הבלוג של דניאלה פורת פנסו

daniellarp

מאמנת אישית וזוגית בשיטת סאטיה, יזמית, מנחה סדנאות, מלמדת ניהול קארמי ומורה לחיים. גרה ביפתח, אי שם על הגבול הלבנוני, אשת משפחה, אוהבת אדם וחי, בודהיסטית בתפישת עולמי ובדרך חיי.

עדכונים:

פוסטים: 48

החל מפברואר 2014

בסדרה המעולה והמטרידה “בלש אמיתי”, ראסט, (מת’יו מקונוהי ההורס!) אומר שהוא יכול להריח צבעים… הוא מריח אפור, לבן, כחול… מעניין. אף פעם לא חשבתי מה הריח של צבעים. אבל מת’יו מקונוהי יודע ואני לא מתווכחת. ואגב, מי שעדיין לא ראה את הסדרה, כדאי לפנות זמן.

true_detective_matthew_mcconaughey

אבל לענייניו הפעם: צבעים.

ברב המכר The Color of Water (צבע המים) של ג’יימס מקברייד, הוא מספר את סיפור חייו כילד שחור לאמא לבנה, מה שכמובן מביא לעיסוק מתמיד בצבע העור של כולם… בקטע אחד מופלא הוא שואל את אימו הלבנה (היהודייה…), “מהו צבע האלוהים?” והיא עונה לו: “אלוהים הוא בצבע המים”. אני מבינה מזה שאלוהים הוא בעצם כל הצבעים.

בזמן האחרון, אולי בגלל האביב המתפרץ בשלל צבעיו, ואולי בגלל שאני עוסקת כרגע בעיצוב לוגו לעסק שלי, אני חושבת הרבה על צבעים ועל משמעותם. רותקה שפירא המבורכת, בעלת עסק לעיצוב ושיווק חזותי בגליל (www.ruthka.com), שאלה אותי לגבי הצבעים שלי. “בואי נמצא קודם כל את הפלטה שלך ואת איזה ערכים היא מייצגת”, היא אמרה, וזה גרם לי לחשוב המון. גם על הערכים שלי וגם על הצבעים שמייצגים אותם.

אז הלכתי הביתה והתחלתי במחקר אישי קטן. צילמתי את עצמי בלבוש החורף האהוב ביותר שלי – שכמיה אדומה וצעיף צהוב חלמון:

דניאלה מוקטן

 

צילמתי את ארון הבגדים שלי (שלכבוד הצילום קצת סידרתי אותו) :

ארון בגדים מוקטן

 

צילמתי קצת קירות ופינות בבית שלי

תמונות מוקטן קיר בית מוקטן חתול וחנוכיה מוקטןציפורים וחתול מוקטן

 

וגם את הטוליפים היפים (והקצת עייפים) מיום שישי שעבר..

טוליפים מוקטן

 

ומה ראיתי? על רקע כחול סגול, המון כתמי צבע חמים: כתום, וורוד פוקסיה, צהוב חלמון, אדום…

אז מה הצבע שלי? מה הצבע של הערכים שאני מביאה כאדם?

כחול סגול: הכלה, שקט פנימי, יציבות

אדום: אהבה, תשוקה וגם חכמה ועומק

כתום: שמחה, הומור

וורוד פוקסיה: חיבוק, נישוק, מגע

ואיפה החמלה? הרי זה הערך הראשון שלי, זאת העבודה היום יומית שלי – פיתוח חמלה לסובבים אותי, חמלה למי שאני אוהבת (שזה קל), חמלה למי שקשה לי איתו, חמלה למי שפוגע באחרים (כי גם הוא סובל), חמלה לחיות, לחרקים, לפוליטיקאים ומנהיגים (כן, גם להם), חמלה לעצמי.

ואז הבנתי: חמלה זה קצת כמו אלוהים, זה כל הצבעים כולם.

Rainbow compressed

 

עוד מהבלוג של דניאלה פורת פנסו

תצוגה מקדימה

מה עושים כשהיא לא רוצה ללכת לבית ספר יותר?

לפני חצי שנה היא אמרה לי: "אמא, החלטתי שאני לא רוצה להמשיך ללמוד בשנה הבאה". הילדה, אז בת 15 וחצי, תלמידת כיתה י' במגמת אומנות בבית הספר האיזורי. והיא לא רוצה ללמוד! "זה לא מתאים לי, הלחץ הזה של הבגרויות, לא מתאים לי ההמוניות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

קוראים לי דניאלה ואני אכלנית כפייתית

שלום, קוראים לי דניאלה ואני אכלנית כפייתית. עכשיו אתם צריכים להגיד: "אנחנו אוהבים אותך דניאלה".  אז תודה לכם על האהבה, תודה על כל מה שנוכח בחיי, תודה על כל המתנות שקיבלתי ואני מקבלת מדי יום. תודה גם על ההתמכרות שמלווה אותי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

בכל יום שעובר, אני אוהבת אותך יותר

כשהמתקשרת אמרה לי שכבר נפגשנו בחיים אחרים, זה לא הפתיע אותי. זה היה לי די ברור. רק זה יכול להסביר את המפגש שלנו, שלכאורה היה מקרי לחלוטין ועם קורטוב של "בלתי אפשרי". נפגשנו בירושלים בבית מלון קטן ומט לנפול. אני הייתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה