הבלוג של דניאלה פורת פנסו

daniellarp

מאמנת אישית וזוגית בשיטת סאטיה, יזמית, מנחה סדנאות, מלמדת ניהול קארמי ומורה לחיים. גרה ביפתח, אי שם על הגבול הלבנוני, אשת משפחה, אוהבת אדם וחי, בודהיסטית בתפישת עולמי ובדרך חיי.

עדכונים:

פוסטים: 48

החל מפברואר 2014

בדצמבר 2011 החל מסעי הנוכחי כשהתיישבתי על הכיסא בכיתת הלימוד של נטאלי בן דוד באמושיין והתחלתי ללמוד להיות מאמנת סאטית.

לא במקרה בכלל, באותו רחוב ובאותו בניין, רק קומה אחת מעל אמושיין, שוכן המרכז הישראלי לניהול קארמי. בכל פעם שהגעתי ללמוד בקורס מאמנים (מה שנמשך יותר משנה) עברתי ליד, הבטתי בדלתות הזכוכית הנקיות של המרכז, על סמל היהלום הבורדו ועל הכיתוב ותהיתי אם זה הצעד הבא שלי.

המרכז לניהול קארמי

 

וזה אכן היה הצעד הבא. שני קורסים בניהול קארמי, מספר הרצאות העשרה וליווי אישי של יועץ קארמי מופלא בשם דודו גולן, עשו את העבודה: הם שינו את חיי.

עד היום שיתפתי את קוראיי בחוויות שלי כמאמנת, כמנהלת, בת זוג, אמא, עצמאית. שיתפתי בתהליכים האישיים שלי וביחסים שלי עם הסובבים אותי ועדיין לא נגעתי במנוע המסויים הזה שמניע את חיי, את כוונותיי, את מילותיי ואת מעשיי היום יומיים.

והמנוע הזה ייקרא פה במילה פשוטה, אך רבת פרשנויות: קארמה.

רקע קצר:

המרכז הישראלי לניהול קארמי הוקם ב-2009 על ידי לאמה ד”ר דבורה צביאלי והוא מהווה שלוחה של מרכז “להב היהלום” (Diamond Cutter Institute) בארה”ב. התפישה הניהולית הקארמית שמחברת את הבודהיזם עם העולם העיסקי והגשמי, היא פרי יצירתו של גשה מייקל רואץ’, מחבר רב המכר העולמי “להב היהלום”. הרעיון הבסיסי של השיטה הוא שמה שאתה זורע, זה מה שתקצור. כלומר, מה שאתה נותן לעולם (לא לעצמך, אלא לזולת), הוא מה שיופיע בחייך. אתה הגנן בגן של חייך, או בהקבלה אחרת: אתה המפיק היחידי של הסרט של חייך.

להב היהלום

זה נשמע פשוט והגיוני, אבל תאמינו לי, קשה, אבל קשה מאוד ליישום!

החכמה הבודהיסטית ומנגנון העבודה של הקארמה הם כל כך רחבי יריעה ועמוקים, שפשוט אין מה להיכנס לזה כרגע. מה שמעניין כרגע זה דווקא הניסיון האישי שלי שמדגים איך השיטה עובדת.

ברגע שהבנתי שכל מה שאני רוצה לעצמי, אני צריכה לתת למישהו אחר והתחלתי ליישם הלכה למעשה, הכל פתאום נראה אחרת. גם חוויתי הצלחה ותחושה שמה שאני רוצה קורה וגם נעשיתי אדם טוב יותר, עם פחות כעס, עם פחות ציפיות ואכזבות, עם סבלנות ופתיחות גדולה יותר. פשוט קסם.

דוגמא:

כידוע לכם, לפני שלושה חודשים יצאתי לדרך חדשה עצמאית. החלטתי כבר אז, שלצד הפעולות הרגילות של קידום עסק (שיווק, מיתוג, טלפונים, הרצאות), העיסוק המרכזי שלי יהיה עבודה קארמית. ומה זה אומר?

זיהיתי את מה שאני רוצה:  שיגיעו אלי מתאמנים (שיווצר חיבור), שהעסק שלי יגדל ושיכניס כסף.

ושאלתי את עצמי, איך אתן את מה שאני רוצה לאחרים?

1. אעסוק בחיבור של אנשים אחרים עם מה שהם רוצים, כמו למשל, אעזור לאנשים למצוא עבודה, אעזור לאנשים להגיע למחוז חפצם, אחבר בין אנשים שיכולים להפיק תועלת אחד מהשני וכדומה.

2. אעזור למישהו אחר בקידום העסק שלו, אתמוך בו, אייעץ, אתעניין, אביא מניסיוני.

3. אהיה נדיבה עם הכסף שלי.

ואני מודיעה לכם שזה עיקר העיסוק שלי בשלושת החודשים האחרונים: אני מלווה חבר טוב ותומכת בו בפיתוח העסק שלו, אני עוסקת רבות בחיבור של מעסיקים למחפשי עבודה וההיפך, אני מקפידה לקחת טרמפיסטים ואף לסטות מדרכי כדי להביאם למחוז חפצם, אני מקפידה להפריש אחוזים מההכנסות החודשיות של העסק שלי לתרומה, אני נותנת טיפים גדולים לנותני שירות ועוד כיוצא באלה פעולות מודעות לחלוטין שעושות אותי מאושרת, מסופקת ושמחה, ומתוך אמונה שזה מה שיביא לי את ההצלחה שאני מבקשת. 

וזה עובד, חברים: כל שבוע כמעט מגיע לפתחי מתאמן יחיד או זוג לאימון ואני כבר מאוד עסוקה, אני מסתדרת עם הכסף, חשה שיש לי מספיק ושיגיע עוד בקרוב.

ומכיוון שהעניין הוא בנפשי ואני לא רוצה להשאיר אותו אצלי, פתחתי יחד עם חבר טוב קבוצת עבודה של ניהול קארמי. הקבוצה החלה ב-4 אנשים והיום מונה כבר 8. בקבוצה אנו לומדים את החכמה ביחד, מתייעצים על איך לעבוד קארמית הכי טוב על מנת לקדם את הנושאים שחשובים לנו באופן אישי, תומכים אחד בשני, עוזרים בחיבורים מיידיים, משתפים, מחוללים טוב בעולם ומבשלים לעצמנו ולסביבתנו קארמה מדהימה!

בחדר שלי יש כבר שלושה בודהות. אחד גדול, אוהב וצוחק, שמזכיר לי להיות שמחה, מצחיקה ומלאת חמלה, אחד שחור ומדוייק, שמזכיר לי שהדרך ארוכה ולא תמיד פשוטה, ואחד קטן ומכווץ שחושב מאוד חזק עד שנעצמות לו העיניים. הוא מזכיר לי לחשוב על הדרך כל הזמן.

ואני חושבת, מדברת ועושה.

בודהה צוחקבודהה שחור ובודהה קטן

 

 

 

עוד מהבלוג של דניאלה פורת פנסו

תצוגה מקדימה

מה עושים כשהיא לא רוצה ללכת לבית ספר יותר?

לפני חצי שנה היא אמרה לי: "אמא, החלטתי שאני לא רוצה להמשיך ללמוד בשנה הבאה". הילדה, אז בת 15 וחצי, תלמידת כיתה י' במגמת אומנות בבית הספר האיזורי. והיא לא רוצה ללמוד! "זה לא מתאים לי, הלחץ הזה של הבגרויות, לא מתאים לי ההמוניות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

קוראים לי דניאלה ואני אכלנית כפייתית

שלום, קוראים לי דניאלה ואני אכלנית כפייתית. עכשיו אתם צריכים להגיד: "אנחנו אוהבים אותך דניאלה".  אז תודה לכם על האהבה, תודה על כל מה שנוכח בחיי, תודה על כל המתנות שקיבלתי ואני מקבלת מדי יום. תודה גם על ההתמכרות שמלווה אותי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

בכל יום שעובר, אני אוהבת אותך יותר

כשהמתקשרת אמרה לי שכבר נפגשנו בחיים אחרים, זה לא הפתיע אותי. זה היה לי די ברור. רק זה יכול להסביר את המפגש שלנו, שלכאורה היה מקרי לחלוטין ועם קורטוב של "בלתי אפשרי". נפגשנו בירושלים בבית מלון קטן ומט לנפול. אני הייתי...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה