הבלוג של דן כהן

dancohen

גרוש, אב חד הורי לארבעה, דלת"ש ואקס כלכלן ומנהל בכיר. בשש השנים האחרונות אני עובד כמאמן וכמנטור עסקי העוסק באימון עסקי ואישי ומאושר ללוות נשים וגברים, בעלות ובעלי עסקים בתהליכי שינוי, צמיחה והתפתחות.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מפברואר 2015

כן, ביום שאחרי אפשר לצאת לבלות, האמת שמומלץ, גם ביום השני והשלישי, בכלל שווה לקחת כמה ימים לשחרר את כל הלחץ והמועקה, את כל המטען השלילי שהצטבר לך בראש ובלב, תכל’ס עברת תקופה עמוסה, רוויות מתחים, אולי גם מאבקים, עצב, תסכול וכעס.

עובר עוד שבוע ועוד אחד, לאט לאט מחלחלת לראשך ההבנה שהחיים שלך השתנו לגמרי,  ממש לא תיארת לעצמך איך הם יראו. הגירושים העסיקו אותך מאוד, עורכי דין, ניירת, דיונים, מפגשים, וויכוחים, טיוטות…ובתוך כל זה ממש לא מצאת זמן וסביר להניח שבכלל לא חשבת על היום שאחרי, החיים שאחרי.

ופתאום זה נוחת, ממש ככה, הכל נראה אחרת, עם עצמך, עם הילדים, עם הצד השני, עם שיגרת היום יום, החיים השתנו, הגעת לאזור לא ידוע, אולי בכלל לא התכוננת לזה, נכון, אבל עכשיו אין ברירה וכדאי מאוד לחשב מסלול מחדש.

בדרך לפרק הבא בחייך

אחד הדברים שיותר קשה להתמודד איתם הוא הלבד, הימים ואינספור הרגעים שאין אף אחד לידך, ככה באמצע החיים להיפגש עם עצמך, לשכב לישון לבד ולהקיץ בבוקר לבד, כי עד עתה החיים היו שונים לחלוטין, זה מרגיש כאילו כמעט תמיד היה שם מישהו.

והלבד הזה נראה כמכשול רציני, הוא משתרע לפניך כים כחול, עמוק ואינסופי, הגבולות שלו לא ממש ברורים ובטח לא מוכרים לך והאינסטינקט שלך אומר “לברוח מפה ומהר”, יללה לעקוף את המכשול” או “זה זמני הוא ייעלם”. אבל הים כמו ים לא הולך לשום מקום, הוא לא ייעלם, אי אפשר לעקוף אותו וגם לברוח זו לא ממש אופציה כי הוא ירדוף אחריך לכל מקום.

ואם תהית מה זה לברוח, לברוח זה לצאת בכל ערב רק כדי לא להיות בבית, לבלות שעות מול הפייסבוק במציאות מדומה, לבהות בטלוויזיה ולזפזפ מתכנית לתכנית רק כדי לא להיות עם מה שקורה מסביב למסך המרצד, לצ’וטט בוואטסאפ עם כל מי שרק משתף פעולה או לשקוע בשיחות טלפוניות נבובות ואינסופיות .

פעם אמר לי מורה דגול וחכם, שכפי שבקרב מול אויב קשה, אויב שכוחותיו חזקים ומאיימים, אם בורחים מהמערכה הרי שמעניקים ליריב מתנה יקרה ומאפשרים לו לאזור כוחות, להתארגן ולהתחזק וכשהוא חוזר ותוקף, עוצמתו חזקה יותר, הוא מכאיב יותר והרבה יותר קשה להתמודד מולו.

והלבד, הלבד הזה מתנהג בדיוק כמו אותו אויב שבקרב, נכון, הבריחה מלווה בתחושה של הקלה, השארת אותו שם, רחוק, כמעט אי אפשר לראות אותו, אפשר לנשום לרווחה, אך בינתיים הוא מתחזק והקושי להתמודד איתו רק מתגבר.

זה קשה, לפעמים זה קשה מאוד להתמודד איתו, כי הלבד הוא יריב מפתיע, מתוחכם ולעתים גם אכזרי, הוא יודע בדיוק איך לפגוע בך כי הוא מכיר את נקודות התורפה שלך לפחות כמוך ובמאבק איתו, בעצם כמו בכל מאבק, עליך להיות בשיא הפוקוס ובשליטה מלאה, להשיב מלחמה, לא להיכנע, לא לוותר ולזכור, שאם אי אפשר לברוח מהלבד עדיף להתעמת איתו פנים מול פנים, צעד אחר צעד בעקביות, בנחישות ובידיעה שכל ניצחון יוביל אותך בבטחה עוד צעד קדימה לפרק הבא בחייך.

בהצלחה,

דן כהן, מאמן אישי ומנטור עסקי

 

עוד מהבלוג של דן כהן

תצוגה מקדימה

גבר, להתגרש זה לא מה שחשבת

ליום שאחרי אף אחד לא הכין אותי, בעצם אף אחד לא יכול היה להכין אותי.  כולם דיברו על גירושים, אז דיברו, אבל בין הדיבורים ובין המציאות המרחק היה גדול, גדול מאוד. בשעה עשר בבוקר...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

למצוא את האביר שלך

את ניגשת לדיילת המטופחת בסניף הסופרפארם שבקניון ומבקשת ממנה קרם פנים והדיילת מחייכת אלייך בנימוס וללא הגה ניגשת לאחד המדפים ושולפת ממנו בזריזות בדיוק את הקרם שאת רוצה. את מודה לה בחיוך, צועדת לכיוון הקופה ושולפת את...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה