הבלוג של דניאלה פורת פנסו

daniellarp

מאמנת אישית וזוגית בשיטת סאטיה, יזמית, מנחה סדנאות, מלמדת ניהול קארמי ומורה לחיים. גרה ביפתח, אי שם על הגבול הלבנוני, אשת משפחה, אוהבת אדם וחי, בודהיסטית בתפישת עולמי ובדרך חיי.

עדכונים:

פוסטים: 48

החל מפברואר 2014

בהרצאות שלי על זוגיות, יש לי שקף שאני מאוד אוהבת והוא נקרא: “זוגיות בונה עולם”. זוגיות טובה היא גדולה בהרבה מסך חלקיה, היא מהווה עוצמה רוחנית, כלכלית, מוסרית וערכית. זוגיות טובה בונה דורות חדשים שגדלים על אהבה, כבוד והסכמה הדדית. זוגיות בונה עולם. אז לכבוד יום האהבה שחל מחר, לכבוד האיש שאהבה נפשי ולכבוד כל הזוגות באשר הם – כמה תובנות על זוגיות.

30/07/2015

כשהמתקשרת אמרה לי שכבר נפגשנו בחיים אחרים, זה לא הפתיע אותי. זה היה לי די ברור.

רק זה יכול להסביר את המפגש שלנו, שלכאורה היה מקרי לחלוטין ועם קורטוב של “בלתי אפשרי”.

נפגשנו בירושלים בבית מלון קטן ומט לנפול. אני הייתי סטודנטית באוניברסיטה העברית, קיבוצניקית מהצפון, מחפשת את דרכי בעולם ובעיקר נשואה. הוא זה עתה חזר מהטיול בארצות הברית, ירושלמי אסלי, מחפש פרנסה ובעיקר, עם חברה. הוא היה סגן מנהל הקבלה ואני פקידה.

זוכרת את הפעם הראשונה שראיתי אותו, זוכרת את צבע האוטו הישן שלו, את הכלב שוקי שהיה איתו, את גובהו הרב, את עיניו הירוקות, זוכרת איפה עמדתי, מה לבשתי ואת הסקרנות שהתעוררה בליבי.

לאחר תקופה של חיזורים עקשנים (שלגביהם יש ויכוח עד היום – מי חיזר אחרי מי, אבל ברור שהוא חיזר…), הרבה שוקולדים ופרחים, פירקתי בהרבה דמעות וכאב את החבילה הקודמת ותוך יומיים בערך עברנו לגור יחד. בנקודה הזו ידעתי שזהו זה – זה האיש של חיי. זה היה כל כך טבעי – כאילו הכרנו מאז ומתמיד. כאילו לא מפרידים בינינו תהומות של תרבות, גיאוגרפיה, תפישת עולם וכל מה שאפשר לחשוב עליו. תהומות שבהמשך היו קשים וכואבים לגישור כשהיחסים התקדמו ובעיקר כשהפכנו להורים, אבל באותו רגע הם לא היו שם.

22 שנה אנחנו זוג, מתוכן 20 כזוג נשוי. מערכת היחסים בינינו היום לא דומה בכלום וגם לא צריכה להיות דומה בכלום, לזאת של ההתחלה. היא תמיד תהליך, היא תמיד בהתפתחות, היא תמיד מה שהיא.

בהרצאות שלי על זוגיות, יש לי שקף שאני מאוד אוהבת והוא נקרא: “זוגיות בונה עולם”. זוגיות טובה היא גדולה בהרבה מסך חלקיה, היא מהווה עוצמה רוחנית, כלכלית, מוסרית וערכית. זוגיות טובה בונה דורות חדשים שגדלים על אהבה, כבוד והסכמה הדדית. זוגיות בונה עולם.

אז לכבוד יום האהבה שחל מחר, לכבוד האיש שאהבה נפשי ולכבוד כל הזוגות באשר הם – כמה תובנות על זוגיות:

1. ההסכם שעושים בחתונה, הוא הסכם ראשון מתוך רבים. כמעט כל יום צריך לבסס הסכמים חדשים. כמעט כל יום מתחתנים מחדש. צריך לדבר ולהסכים כל פעם מחדש על כסף, על ילדים, על מגורים, על צורת הדיבור בינינו, על מין, על הזמן שמוקדש לכל דבר, על ויתורים ועל מה לא?

2. התפתחות אישית של שני בני הזוג היא קריטית להתפתחות הזוגיות. אם אחד מתפתח והשני נשאר במקום, לא בטוח שזה יחזיק מים.

3. הזוג הוא ישות בפני עצמה, שלא קשורה לילדים, שלא קשורה למשפחת המקור ולא קשורה לחברים.  לעיתים אנו נוטים לשים את הישות הזו בצד ונסחפים לתוך המשימות האין סופיות של החיים: ילדים, פרנסה, עבודה, הורים, אחים… אז זהו שלא לשכוח. עציץ ששוכחים להשקות אותו נובל (ולא להשקות רק בט”ו באב).

4. כסף, מין, בגידות, מריבות על רקע משפחת המקור, על בניית בית, על ילדים או על כל דבר שהוא: ביטוי ישיר למצב הזוגיות עצמה. כשאנחנו רבים על חינוך הילדים, זה לא עליהם, זה עלינו – למי יש יותר מקום בקשר הזוגי, מי אומר את המילה האחרונה. כשאחד מבני הזוג בוגד, זה ביטוי ישיר למצב הקשר וגם פה הטנגו הוא של שניים – אין אשם וקורבן – לשני בני הזוג יש חלק בבגידה. כשיש בעיות במיטה, ביטוי ישיר למצב הקשר – אין מחזר ודוחה, יש זוג שיש לו קושי בקשר.

5. מה שייכנס לתבשיל, יתן את הטעם לתבשיל. תכניסו אהבה, נדיבות , תשוקה וכבוד לקשר הזוגי: זה מה שיהיה בו. תכניסו כעס, עקשנות, שתיקה ונקמה: זה מה שיהיה בו.

יום אהבה שמח – לזוגות באשר הם. 20150317_110236

בכל יום שעובר, אני אוהבת אותו יותר 

 

עוד מהבלוג של דניאלה פורת פנסו

Thumbnail

מה עושים כשהיא לא רוצה ללכת לבית ספר יותר?

לפני חצי שנה היא אמרה לי: "אמא, החלטתי שאני לא רוצה להמשיך ללמוד בשנה הבאה". הילדה, אז בת 15 וחצי, תלמידת כיתה י' במגמת אומנות בבית הספר האיזורי. והיא לא רוצה ללמוד! "זה לא מתאים לי, הלחץ הזה של הבגרויות, לא מתאים לי ההמוניות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

קוראים לי דניאלה ואני אכלנית כפייתית

שלום, קוראים לי דניאלה ואני אכלנית כפייתית. עכשיו אתם צריכים להגיד: "אנחנו אוהבים אותך דניאלה".  אז תודה לכם על האהבה, תודה על כל מה שנוכח בחיי, תודה על כל המתנות שקיבלתי ואני מקבלת מדי יום. תודה גם על ההתמכרות שמלווה אותי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

על החיים, על המוות ומה שביניהם

בימים האחרונים עידית נמצאת איתי רוב הזמן. כשאני נוהגת לעבודה וגם בחזרה, כשאני שוטפת כלים או מנקה את הבית, כשאני מתאמנת בפסנתר או סתם ככה לפני השינה היא יושבת לידי, מדברת, שותקת או סתם מצחיקה אותי. זה מוזר כי עידית נפטרה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים