הבלוג של defibrillator

defibrillator

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מפברואר 2015

דפיברילטור זהו מכשיר לטיפול והצלת חיים במקרה של דום לב פתאומי. הדפיברילטור נבנה כך שיתאים להפעלה על ידי האדם הפרטי בביתו או במוסדות ציבוריים ולא רק על ידי רופאים בבית החולים. בעזרת הנגישות של הדפיברילטור הוא מאפשר טיפול מיידי בדום לב והצלת חיים.

דפיברילטור זהו מכשיר המחזיר את פעימות הלב לקצב תקין. במקרים של דום לב פתאומי למשל, דפיברילטור יכול להציל חיים.לדפיברילטור 2 אלקטרודות אותם מצמידים סמוך ללב של החולה, דרך האלקטרודות גורמים לשוק חשמלי. המכשיר גורם להפסקה רגעית של פעולת הלב ולאחר ההפסקה הקטנה הלב חוזר לפעול בצורה מסודרת ותקינה.

לא לבזבז זמן

מכשירי הדפיברילטור נחשבים כמצילי חיים. במקרים של דום לב פתאומי, הזמן משחק תפקיד מכריע. עד להגעת האמבולנס עלול לעבור זמן קריטי- אמנם אלו סך הכל כמה דקות מעטות, אך דקות אלו הן ההבדל בין הצלת חיי החולה, לבין מותו, לבין האפשרות שלישית של מצב צמח. האמבולנס עלול להתעכב מכל מיני סיבות שונות, ומהצד השני- יתכן שבעת הלחץ בדיוק תסתיים לכם הסוללה בטלפון, או שלא תהיה קליטה, ויעברו שלוש דקות עד תזמינו את האמבולנס, דקות אלו הן ההבדל בין חיים ומוות. במקרים של דום לב ככל שעובר הזמן עד שהאדם מתעורר גדל הסיכון שהאדם לא יתעורר כלל או יתעורר צמח.

אנשים פרטיים אשר סובלים מפרפורי חדרים בלב, או מקומות ציבוריים כדוגמת קניונים ומוסדות שונים יכולים להחזיק דפיברילטור לשימושם האישי. למרות שזהו מכשיר רפואי אינו מצריך הכשרה של רופא. בעת קניית המכשיר האדם הממונה יעבור הכשרה מקיפה- מתי להשתמש במכשיר, כיצד להשתמש במכשיר ועוד, ובעת הצורך יוכל להפעיל את הדפיברילטור בצורה תקינה ולהציל בעזרתו חיים.

למרות שמכשירי הדפיברילטור לא מצריכים רופא מוסמך להפעלתם חשוב להקפיד כי האיש הממונה על המכשיר יעבור הדרכה מקיפה כראוי, וחשוב לוודא כי הנכם רוכשים מכשיר דפיברילטור שעומד בתקן של מכון התקנים הישראלי ומאושר על ידי משרד הבריאות.הדפיברילטור עצמו קל מאוד לתפעול ואינו מסובך כלל, וכולל ממשק בשפה העברית, כך שאדם שעבר הדרכה יוכל להפעילו בקלות ובזריזות ברגע החירום, ולהציל את חייו של האדם שעבר התקף לב פתאומי.

עוד מהבלוג של defibrillator

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

10 סיבות להכיר את המילה דפיברילטור

המילה דפיברילטור מה היא אומרת לכם ? לרוב האנשים המילה הזו נשמעת כמו מושג לא ברור שאולי מזכיר חלק מסוים ברכב והאמת היא שהשם דפיברילטור לא קשור בשום צורה לעולם הרכב – להפך הוא שייך לעולם הרפואה והצלת החיים ולכן חשוב מאוד...

תגובות

פורסם לפני 2 years

דפיברילטור מחדר מיון שפועל רק ברחוב

דפיברילטור מחדר מיון שפועל רק ברחוב אוהבים סדרות של חדרי מיון ? בטח כבר הבחנתם שיש מכדשיר אחד שהוא הכוכב בכל אחד מהסדרות האלו – קוראים לו דפיברילטור, כן זה המכשיר הזה שרג לפני שמעפילים...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה