הבלוג של דניאל לוצקי - יועצת כלכלית

דניאל לוצקי, יועצת ומנטורית לכלכלת המשפחה, מלווה נשים בכל שלבי החיים להתפתחות וצמיחה כלכלית. נהנית מהחיים, ממצה רגעים, לומדת, משתפת, מחייכת, מצלמת וכותבת.

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מאוקטובר 2017

אז איפה את היית אתמול ואיך זה קשור לכסף?

05/11/2017

אומרים שאדם צריך לחזור על פעולה לפחות 14 (או 30, תלוי את מי שואלים) פעמים כדי להתרגל אליה. החלטתי גם השבוע לכתוב פוסט למרות שלא הייתי חייבת. אני רוצה להתרגל לכתוב כל שבוע, אני רוצה שהפעולה הזו תבוא לי כמעט באופן טבעי. לתרגל אותה מספיק פעמים כדי שתהיה האוטומט שלי. אז כרגע זה לא ממש חשוב אם זה 14 או 30, כי זה רק הפוסט השלישי, אני רוצה לכתוב פוסט כדי להמשיך את התנועה שכבר יצרתי.

השבוע שיעורי הבית שלנו בבית ספר לשיווק דיגיטלי לא כללו כתיבת פוסט חדש בבלוג. למדנו על גוגל אנליטיקס וכיצד לנתח תנועה באתר (שעדיין אין לי)  איך לנטר, למדוד ולקבל מידע על תנועת הגולשים והגולשות באתר. קיבלנו שיעורי בית, של ניתוחים והכנות, שיעורי בית של “מאחורי הקלעים”, לא של כתיבת פוסט.

יהודה קוגן סמנכ"ל שיווק גוגל ישראל, צילמה: הערך המוסף -כרמל מילנר-סער

יהודה קוגן סמנכ”ל שיווק גוגל ישראל, מסביר לנו איך להיכנס לגוגל. צילום: הערך המוסף – כרמל מילנר-סער

את שני הפוסטים האחרונים שלי פרסמתי במוצאי שבת. אתמול הייתה העצרת לזכרו של יצחק רבין, לא הרגשתי בנוח לשתף פוסט בשעות האלו. כמובן שזה גם סוג של תירוץ לעצמי למה לא לכתוב. “זה לא לעניין” חשבתי לעצמי, אולי זה עלול לפגוע במישהי או מישהו. מכירה את התירוצים האלו שאנחנו מספרות לעצמנו כדי לא לעשות משהו? אז אתמול לא פרסמתי פוסט.

אבל עם כל זה, עדיין החלטתי לכתוב. לא כל כך ידעתי על מה אכתוב השבוע. אולי איפה הייתי לפני 22 שנים, זה רגע שאני זוכרת כי הוא היה רגע בהחלט משמעותי ושוחזר בזיכרון, יום למחרת הרצח בבית הספר ביקשנו מאיתנו לספר איפה היינו כשמענו את ההודעה. סיפרנו ודיברנו על המקרה, זה היה טרי בזיכרון. היום אני כבר לא זוכרת את הרגע ההוא, אני זוכרת את הזיכרון. איפה הייתי לפני חודש? שאלה מעולה, אם זה לא כתוב לי ביומן, אני לא אדע.

למה כל ההקדמה הזו חשובה בעצם? אני מחשיבה את עצמי כבעלת זיכרון טוב מאוד, אפילו מצוין. אני זוכרת אירועים ופרצופים מלפני שנים ועם זאת אני לא תמיד זוכרת מה עשיתי אתמול. החברות שלי כבר יודעת, אם אנחנו קובעות אני צריכה לפתוח יומן, שאני לא בטעות אבריז רק כי לא כתבתי לעצמי שאנחנו נפגשות.

התחלתי לכתוב ביומן. צילום: דניאל לוצקי

התחלתי לכתוב ביומן. צילום: דניאל לוצקי

יצרתי לעצמי שגרה, אני כותבת ביומן, במקרה שלי ביומן של גוגל שמסונכרן לי עם הטלפון. פעם לא הייתי כותבת. עוד לפני שהיו טלפונים חכמים היה לי אאוטלוק כתבתי שם את הפגישות. בעיקר של העבודה, הייתי מאוד מסודרת בחלק הזה, אבל בחלק שאחרי שעות העבודה, הייתי זוכרת, לא כותבת. עד שהבנתי איזה מאמץ זה לא לכתוב. לזכור בעל פה איפה ומתי אני צריכה להיות, למה? הרי הדף זוכר הכי טוב אם רק נכתוב עליו מה שצריך לזכור.

שגרה אפשר ליצור בעוד הרבה מקומות ותחומים בחיים. בשנה האחרונה יצרתי לעצמי שגרה חדשה,  לכתוב את כל ההכנסות וההוצאות שלי. אני פשוט כותבת הכל. בהתחלה חשבתי שזה קצת מעיק, הרי אני יודעת בגדול לאן הולך הכסף שלי, אני חוסכת כסף כל חודש ואין לי “בעיות”. החלטתי בכל זאת לעשות את התרגיל הזה עם עצמי ולכתוב.

כל יום אותו הדבר, נהדר! צילום:דניאל לוצקי

כל יום אותו הדבר?  צילום: דניאל לוצקי

בחודש הראשון כתבתי, הסתכלתי על המספרים והם נראו לי בסדר. בחודש השני חסכתי 1,000 ₪ יותר ממה שחסכתי בחודשים הקודמים. הסתכלתי שוב על המספרים, כל פעם שהוספתי עוד מספר ראיתי את הסכום הכולל שהוצאתי. הפחתתי טיפה הוצאות. למה אני אומרת טיפה, כי 1,000 ₪ מבחינתי היה להוריד ערב בחוץ פעם בשבוע ואני הייתי יוצאת כמעט שישה ערבים בשבוע. להוריד ערב יציאה תמורת אלף שקל, בהחלט היה לי שווה.

גם היום, אני כותבת את ההוצאות ומקפידה גם לכתוב את ההכנסות. למה את ההכנסות את בטח שואלת את עצמך. כי כשאני מקבלת כמה מאות שקלים מסבתא מתנה וזה נכנס לארנק, זה פשוט יוצא. בלי הרבה מחשבה או כיוון. אם כתבתי את המתנה בהכנסות אני יודעת שזה כסף שנכנס והשתמשתי בו. נהניתי ממנו, שמחתי על המתנה והיא לא הלכה למקום בלתי ידוע.

מתי בפעם האחרונה יצרת לעצמך שגרה חדשה? מה היא הייתה וכמה זמן לקח לך להכניס אותה לשגרה?

אשמח אם תכתבי לי פה בתגובות למטה.

שיהיה שבוע מבורך,

שלך,

דניאל

עוד מהבלוג של דניאל לוצקי - יועצת כלכלית

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

על פתיחת העסק שלי או איך יצאתי לעצמאות

האמת, בהתחלה, לא ממש תכננתי לפתוח עסק. האמת, גם לא, שלא תכננתי לפתוח. עשיתי הרבה שינויים בחיים שלי באותה תקופה. עבדתי בעבודה לא מתגמלת. המחלקה בה עבדתי הייתה שחוקה וממורמרת. לא היה לי טוב שם. קניתי כרטיס טיסה לאיטליה לחשוב....

תגובות

תגיות:

70 שנה למדינה, אוכל, אוכל איטלקי, אמינות, אני יכולה, את יכולה, דניאל לוצקי, דניאל_לוצקי, דניאלוצקי, הבטחת איכות, הגשמת חלום, הגשמת חלומות, החלטות חדשות, החלטות לחג, הנאה, התחדשות, התנהלות כלכלית, התנהלות כלכלית נכונה ופשוטה, התפתחות, חופש, חופשה, חיסכון, חירות, חלום, חסכון, חסכונות, טיסה, טיסה לחו"ל, יום העצמאות, יועץ לכלכלת המשפחה, יועצץ לכלכלת המשפחה, יועצת כלכלית, יועצת כלכלית בגובה העיניים שלך, יועצת לכלכלת המשפחה, יועצת_לכלכלת_המשפחה, יין, ייעוץ כלכלי, ייעוץ לכלכלת המשפחה, כימיה, כימיה תרופתית, כלכלת המשפחה, כסף, כתיבה, לא לעבוד, לא מתפזרת, לא_מתפזרת, לאמתפזרת, לבנות תכנית כלכלית, להנות, לחסוך, לחסוך כסף, לעזוב עבודה כדי לפתוח עסק, לפתוח עסק, לצאת לחופש, מדינת ישראל, מודעות כלכלית, מול הים, מינוס של 50 אלף, מעצבת, מעצבת גרפית, משכירה לעצמאית, ניהול טכנולוגיות, ניהול כלכלי, ניהול כלכלי מותאם אישי, ניהול כלכלי נכון ופשוט, סיציליה, עבדות, עוזבת את העבודה, עצמאות, עצמאית, פרנסה, פרסון, פתיחת עסק, רווחה, רווחה כלכלית, שחוקה, שיווק, שינוי אווירה, שנה של חופש, שפה ויזואלית, תוכנית כלכלית מותאמת אישית, תכנון כלכלי, תכנון כסף, תכנית, תקציב, תשתית
פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

עיצוב ואיבזור הבית - איך לעשות זאת בלי לקרוע את הכיס

אז אחרי שמצאתי את הדירה בה חשקה נפשי וסיפרתי לכן מה לדעתי כדי לעשות כדי להפוך את חיפוש הדירה ליותר יעיל ואפקטיבי וגם נתתי טיפים ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה