הבלוג של אחד על אחד

סיפור אישי

שלום לכולם :) אשמח לשתף אתכם בהרבה מידע רחב אשר יעזור לכם בעתיד או אפילו בהווה. עקבו אחרי ותהנו ממידע חשוב שאף אחד לא מספר לכם!

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מדצמבר 2016

עולם האיטום הוא עולם רחב ומגוון, ובו אפשר למצוא אלפים רבים של סוגי רכיבים בגדלים, תצורות ועוביים שונים, ואשר משמשים ביישומים שונים. בתוך כל עולם האיטום, אטם מכני הוא כנראה האטם המורכב והמתקדם ביותר, ולכן בבחירתו והתקנתו, חשוב מאוד לערב איש מקצוע המבין היטב מה הוא עושה, ומוודא כי לא נעשה נזק למערכת כולה.

מה זה בעצם אטם מכני?

עבור מרביתנו, אטם הוא רכיב פשוט מאוד, בדרך כלל עגול ובדרך כלל עשוי סוג של גומי אלסטי, אשר מורכב בחיבור בין שני רכיבים כדוגמת צינורות. אטם זה מיועד למנוע נזילה או דליפה של נוזלים מתוך המערכת ועושה את תפקידו נאמנה. יחד עם זאת, ישנן מערכות בהן נקודת האיטום מהווה גם נקודה בה ישנו מעבר של חלקים נעים בתוך המערכת, ונוכחותו של אטם קבוע מונעת מהם למעשה לנוע על פי ייעודם. כמו כן, אטם אלסטי מגומי עלול להיקרע בקלות רבה מאוד לאור תנועת החלקים סביבו, ולכן אין כל תועלת ביישומו. אטם מכני הוא למעשה אטם קשיח יותר ומדויק הרבה יותר בתצורתו, כך שתנועת החלקים סביבו אינה משפיעה עליו ועל יכולת האיטום שלו.

אטם מכני הוא אטם שעשוי בדרך כלל ממתכת או מפולימר מוקשח, התצורה שלו מאוד מדויקת ומותאמת למערכת בו הוא מיושם ולמיקום המדויק בתוך המערכת. כמו כן, באטם ישנם מעברים שונים דרכם מיועדים חלקים נעים לזוז מבלי שתתקיים הפרעה זה לזה.

מהם היישומים בהם נעשה שימוש באטמים מכניים?

אטם מכני הוא אטם שלא ניתן למצוא בכל יישום פשוט לבית, ובדרך כלל יישומו הוא במערכות כדוגמת ממסרות, משאבות צנטריפוגליות, מכונות ייצור, מדחסים ומכונות תעשייתיות. המכנה המשותף לכל המערכות הללו הוא שבתוכן ישנם רכיבים נעים בתוך חלל נוזלי. האטם המכני הוא שמאפשר לאותם חלקים לנוע באופן חופשי מבלי שהנוזל בתוכו הם נעים ידלוף לחלקים אחרים במערכת, אליהם הוא אינו אמור להגיע.

מהו האטם המתאים לכם?

בבחירת אטם מכני, אי אפשר להפריז ברמת החשיבות של התאמת האטם למערכת אליה הוא מיועד. האטם חייב להתאים למערכת ברמת דיוק גבוהה מאוד, וכל סטייה מהמאפיינים הנדרשים, לא תאפשר לאטם למלא את תפקידו כנדרש. בהתאם לכך, בכל רכישה של אטם מכני למערכת קיימת, מומלץ לפנות ליצרן או למהנדס מכונות שידע לתת לכם את הפתרון המתאים ביותר. כמו כן, במידה והאטם הנדרש אינו מצוי בשוק, תוכלו בהחלט להזמין אטם מכני בהתאמה אישית.

אטם כזה ניתן להזמין מחברת טכנו עד, המובילה והוותיקה בישראל. בטכנו עד תוכלן למצוא אטמים, אורינגים, מחזירי שמן איכותיים ועוד. בכל מקרה, כאשר מדובר באטם מכני, אין דבר כזה “בערך” או “כמעט”. הכל חייב לשבת בדיוק במקום, על מנת לאפשר תנועה חופשית של הרכיבים הנעים מבלי לגרום לנזילות ודליפות.

עוד מהבלוג של אחד על אחד

תצוגה מקדימה

מסור שרשרת – כלי עבודה חשוב בארגז כלי הגינון

מסור שרשרת הוא ביטוי שעושה מעט עוול לכלי העבודה שעומד מאחוריו, בעיקר לאור הקישור שלו לאותו כלי עבודה מיושן הנקרא מסור, והשילוב שלו עם המילה שרשרת, כשאף אחת מצמד המילים הללו, אינו מצביע כהוא זה על עוצמתו של ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

יתרונות של קבלת טיפולים קוסמטיים במסגרת של מכון יופי

כל אחד רוצה להיראות יפה ומטופח. לא תמיד לכולנו יש יכולות וידע איך לטפח את המראה האישי שלנו כך שהוא יהיה יפה ומחמיא. אם המראה החיצוני שלנו חשוב לנו ואנחנו רוצים להיראות יפה אבל אין לנו ידע אישי איך לטפח את עצמנו כך שניראה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

עו"ד גיא לפבר מדבר על איך להתמודד נכון עם פירוקים ופשיטות רגל

המציאות הכלכלית בישראל איננה פשוטה עבור מרבית האוכלוסייה. אנשים רבים, שכירים ועצמאיים כאחד, אינם מצליחים להתעלות מעל ההוצאות החודשיות ומגיעים למצב של פשיטת רגל פרטית או עסקית. אנו נעסוק במאמר זה בפשיטת רגל עסקית ונדגיש...

תגובות

פורסם לפני 5 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה