הבלוג של דריה ורד

דריה מהרהרת

זמרת, כותבת, סטודנטית, בת 30 מתל-אביב

עדכונים:

פוסטים: 1

החל מנובמבר 2015

כשכותבים בגוגל בר רפאלי מקבלים: חתונה, עדי עזרא, מסיבת רווקות, מתנשקת. התמונות שעולות מציגות אישה יפה, נורא יפה, חייכנית שאוחזת בגוף אלוהי ושיער גולש ותמונות מהשערים של המגזינים הנחשבים ביותר בעולם האפנה העולמי. למרות זאת, הכתבה הראשונה שעולה היא : “בר רפאלי היא האנטיתזה לעולם האפנה” – מוזר, לא?

מאיזו שהיא סיבה “לשנוא את בר רפאלי” הפך להיות משהו “ראוי” ואפילו “תרבותי”, כאילו שמביני הדבר הפכו לשונאיה של בר. בר רפאלי הפכה לגילום האולטימטיבי של “הדוגמנית הטובה” ואין לנו, סליחה ל”מביני הדבר” או “בעלי הדעה” איך לאכול את זה. התופעה הזו מחלחלת ממש כמו מחלה מדבקת ונמצאת בכל חלקה טובה, במדיה החברתית, בשיחות הסלון ובעיתונות.

למעשה, חוץ משערוריית חיתוני הבזק לקראת שירותה הצבאי, ופרשית “הריקוד הצמוד עם מיק ג’אגר” (שהובילו למכה קלה בכנף המטוס הפרטי של בר ועדי) לא נרשמו סנסציות אמתיות. לא קוקאין בנחיריים, לא הפרעת אכילה, לא בגידה מתוקשרת עם איזה כדורגלן או נשיא ולא אונס. וכל זה באמת מעצבן להחריד שכן כמה טוב לנו לראות דוגמנית מתרסקת לתוך עצמה באיזו כתבה מטושטשת פנים – זה התפקיד, לא?. ובר? בר פשוט לא משחקת את הדמות שנתפרה לה ולא נכנעת לאיזה תכתיב.

לדעתי, בעיית השנאה של בר חמורה יותר מסתם קנאה. הבעיה היא בסבך המתפתל של שנאת הנשים המוכתב לנו מלמעלה ומטפס מתוכנו. כל עוד אישה תישאר אובייקט של יוצריה כלומר תשחק לפי המשחק של הדמות שלה, ובמקרה הזה: להיות יפה ולשתוק – אז הכול יהיה טוב ונאהב אותך מותק, נאהב. אבל, ברגע שנפרצת תקרת הזכוכית ובר פשוט המשיכה אל מעבר להרי החושך כאשת עסקים שמנצלת את המערכת לטובתה – את זה לא נעז לסבול.

ומכאן והדרך ל “בר משעממת”, “בר ממוחזרת”, “בר היא כלום חוץ מציצי ובטן שטוחה”, “בר לא אנושית”, וכמובן “בר – נמאס מהפרצוף שלך” קצרה. “הבל החן ושקר היופי” מצד אחד אל מול תכתיבי יופי בלתי אפשריים ותעשיה שמגלגלת מיליארדים של דולרים מצד שני גורמים לנו(הנשים בעיקר אבל כבר לא רק) “להתאבייקט” אל תוך סד העינויים המחפצן ששומר אותנו תחת משטר בעלי הדעה (שהם גם בעלי המאה כמובן).

השנאה של בר, השנאה שלנו לאשה יפה ומוצלחת מחזקת את החולשה שלנו כנתינים כנועים במערכת ההגמונית. בר, היפה והמוצלחת, אני מאחלת לך שתמשיכי להיות יפה ולהרוויח המון כסף מהמראה שלך ומהעבודה הקשה שלך ושתמשיכי לנצל את עולם האפנה כל עוד את יכולה. אני מאחלת לכולנו שנהיה מסוגלים להשתחרר מכבלי השנאה העצמית ותכתיבי האפנה ושנהיה ערים לדיכויים הסובבים אותנו- ולבקר אותם ולא את תוצריהם.

עוד מהבלוג של דריה ורד

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה