הבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

daphnapilo

שמי דפנה פילובסקי. יצאתי לפנסיה לפני כמה שנים ומה כבר אפשר לעשות בפנסיה? להתנדב, ללמוד, לטייל בארץ ובעולם, לצייר... וזהו? אז זהו שלא. אפשר גם להסתובב ברחובות ולכתוב על מה שכולם רואים (או שלא)

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוגוסט 2018

rip1

 

בבית העלמין של ראשון לציון חם ולח. השמש כבר עומדת לשקוע אבל האוויר עומד. חבורה של כשלושים אנשים מסתופפת סביב הקבר של משה. כבר שלוש שנים שאיננו. איש יקר. האלמנה מוחה דמעה. הבנות קוראות מילים לזכרו. החברים עומדים סביב. שותקים. ואז….

“איציק! זה פה! מצאתי!” בחור צעיר במכנסיים שחורים וחולצה לבנה נעמד שתי שורות מעל החבורה. “חבר’ה, בואו! זה כאן!”. אישה צעירה בשמלה פרחונית מטפסת על אחד הקברים כדי להיראות למרחוק ומנופפת בידיה בתנועות רחבות לעומת חבורה של אנשים שעומדת בשביל. החבורה מתקבצת לאט לאט. אלו שחיכו בצד ואלו שהסתובבו בשבילים בחיפושים אחרי הקבר המבוקש. “חבר’ה! בואו! רוצים להתחיל!” קוראים לאחרוני המאחרים.

הקבוצה נעמדת. רוב הגברים חובשים כיפות לבנות מבהיקות שעליהן הכיתוב “מלון החוף”. אלה שלא, שמים על הראש מטפחת מקומטת ששלפו מהכיס.

מישהו פותח מטריה צבעונית ונותן את האות לאחרים שמאהילים על עצמם מטריות נוספות בשלל צבעים.

ניר, הבן של משה קורא קדיש בעיניים דומעות.

האישה בשמלה הפרחונית מחלקת בקבוקי מים למאחרים. “איפה סבתא?”שולחת את בעלה לבדוק. “בטח עוד מחפשת את הקבר. מסכנה, בחום הזה”.“מישהו הביא כיסא לסבתא?” הביאו.

“יתגדל ויתקדש שמי רבא….”

מנגינה עליזה נשמעת מתוך החבורה. הלו? מי זה?! לא יכול לדבר עכשיו,תיכף מתחילה האזכרה. מחכים רק לסבתא. כן היא בסביבה, הלכו לקרוא לה! ד”ש לנעמי. יאללה ביי!”

סבתא מגיעה. יושבת. מוציאה מניפה מהתיק ומתחילה לנפנף. איזה חום!הפרחונית מגישה לה בקבוק מים. כמעט מתחילים.

שתי שורות מתחתם, מולקבר בן שלוש שנים מתחילה להתפזר חבורה שותקת. “סליחה! אפשר קצת יותר בשקט! אנחנו מתחילים אזכרה פה!

אל מלא רחמים….

 

 

עוד מהבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 6 months
תצוגה מקדימה

גלגלי החיים

שלהי אוגוסט בפארק. לפנות ערב עדיין חם והביל אבל מפעם לפעם אפשר כבר להרגיש בריזה קלה. השמש כמעט שוקעת והתנועה החוצה גוברת. משפחות בשלל שפות עושות את דרכן לעבר...

תגובות

פורסם לפני 5 months
תצוגה מקדימה

ריקוד

יום חג היום. זה יום החתונה של נכדה הבכור איזי. איזי, שנקרא על שם בנה שנהרג לפני כל כך הרבה שנים. כבר חשבה שלא תזכה, שהרי מזמן כבר חצתה את גיל 90. הנכדים האחרים התחתנו, ואפילו...

תגובות

פורסם לפני 3 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה