הבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

daphnapilo

שמי דפנה פילובסקי. יצאתי לפנסיה לפני כמה שנים ומה כבר אפשר לעשות בפנסיה? להתנדב, ללמוד, לטייל בארץ ובעולם, לצייר... וזהו? אז זהו שלא. אפשר גם להסתובב ברחובות ולכתוב על מה שכולם רואים (או שלא)

עדכונים:

פוסטים: 32

החל מאוגוסט 2018

pucnuc

כילד, היה קטן ורזה. כשהיו יוצאים לטיול משפחתי ברכב, היה תמיד האחרון להיכנס. האחים הגדולים והרחבים שלו התיישבו בנחת ואיציק השתחל ביניהם. “הוא לא תופס מקום”,  היו אומרים. כשהתגייס, היה תמיד מצניע את עצמו בין החברים, מעולם לא התנדב למשימות, במסדרים עמד תמיד בשורה האחרונה, שלא לתפוס מקום.

כשהתחתן בשעה טובה, עמדו הוא וכלתו הטריה להצטלם עם המשפחה והאורחים. נעמדו בחיוך רחב מאחורי כל שולחן, כשהסועדים ממהרים לבלוע לפני שיונצחו בלחיים נפוחות. כשהגיעו התמונות המוכנות, נראה שהחליפה האפורה החדשה של החתן נבלעה ברקע האולם והמקום בתמונה נתפס בעיקר על ידי הכלה ואורחיה.

המשפחה התרחבה. שלושה ילדים וכלב. איציק היה יוצא כל בוקר לעבודה כפקיד בנק זוטר. במשך שנים ישב באותו הכסא, נחבא אל הכלים. בהפסקת הצהריים היה יושב בפינת המטבח, אוכל בשקט את הכריך שהכין בבוקר בבית וחוזר לשבת מול מסך המחשב.  כשהיה חוזר הביתה בערב מצא בית מסודר שבו כל אחד עסוק בענייניו. בחדר השינה מפטפטת מיטל, אשתו בטלפון עם חברה, הבן הגדול בחדרו. לא מרים את העיניים מהמחשב ושני הקטנים על הספה בסלון, רבים ביניהם תוך צפיה בטלוויזיה. אפילו הכלב עסוק בלעיסת עצם מגומי שקיבל במתנה. הוא מניח את התיק על כסא פנוי בפינת האוכל ומצמצם עצמו למטבח להכין כוס קפה.

ובשבת שמשית אחת החליט, בעצה אחת עם אשתו, לצאת לפיקניק. קבעו שהוא ייצא ראשון ויתארגן עם הציוד.

הוא החנה את הרכב, הוציא מארגז המטען סרט אדום לבן והתקרב לרחבת הפארק. הוא קשר את הסרט מסביב לעץ ותחם בעזרתו שטח גדול. באמצעו רחבת דשא וסביבו ארבעה עצים מצלים. חזר לאוטו והוציא ממנו כמה כסאות, שאותם הוא פיזר ברווחים גדולים בשטח שתחם. אחר כך חזר כשבידיו שתי צידניות מתפקעות וכמה שקיות ניילון. בסוף הוא הביא כסא נוח, מיקם אותו במרכז השטח, התיישב עליו בהרחבה ושלף את הסלולארי. “מיטל! בואי!”, הוא אמר, “תפסתי מקום!”

עוד מהבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

תצוגה מקדימה

טיסה חלומית

      בחמש לפנות בוקר היא מגיעה לשדה. המונית מורידה אותה בפתח בית הנתיבות. היא מסתכלת בלוח הטיסות. אין עיכובים. עשרות אנשים כבר מחכים בין החבלים לבידוק...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 weeks

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

רגע של אושר

  סוף סוף הגיע האוטובוס.  מלא.  כבר חשבה שתצטרך לעמוד כל הדרך אבל, איזה מזל, בדיוק לידה קם בחור צעיר, צלצל בפעמון והתחיל ללכת לכיוון הדלת. מיהרה לתפוס את מקומו...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה