הבלוג של daryayemini

daryayemini

דריה ימיני- בעלת תואר ראשון במדעי המוח וההתנהגות, תואר שני בחינוך, אמנית ויוצרת. אמא לשני מתוקים, ומורה בחטיבת ביניים. להזמנת עיצוב מיוחד בשבילכם במחיר אטרקטיבי, צרו איתי קשר: http://daryayemini.wixsite.com/mydesign

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מספטמבר 2015

ליצנים, בלונים, עוגה וחברים. יש דברים שיום הולדת, בתרבות שלנו עכשיו, לא יכול בלעדיהם. ברוב המקרים מארגני המסיבה הולכים על מסיבה עם האלמנטים האלה ולא מחפשים לגוון. אבל במקרים בהם רוצים להשקיע וליצור חווית חגיגה מיוחדת שתיצרב בזכרון ובתמונות, יש דרכים רבות ליצור חגיגה כזו, ואפשר לבחור מבינהן לפי גיל הילד, תחביביו ואופי האורחים המוזמנים.

הפעילות: ניתן להזמין מפעיל לילדים בתשלום, אפשר לערוך את החגיגה במקום עם פעילויות כמו פארק או גינה ואפשר לארגן פינות יצירה כאלה ואחרות. לעיתים רוצים לארגן מסיבת נושא- מסיבה עם אלמנט חוזר שבחרו הילד או הוריו.

הקישוטים: ניתן ליצור קישוטים ביד, לקנות קישוטים מוכנים או להזמין קישוטים מותאמים למסיבה. קישוטים שנקנים בחנות יהיו לרוב קישוטים כללים עם כיתוב מזל טוב או נרות בצורת מספרים. היתרון בקישוטים הקנויים היא שהם זולים, זמינים ופשוטים. החיסרון שבקישוטים הקנויים הוא מבחר מצומצם, חוסר התאמה למסיבה וחוסר אחידות. כדי ליצור מסיבה בה כל האלמנטים משתלבים זה בזה יש צורך במיתוג- מיתוג הוא סגנון אחיד החוזר על עצמו ומאפשר לזהות את כל  הפריטים הממותגים כחלק מיצירה אחת. היתרון בקישוטים המיוצרים ביד או בהתאמה אישית הוא גמישות עיצובית, התאמה מושלמת וייחודיות. החסרונות הם חד פעמיות היות והם מיועדים למסיבה ספציפית, זמן ההכנה והמחיר.

מסיבה ממותגת: מסיבה כזו לא חייבת להיות בעלת נושא מסוים. המיתוג יכול להסתכם בצבעוניות, אלמנטים שחוזרים על עצמם וצורת סידור. המיתוג יכול להיות בקישוט בלבד ללא קשר לפעילות ויכול להיות קשור או מתאים לפעילות, לפי בחירה. כאשר מארגנים מיתוג ללא בעל מקצוע, יש לשים לב לתמונה המלאה במסיבה. כדאי לחשוב איפה להכניס את המיתוג כך שמצד אחד לא יהיה עמוס מדי ומצד שני יהיה בולט. כדאי להתחיל את מיתוג המסיבה ממה שקיים: מפות יפות שמצאת, כלים והמבנה או המקום בו תתקים המסיבה, ולהמשיך משם אל הפריטים הקטנים ביותר כמו צבע המנג’טים והסכו”ם. תשומת לב לפרטים הכרחית בארגון מסיבה כזו כי בלעדיה המיתוג עלול להיות לא מובחן. כאשר מארגנים את המסיבה כדאי להתחשב בדיעת הילד, אם הוא בגיל מתאים, ולשים לב מי האורחים הבאים למסיבה. כאשר מדובר בברית או בר/ת מצווה המאורגנים באולם עם אנשים בגילאים שונים, כדאי לארגן מיתוג סולידי יחסית. ואילו במסיבה עם החברים אפשר וכדאי להתפרע יותר עם המיתוג.

מחיר: מסיבה ממותגת לא חייבת להיות יקרה, ניתן להדפיס מהמדפסת הביתית או בבית דפוס את הקישוטים הממותגים למסיבה. כאשר ההדפסה היא על נייר, בריסטול או שקף ולא על חומרים מיוחדים היא יוצאת יפה וגם זולה יחסית.  ההדפסה לרוב מהירה גם בבתי הדפוס והם יוכלו לעשות לכם אותה במקום. גזירות והדבקות אפשר לעשות לבד, כדי לקבל תוצאה מקורית ומקצועית.

קישוטי מסיבה שניתן למתג בקלות:

שלטים: כאלה שנתלים על קיר, עץ, דלת, חלון ועוד. בשביל שלט טוב לא צריך הדפסה יקרה, התוצאה גדולה ובולטת וניתן לשמור אותה למזכרת. ניתן גם ליצור שלט אינטרקטיבי, כזה שאפשר לכתוב עליו או שיש בו פעילות כמו חידה או שלט הכוונה לפעילות באיזור.

שרשראות: השרשראות הסטנדרטיות הן בצורת פס ארוך- ניתן להדפיס בבית דפוס אך העלות די גבוהה או בהמשכים על דפים קטנים ולתלות ברצף, וצורת משולשים- ניתן לתלות בין 2 עצים או על קיר, אפשר להדפיס במדפסת ביתית, לגזור בקלות ולאחר מכן תולים על חוט.

קישוטי שולחן: לרוב קישוט מרכזי, אבל אפשר גם לשים קישוט ליד כל צלחת או בשולחנות מרכזיים.

תחתית לצלחת: ברוב המסיבות אין כזו וזה מה שעושה אותה מיוחדת, אפשר להדפיס במדפסת ביתית וניתן להוסיף למינציה אם רוצים שישמר.

קישוט מעל/ ליד הצלחת או בכוס: לרוב קישוטים קטנים. אם המקומות מסודרים מראש אפשר לשים שם. כאן יש מקום רחב ליצירתיות מבחינת צורה ומראה. כדאי שהקישוטים יכילו את המיתוג של המסיבה. שיהיו נקיים ובולטים.

קישוטים ליד האוכל: לרוב בקיסמים או אריזות. כאשר מעצבים את סביבת האוכל כדאי להקפיד עם הדפסה בלבד ללא ציור או צביעה ביד כדי לשמור על מראה נקי וללא מראה יד אדם.

מזכרות: אם האורחים לוקחים איתם מזכרת מהאירוע, חשוב שהיא תהיה מעוצבת ומתאימה למיתוג המסיבה. גם כאן יש מקום רחב ליצירתיות. הכי פשוט יהיה למתג את האריזה או את כרטיס הברכה. במזכרות כדאי להשקיע, כי הן מה שהאורח יישאר איתו לאחר שהמסיבה תיגמר.

דריה ימיני, מעצבת ומאיירת.

בעלת הסטודיו ג’ונגלא סטייל- עיצוב, מיתוג ואיור לילדים ונוער.

אשמח לעזור לכם בשדרוג האירוע שלכם.

ליצירת קשר: [email protected]

http://daryayemini.wix.com/mydesign

עוד מהבלוג של daryayemini

תצוגה מקדימה

לא רק חתונה. כתיבת הזמנות לאירועים.

אם מדובר באירוע משפחתי או עסקי. אירוע שההזמנות אליו נשלחות לחברים ללקוחות או לזרים. להזמנות לאירוע יש מטרה מרכזית אחת. לגרום למוזמנים לבוא. כדי לעשות זאת יש לוודא כמה דברים: 1. המקבל יודע מי מוסר ההזמנה: זוהי נקודה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

עסק לצעירים? זה לא משחק ילדים.

אפילו יותר מאשר בעסק שלקוחותיו מבוגרים, כאשר באים לפתוח עסק שמיועד לילדים ונוער- חייבים לדאוג שיהיה לו עיצוב ומיתוג נכון. לילד שרואה מודעה בעיתון או אפילו הולך לחנות, לא אכפת אם הצעצועים זולים או מגניבים במיוחד. הוא רוצה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

כרטיס ברכה בהתאמה אישית, האם שווה להשקיע?

בכרטיסי ברכה לרוב אין קשר בין העיצוב לטקסט. העיצוב יכול להיות איור סתמי או ציון מאורע, כמו "מזל טוב" או "יום נישואין שמח". הכרטיס גם לא יהיה אישי ולא יהיה לרוב דבר בינו לבין מקבל המתנה. חוסר ההתאמות האלו נובעות מכך שכרטיסי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה