הבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

daphnapilo

שמי דפנה פילובסקי. יצאתי לפנסיה לפני כמה שנים ומה כבר אפשר לעשות בפנסיה? להתנדב, ללמוד, לטייל בארץ ובעולם, לצייר... וזהו? אז זהו שלא. אפשר גם להסתובב ברחובות ולכתוב על מה שכולם רואים (או שלא)

עדכונים:

פוסטים: 32

החל מאוגוסט 2018

italianmen

בעשר וחצי בדיוק יצאו ג’וזפה, פרנקו ומיקלה מהכנסיה. רוברטו לא הגיע. אמרו ששוכב חולה במיטה. שלושתם בז’קטים חומים שכבר ראו ימים יפים יותר ובחולצות לבנות שצווארוניהם הצהיבו במקצת עם השנים. הם הלכו לאיטם. צעדו בדרך שהכירו למעלה משישים שנה. בכנסיה הזאת הם הוטבלו, בה ערכו את טקס הקונפירמציה ובה בילו בכל יום ראשון. בכיכר שליד הכנסיה נתהדקה חברותם ושם גם התפתחה התחרות שביניהם. התחרו מי רץ יותר מהר, מי יוצא עם חברה יפה יותר, למי יש שכר גבוה יותר, ילדים מוצלחים יותר, נכדים רבים יותר ומה לא.

בכל יום ראשון היו נפגשים בפיאצה עם כל הגברים וותיקי העיירה. שם הם צעדו מסביב לכיכר, עמדו לשוחח ולפעמים גם שתו כוס יין או שתיים. הם ידעו שבשעות הקרובות הבית הוא מחוץ לתחום. שם עסוקות הנשים בהכנת הסעודה וכל גבר שמכבד את גבריותו לא מעז להתקרב. רוברטו הגיע באיחור. הוא לא בא לכנסיה אבל על המפגש בפיאצה הוא לא מוכן לוותר.

“הריזוטו של סופיה הוא בטעם גן עדן” אמר ג’וזפה. “איזה גן עדן”, השיב פרנקו, “אם היית טועם את החצילים של לוצ’יה שלי היית מבין מה זה גן עדן”. “שטויות! אמר פרנקו. “אתם לא מבינים באוכל. הניוקי של אשתי – הוא הדבר האמיתי”.

בעשר וחצי בדיוק יצאו סופיה, לוצ’יה, ריטה ופרנצ’סקה מהכנסיה. ארבעתן בחצאיות שחורות עד הברך ובמטפחות ראש. הן צעדו מהר.

סופיה הגיעה הביתה ראשונה. היא הכניסה לתנור את תבשיל החצילים שהכינה בבוקר, הוציאה מהארון כוסות וצלחות תואמות, מילאה מים וקפה במקינטה וישבה לחכות.

לוצ’יה הגיעה נושאת סל גדול ובו סיר גדול מלא בכדורי בשר ועוד שלושה סירים קטנים.

בסיר הגדול של ריטה היה ריזוטו פטריות.

פרנצ’סקה הגיעה באיחור. “רוברטו לא הרגיש טוב ולא הלך לכנסיה. לקח לי זמן לשכנע אותו לצאת לפיאצה ולפגוש את החברים”.  היא אחזה בידה סיר גדול מלא ספגטי ברוטב בולונז.

הנשים ישבו בסלון הבית, הרימו רגלים כואבות ונהנו מקפה איכותי ומעוגיות אמרטי.

ברבע לאחת בדיוק קמו ממקומן, חילקו ביניהן את מיני המזונות שהביאו ומיהרו הביתה.

בשעה אחת בדיוק גמרו הגברים להתווכח כשפיהם כבר מלא רוק בציפייה. כל אחד מהם מיהר לביתו לסעודה שהכינה המבשלת הכי טובה בעיר.

עוד מהבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

טיסה חלומית

      בחמש לפנות בוקר היא מגיעה לשדה. המונית מורידה אותה בפתח בית הנתיבות. היא מסתכלת בלוח הטיסות. אין עיכובים. עשרות אנשים כבר מחכים בין החבלים לבידוק...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 3 weeks
תצוגה מקדימה

רגע של אושר

  סוף סוף הגיע האוטובוס.  מלא.  כבר חשבה שתצטרך לעמוד כל הדרך אבל, איזה מזל, בדיוק לידה קם בחור צעיר, צלצל בפעמון והתחיל ללכת לכיוון הדלת. מיהרה לתפוס את מקומו...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה