הבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

daphnapilo

שמי דפנה פילובסקי. יצאתי לפנסיה לפני כמה שנים ומה כבר אפשר לעשות בפנסיה? להתנדב, ללמוד, לטייל בארץ ובעולם, לצייר... וזהו? אז זהו שלא. אפשר גם להסתובב ברחובות ולכתוב על מה שכולם רואים (או שלא)

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מאוגוסט 2018

cake1

“והכי הוא אוהב עוגת תפוזים”, אמרה אמא שלו. “תרשמי”. היא ישבה במטבח ביתה של חמותה החדשה. מטבח שנבנה בשנות השישים המוקדמות. ארונות העץ שבו נצבעו בלבן ובתכלת וניסו ליצור אשליה של אור ושמש. הוציאה מהתיק מחברת עבה. על כריכתה הדביקה מדבקה לבנה מעוטרת בלבבות. על המדבקה כתבה באותיות גדולות “מתכונים”. שלושת הדפים הראשונים כבר היו מכוסים בכתב יד. “סלט החצילים שהוא הכי אוהב”, “מרק העוף שהוא הכי אוהב”, הקציצות שהוא הכי אוהב”. ועכשיו – העוגה.
להפריד ארבע ביצים.
להוסיף סוכר, כוס מיץ תפוזים וכוס שמן.
להוסיף קמח – כמה שלוקח.
לערבב חזק ולאפות.
היא הקישה על קליפת הביצה בסכין. הביצה נבקעה לשתיים בקלות. הפרידה חלבון וחלמון וניגשה לביצה הבאה. אופס! החלמון נשבר ונשפך לקערה יחד עם החלבון. הביצה הרביעית היתה מקולקלת. זרקה לפח ארבע ביצים. לא נורא, שווה להתאמץ בשביל העוגה שהוא הכי אוהב. מזל שקנתה תבנית שלמה. הוסיפה קמח. כמה שלקח. לקח הרבה. וגם ביקש עוד. ערבבה חזק עם מטרף ביצים, העבירה לתבנית והכניסה לתנור.
אחרי שעה זרקה לפח עיסה של ארבע ביצים, כוס סוכר, כוס מיץ תפוזים, כוס שמן וקמח – כמה שלקח.
פתחה את ספר הבישול החדש של רות סירקיס. הוציאה מהמקרר ארבע ביצים חדשות. טרפה חזק עם שמן, סוכר, קמח וקקאו. הוסיפה כמה דמעות של אכזבה, והכניסה לתנור.
בבית התפשט ריח מתוק של עוגת שוקולד. “וואו! איך ידעת?” הוא אמר כשחזר הביתה, “בטח דיברת אם אמא שלי”, עוגת שוקולד זו העוגה שאני הכי אוהב.

עוד מהבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

חיבוק

  אפרים אהב נשים. את כל הנשים. נשים גבוהות, נמוכות, שמנות, רזות, בלונדיניות וברונטיות. את כולן אהב. אהב להביט בהן, ללטף במבט וביד רועדת. אהב להצמידן לחזהו בחיבוק עז ואם...

תגובות

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

פרפקציוניזם

  דברת צידון עולה על האוטובוס בשעה עשר וחצי בדיוק. באחת עשרה יש לה ישיבה עם לקוח ואסור לה לאחר. בדיוק הבוקר לא הצליח הרכב שלה להניע. משה יצא כבר מזמן עם רכבו כדי להסיע...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה