הבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

daphnapilo

שמי דפנה פילובסקי. יצאתי לפנסיה לפני כמה שנים ומה כבר אפשר לעשות בפנסיה? להתנדב, ללמוד, לטייל בארץ ובעולם, לצייר... וזהו? אז זהו שלא. אפשר גם להסתובב ברחובות ולכתוב על מה שכולם רואים (או שלא)

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מאוגוסט 2018

דרארות2

שלהי אוגוסט בפארק. לפנות ערב עדיין חם והביל אבל מפעם לפעם אפשר כבר להרגיש בריזה קלה. השמש כמעט שוקעת והתנועה החוצה גוברת. משפחות בשלל שפות עושות את דרכן לעבר היציאה.

בשמים מתחילות להתאסף מאות דרארות שצורחות את דרכן לעבר חורשת האקליפטוס הקרובה.

שלושה ספסלים נשארים תפוסים ויושביהם צופים בתהלוכה הארוכה שלפניהם.

על הספסל הראשון יושבים בחור חרדי צעיר ונערה חרדית. כל אחד בקצה אחר של הספסל. הם משוחחים ביניהם בנעימות וניכר שהם מנסים לתהות זה על קנקנו של זו לצורך שידוך פוטנציאלי.

על הספסל השני אמא צעירה ועייפה יושבת ליד עגלת תאומים כבני שנה. היא נותנת לכל אחד ביסקוויט ומקווה בעזרתם להרגיע את הקטנטנים לקראת לילה לא שקט נוסף.

על השלישי מטפלת פיליפינית יושבת ליד קשיש שמוט על כסא גלגלים.

משפחות משפחות עוברות על פניהם, סוחבות שולחנות מתקפלים, צידניות ריקות, ילדים על קורקינטים, ילדים רצים וילדים רדומים על כתפי הוריהם.

הפארק מתרוקן במהירות וכשהשמש שוקעת קמים גם יושבי שלושת הספסלים ומתחילים לצעוד לעבר היציאה.  ראשונים האמא והתאומים, שנרדמו בינתיים מתגלגלים בחלום ראשון. מיד אחריהם הקשיש, גם הוא כבר נרדם על הכסא שלו. ואחרונים העלם והעלמה החרדים צועדים לאיטם ומסתכלים על גלגלי החיים שלפניהם.

ורק הדרארות שכבר התמקמו על ענפי האקליפטוס לא מבדילות בין גלגל לגלגל ומשאירות את רשמיהן הרטובים על זקן, על תינוק ועל צעיר בדיוק באותה המידה.

עוד מהבלוג של מה שכולם רואים (או שלא)

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

בקופת חולים

ישבתי בחדר ההמתנה. היה לי תור לשעה אחת עשרה. "לאיזה רופא את מחכה?" שאלה אותי אישה מבוגרת שישבה באמצע החדר. "לדוקטור שטיין? אז תצטרכי לחכות. אצלו אף פעם לא נכנסים בזמן. אם זה...

תגובות

פורסם לפני 8 months

איש הבלונים

הוא עמד בכניסה לנמל. איש גבוה, במכנסיים ארוכים, שהיו קצרים מעט למידותיו, ובחולצת טריקו ירוקה. בידו החזיק צרור ענק של בלונים צבעוניים שנעו לכאן ולכאן עם כל משב רוח. ניגשתי...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה