הבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

daphnapilo

שמי דפנה פילובסקי. יצאתי לפנסיה לפני כמה שנים ומה כבר אפשר לעשות בפנסיה? להתנדב, ללמוד, לטייל בארץ ובעולם, לצייר... וזהו? אז זהו שלא. אפשר גם להסתובב ברחובות ולכתוב על מה שכולם רואים (או שלא)

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מאוגוסט 2018

10/12/2019

 

beggar

הוא יושב על המדרכה לפני עגלת סופרמרקט מלאה בשקיות ניילון. מהשקיות מציצים בקבוקים ריקים, חלקי מתכת, שמיכת צמר שכבר ידעה ימים טובים יותר, סווטשירט אפור ונעלי בית משובצות.  כובע הקסקט שעל ראשו משוך על פניו המופנים למדרכה. בקופסת השימורים שלפניו  מצטלצלות מפעם לפעם  מטבעות. הוא אף פעם לא מרים את העיניים ורק ממלמל ונראה שעוסק בבעיות ברומו של עולם. מפעם לפעם הוא מרוקן את הקופסה לשקית בד שהולכת ונעשית כבדה בחלוף השעות. כשהשמש מתחילה לשקוע הוא קם ממקומו ומתנהל לאיטו לכיוון מערב.

 

אל חדרו שליד הים הוא נכנס בצעדים איטיים כשכובעו עדיין משוך על עיניו. הוא סוגר היטב את התריס ומדליק את האור. מרוקן את שללו על השולחן ומסדר את המטבעות במגדלים על פי שוויין. מגדלים של מטבעות של שקל, מגדלים של מטבעות של שניים, חמישה ועשרה שקלים. מבט אחד מספיק לו כדי לדעת כמה הצליח לקבץ. הוא מוציא מחברת מהמגירה ורושם את ההכנסות. יוצא למכולת השכונתית וקונה בהקפה לחם שחור, גבינה לבנה וכמה עגבניות. אחרי שאכל הוא נשכב במיטה, מתכסה בשמיכת הצמר.

 

בכל יום שישי הוא קם מוקדם.  מתגלח מול ראי שבור, לובש טרינינג כחול ופונה לכיוון הבריכה הסמוכה. בדרך הוא עוצר בבנק ומפקיד את המטבעות. הוא מנופף בכרטיס המנוי ונכנס ישר לסאונה. אחרי שהתחמם דיו הוא לובש בגד ים, שוחה כמה בריכות ויוצא. בחזרה בחדרו הוא מוציא מהארון מכנסי גברדין ובלייזר אופנתי, שולף את הלפטופ מתחת למיטה ותולה אותו על שכמו. מתחת למיטה הוא מוציא גם מזוודת טרולי קטנה מלאה בבגדים ובלבנים לכביסה. הוא יוצא מהבית ולא שוכח לעבוד דרך הפרפומריה ולקנות בושם קטן או קרם יוקרתי.

 

הוא עוצר מונית שלוקחת אותו לשכונה קטנה  וירוקה. הוא בוחר את המפתח הנכון, פותח את השער ומנשק לשלום את אשתו שחיכתה שבוע שלם עד שיחזור מרומניה, יתן לה את המתנה מהדיוטי-פרי ויבלה אתה סוף שבוע זוגי לפני שייסע לעוד שבוע עבודה מעבר לים.

 

עוד מהבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

חיבוק

  אפרים אהב נשים. את כל הנשים. נשים גבוהות, נמוכות, שמנות, רזות, בלונדיניות וברונטיות. את כולן אהב. אהב להביט בהן, ללטף במבט וביד רועדת. אהב להצמידן לחזהו בחיבוק עז ואם...

תגובות

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

צעד אחד לפני כולם

      איפה יוסקה? שאל חיים. מישהו שמע ממנו לאחרונה? כבר שלושה שבועות שלא הגיע לפגישת הפרלמנט השבועית בקפה השכונתי. החברים האחרים נענעו ראשיהם בשלילה. "בטח שוב...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה