הבלוג של המתקצבת

דבי קצב | Debbie Katzav

מומחית לניהול כלכלי אישי / אמא ל- 2 בנים (מהממים כמובן)/ נשואה, סיבוב 2 (מומלץ!)/ פעילה חברתית (מחאת הארנונה, ועד בנין, כיתה, בית ספר...)/ ארגנטינה - ישראל - דר"אפ - ישראל/ עברית. אנגלית. ספרדית מאוהבת באקסל.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מיוני 2015

שונאת להיות מאוכזבת כצרכנית, ומאוכזבת כל פעם שזה קורה. וזה קורה הרבה. אבל שמחה שיכולה להזהיר אחרים מפני אכזבות אלו.

21/08/2016

בשבוע האחרון יצא לי לחוות על בשרי 2 אכזבות צרכניות. הראשונה והכואבת ביותר קרתה לבני בן ה”כמעט 8″, תומר. במהלך בילוי בפארק טרמפולינות הוא מעד בעודו קופץ על אחד המתקנים (דווקא לא על טרמפולינה אלא על מתקן הנקרא “נינג’ה” – משהו דומה למתקנים בתכנית wipeout) והרקה שלו נחבלה בקצה של המתקן (המורכב מקרשים מצופים בספוג מצופה בפלסטיק קשיח). הקצה הזה ככל הנראה מכוסה ביריעת ספוג דקיקה בלבד, שאינה מספיקה למניעת חבלה למי שמועד וראשו בא איתה במגע בעוצמה ובמהירות. כתוצאה מהנחיתה האומללה הזו, בני פתח את הרקה, כולל דם רב, כאב ובכי. בהמולה שנוצרה ברגע שהוצאנו אותו מחוץ לאזור הקפיצות, הופתענו לגלות שתיק העזרה ראשונה לא היה בהישג יד ועברו דקות ארוכות עד שהביאו אותו. כמובן שמשם נסענו למוקד, בו תפרו לו את הפצע. בהמשך התאכזבנו לשמוע מהם שמכון התקנים מאשר את המתקנים והציוד אשר במקום ושאין חובה שימצא במקום חובש בכל שעות הפעילות (המקום טוען שאצלם יש חובש בכל זאת, לפי החלטה שלהם, למרות שאינני יכולה להעיד שמי שהיה שם הינו אכן חובש או מספיק מיומן). טרם בדקנו את האמור מול מכון התקנים, אבל אם יתברר שאכן כך, זה רק אומר שהסטנדרטים של מכון התקנים בנושא זה אינם גבוהים במיוחד ו/או שהבדיקה התקופתית שמבצעים “הבודקים המוסמכים” אינה יסודית במיוחד. אז לפני שאתם קונים בכסף רב כרטיסי כניסה לאחד ממקומות בילוי אלו, תחשבו שוב.

תומר אחרי התפרים

 האכזבה הצרכנית השנייה קטנה יותר אך בזכותה למדתי משהו שגם אני לא ידעתי, למרות שחשבתי שידעתי. קניית בגדים לא נחשב אצלי כבילוי מועדף. אסתכן ואומר שאני ממש לא אוהבת את זה (למרות שאני בהחלט אוהבת בגדים! רק שונאת למדוד ולהחליט). יום לפני תקרית הנינג’ה מצאתי את עצמי בחנות בגדים השייכת לרשת גדולה, בחיפוש אחר שמלה לאירוע באותו ערב (לא יודעת מה עבר לי בראש, כנראה החום השפיע גם עלי, כי בהחלט יש לי לא מעט בגדים מתאימים בארון). בלחץ הרגע, בחרתי שמלה מסוימת. כבר בדרך הביתה כשסיפרתי לבעלי על הקנייה האימפולסיבית והלא אופיינית, החלטתי שאני מחזירה אותה לחנות, ומבקשת את הכסף חזרה. לא זיכוי, אלא ביטול מוחלט. מעדיפה לעשות משהו אחר עם 300 השקלים שהשמלה עלתה. שמתי לי בראש post it צהוב – “תחזירי לחנות תוך 14 יום ותקבלי את הכסף חזרה. אל תעברי את 14 הימים”. כאמור, למחרת קרה מה שקרה עם הנינג’ה, ויום אחר כך המשכתי לטפל בתומר ובהיבטים השונים של הפציעה + החופש הגדול + יום פסיכי בעבודה (בליץ מדיה מטורף בגלל החזרה ללימודים), ולא יצא לי בכלל לחשוב על השמלה או אפילו לקרוא לעומק את החשבונית. רק כעבור 4 ימים התיישבתי לתכנן את יום המחרת ולבדוק מתי אוכל לשבץ ליומן קפיצה לאחת מחנויות הרשת על מנת להחזיר את השמלה. בעודי קוראת לעומק את החשבונית, חשכו עיני:

Clothing Purchase cancellation 21.8.16

מסתבר שתוקף הזכות לביטול עסקה ב”חוק ביטול עסקאות” בתקנות הגנת הצרכן הינו שונה לגבי פריטי ביגוד הנעלה ותכשיטים ואכן עומד על יומיים (בעוד עסקאות לגבי רוב המוצרים והשירותים האחרים ניתן לבטל תוך 14 יום מיום קבלת המוצר):

חוק ביטול עסקה

מתוך אתר המועצה לצרכנות

בקיצור, החזרתי את השמלה האומללה ועכשיו אני תקועה עם זיכוי של 300 ₪ לשימוש רק ברשת זו, שמי יודע מתי אגיע בכלל לממש אותם (סביר להניח שאעביר אותם במתנה למישהו אחר… ועל מתנות אכתוב בקרוב בפוסט נפרד).


מומחית בתחומך? רוצה להצטרף למועדון ״המומחיות״ של סלונה? הגישי מועמדותך כאן

עוד מהבלוג של המתקצבת

Thumbnail

הטרנד החם והחכם בקניית בגדים - להתרגש ולהתחדש בלי להתרושש

האסוציאציות למילה "תקציב" הן בדרך כלל למושגים רציונליים מאד – סדר, שליטה, רשימות. אבל בפועל תקציב הינו גם רגשי ביותר. תמהיל ההוצאות שלנו משקף את הערכים שלנו, את החינוך שקיבלנו בבית, את הדרכים שאנו מאמצים לעצמו על מנת לטפל...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

קניות, קניות... בכל מחיר?

לפני זמן מה הגיעה אלי לקוחה לליווי כלכלי, ביקשה שאעזור לה לעשות סדר בהוצאות ובהכנסות וגם בנכסים הפיננסיים שלה. תוך כדי בניית המאזן שלה זיהיתי שיש סבירות גבוהה מאד שהיא מכורה לשופינג. החשד שלי התעורר כאשר זיהיתי הוצאות...

Thumbnail

איך לעבור את החופש הגדול בכיף ובלי להתרושש

"האמת היא, שאני מפחדת מהחופש באוגוסט" היא אומרת ליעל במפגש בינן. "מפחדת להיות עם שלושתם כל כך הרבה זמן. מה אני אעשה איתם? איך אני אתמודד?" השינוי הקיצוני בין היות הילדים במסגרות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים