלוגיים יש היום מכשיר דפיברילטור שהוא נייד ממש, בגודל של מזוודה קטנה ועם שיפורים של הדרכה על גבי מסך בשילוב הדרכה קולית הוא שודרג למצב שבו כל אדם יכול לתפעל אותו להציל חיים של אדם אחר.

החוק החדש שדואג לכך שיהיה מכשיר דפיברילטור במקומות הומי אדם נותן למכשיר הזה את הכבוד הראוי לו בפנתאון של מכשירים רפואיים מצילי חיים שנוצרו בזכות צורך, טכנולוגיה והרצון והמוטיבציה הגבוהה להציל חיים ולא להיכנע למצבים של דום לב.

עוד מהבלוג של defibrillator

דפיברילטור- מכשיר להצלת חיים

דפיברילטור זהו מכשיר לטיפול והצלת חיים במקרה של דום לב פתאומי. הדפיברילטור נבנה כך שיתאים להפעלה על ידי האדם הפרטי בביתו או במוסדות ציבוריים ולא רק על ידי רופאים בבית החולים. בעזרת הנגישות של הדפיברילטור הוא מאפשר טיפול...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

דפיברילטור לחיים שלמים

דפיברילטור הוא השם הלועזי למילה מפעם, המכשיר נותן למעשה מכת חשמל זעירה לאדם שמחובר אליו באמצעות אלקטרודות יעודיות , מכת החשמל הזעירה פועלת כאמצעי יעיל מאוד להחזרת פעימות הלב שהן המקור לפעילות הלב בכלל...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה