הבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

daphnapilo

שמי דפנה פילובסקי. יצאתי לפנסיה לפני כמה שנים ומה כבר אפשר לעשות בפנסיה? להתנדב, ללמוד, לטייל בארץ ובעולם, לצייר... וזהו? אז זהו שלא. אפשר גם להסתובב ברחובות ולכתוב על מה שכולם רואים (או שלא)

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מאוגוסט 2018

29/11/2018

cafe1

הן קבעו להפגש בבית קפה. ארבעים שנה, מאז שסיימו תיכון, לא שמעה מהן. בזמנו היתה היא מלכת הכיתה והן נתינותיה הנאמנות. ציפי, דנה ושרית. הלכו אחריה לכל מקום. לפני חודש גילתה אותן בפייסבוק ומאז הן בקשר. מהפייסבוק למדה שציפי עורכת דין במשרד גדול ומגדלת לבד שני ילדים, דנה התחתנה צעירה וכבר יש לה נכד ושרית בהיי-טק.

כבר שנים שהיא עובדת בשירות לקוחות של חברה גדולה. כל תלונות הלקוחות עוברות דרכה והיא מעבירה את הטיפול לגורם המתאים. שש משמרות בשבוע, בוקר וצהריים. תלונות, תלונות, תלונות, לא רק בעבודה אלא גם בבית.

 

הבוקר התחיל רע. בתה המתבגרת גילתה שהחולצה הלבנה, שאותה תכננה ללבוש, בכביסה. מה שגרם לויכוח ולפרצופים כועסים מצד שתיהן. איציק, בעלה, יצא למשרד בכעס אחרי שהקפה שהכינה לו בבוקר נשפך על העיתון שקרא.

כבר מאוחר. התקלחה במהירות, התאפרה בקפידה ונעלה נעלי עקב אדומות. בחליפה היחידה שיש לה בארון יצאה מהבית – כיאה ליועצת עסקית. מרחוק ראתה את האוטובוס מתקרב. תספיק או לא תספיק?  היא רצה לכיוון התחנה. עקביה נוקשים על המדרכה והתיק מתנפנף קדימה ואחורה. בדרך נתקלה בקשיש שצעד לאטו נעזר בהליכון. דחפה אותו קלות הצידה. “סליחה!  האוטובוס! ממהרת!”

 

רגע לפני שהגיעה, נסגרה הדלת והנהג, שלא שעה לדפיקותיה, יצא מהתחנה. שיט! צריכה לחכות רבע שעה לאוטובוס הבא. כשהגיע, נדחקה פנימה יחד עם עוד שמונה נוסעים ממהרים. השעה שנקבעה לפגישה כבר חלפה והיא עוד באוטובוס. עצר בכל תחנה ובכל רמזור. סוף סוף ירדה.  נעצרה מול חלון ראווה לתקן את השפתון ולהסדיר נשימה. הוציאה מהתיק מחזיק מפתחות יוקרתי ונכנסה בגאווה אל בית הקפה כשהיא מנופפת במפתחות. החברות כבר ישבו שם.

 

“אל תשאלו”, אמרה, “חצי שעה אני מסתובבת לחפש חניה”.

 

 

עוד מהבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

גלגלי החיים

שלהי אוגוסט בפארק. לפנות ערב עדיין חם והביל אבל מפעם לפעם אפשר כבר להרגיש בריזה קלה. השמש כמעט שוקעת והתנועה החוצה גוברת. משפחות בשלל שפות עושות את דרכן לעבר...

תגובות

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

גלית

  כבר כמה שנים שהיא מגיעה לפינה הזאת. מדי יום, בארבע אחרי הצהריים, היא נשרכת בצעדים כושלים ובגב כפוף ומתיישבת כשגבה נשען על קיר התחנה המרכזית החדשה. יושבת בראש מורכן...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה