הבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

daphnapilo

שמי דפנה פילובסקי. יצאתי לפנסיה לפני כמה שנים ומה כבר אפשר לעשות בפנסיה? להתנדב, ללמוד, לטייל בארץ ובעולם, לצייר... וזהו? אז זהו שלא. אפשר גם להסתובב ברחובות ולכתוב על מה שכולם רואים (או שלא)

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מאוגוסט 2018

14/11/2018

wedding2

יום חג היום. זה יום החתונה של נכדה הבכור איזי. איזי, שנקרא על שם בנה שנהרג לפני כל כך הרבה שנים. כבר חשבה שלא תזכה, שהרי מזמן כבר חצתה את גיל 90. הנכדים האחרים התחתנו, ואפילו זיכו אותה בנינים נפלאים, ורק זה, הבכור מתמהמה.

עד לפני חמש שנים עוד התנהלה בעצמאות מלאה. היתה יורדת לשוק ומכינה מטעמים שאפילו גדולי השפים לא הצליחו להכין. שמם של בורקס החצילים שלה יצא למרחוק.

לאט לאט התחילו עיניה לכהות ובריאותה להדרדר. מאז היא חיה בעיקר בעבר. עבר מפואר של תל-אביב הקטנה, של גידול הילדים, של עבודה וחברות. מהחברות כבר לא נשארה אף אחת והתשדירים ברדיו מצליחים להפיג את בדידות ההווה רק לשעה קלה.

והיא עדיין מחכה. יודעת שיש עוד משימות להשלים –אפילו בחושך.

עכשיו היא כאן. מאזינה. שומעת “הרי את”, שומעת “מקודשת, מקודשת, מקודשת” ועיניה הכהות בורקות.

מוזיקה. איזי, החתן, מזמין אותה לרקוד. הוא אוחז בכתפיה והם נעים יחד בקצב המנגינה. חבוקה בין החתן והכלה היא מרימה רגל אחר רגל. לא רואה אבל שומעת. שומעת את המעגל שמתאסף סביבה ויודעת. יודעת שמחיאות הכפיים הקצביות מיועדות גם בשבילה. יודעת שברגע זה, כאן ועכשיו, מתלכד העבר עם העתיד ורגליה הרוקדות אומרות לה שהיא סוף סוף מוכנה.

.

עוד מהבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

גלגלי החיים

שלהי אוגוסט בפארק. לפנות ערב עדיין חם והביל אבל מפעם לפעם אפשר כבר להרגיש בריזה קלה. השמש כמעט שוקעת והתנועה החוצה גוברת. משפחות בשלל שפות עושות את דרכן לעבר...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

גלית

  כבר כמה שנים שהיא מגיעה לפינה הזאת. מדי יום, בארבע אחרי הצהריים, היא נשרכת בצעדים כושלים ובגב כפוף ומתיישבת כשגבה נשען על קיר התחנה המרכזית החדשה. יושבת בראש מורכן...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה