הבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

daphnapilo

שמי דפנה פילובסקי. יצאתי לפנסיה לפני כמה שנים ומה כבר אפשר לעשות בפנסיה? להתנדב, ללמוד, לטייל בארץ ובעולם, לצייר... וזהו? אז זהו שלא. אפשר גם להסתובב ברחובות ולכתוב על מה שכולם רואים (או שלא)

עדכונים:

פוסטים: 32

החל מאוגוסט 2018

18/05/2019

bagle1

“שתיים בעשר!” הוא מכריז. “בייגלה חם! שתיים בעשר!”

הוא עומד ברחבה בדיוק מול היציאה מהתיאטרון. את הכסא המתקפל הכין מראש ועליו העמיד ארגז קרטון מכוסה בשמיכה. חם היום. האוויר עומד ואין אפילו משב קל ליבש את הזיעה.

אנשים מתחילים לצאת מהאולם והוא שוב קורא: “שתיים בעשר!” מעטים מתקרבים. מושיטים לו מטבע. בזריזות מיומנת הוא שולף שני כעכים, מכניס לשקית ניילון כחולה ומושיט לקונה. לא, אין לו עודף ממאתיים. אם יחפש עכשיו עודף ממאתיים יפסיד ארבעה קונים שלא ירצו לחכות. יום חלש היום, כולם ממהרים לרכבים, שם לפחות יש מזגן. “בייגלה חם!” הוא למד לזהות את הקונים לפי הידיים שלהם. הציפרניים הצבועות בכחול נתנו לו שטר של עשרים. מוסיף מטבע לשקית ומוסר. היד הגברית עם האצבע העקומה מקבלת גם היא את שלה. לעתים רחוקות הוא מסתכל על הפנים. הוא תמיד יודע מי כבר שילם ומי מעמיד פנים.

“שתיים בעשר!” עוד חבורה יוצאת מהאולם. הארגז עדיין מלא בחציו. חם היום. בערבים כאלה עדיף למכור ארטיקים או שתיה קלה. בימים קרירים יותר הוא מצליח למכור את כל הבייגלעך הרבה לפני שהאולם מתרוקן.

“שומשום או מלח?” גם וגם. שיהיה. היום יש זמן. אלה שקנו, צועדים לכיוון החניה כשהם נוגסים בבייגלה. אלא שלא – הולכים בצעד מהיר ובמבט ישר קדימה. לא רואים ולא שומעים.

המבואה כמעט ריקה. הרחבה מתרוקנת במהירות ובארגז נשארה עדיין כמות גדולה מדי של כעכים.

“שלוש בעשר!” הוא קורא. “בייגלה חם! שלוש בעשר!”

עוד מהבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

טיסה חלומית

      בחמש לפנות בוקר היא מגיעה לשדה. המונית מורידה אותה בפתח בית הנתיבות. היא מסתכלת בלוח הטיסות. אין עיכובים. עשרות אנשים כבר מחכים בין החבלים לבידוק...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 weeks
תצוגה מקדימה

רגע של אושר

  סוף סוף הגיע האוטובוס.  מלא.  כבר חשבה שתצטרך לעמוד כל הדרך אבל, איזה מזל, בדיוק לידה קם בחור צעיר, צלצל בפעמון והתחיל ללכת לכיוון הדלת. מיהרה לתפוס את מקומו...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה