הבלוג של דנה מויסון

danamois

תעתועה אפלה

עדכונים:

פוסטים: 44

החל מיולי 2014

בדרך כלל אני לא נמשכת למותחני ריגול, אבל (אולי בעקבות רוח התקופה והמודעות המעוררת למצבנו השברירי) החלטתי לתת צ’אנס ל”פרשת רמברנדט” מאת דניאל סילבה, ומזל.

אף על פי שהמחבר הוא סופר ידוע, שכתב רבי מכר רבים, דווקא הדבר הראשון שמשך אותי אל הספר “פרשת רמברנדט” היתה העטיפה היפהפיה שלו. מיד זיהיתי את נופה הייחודי של אמסטרדם, אשר עיטר את כריכת הספר בצבעים בוהקים ומנוגדים. לאחר מכן עיני נתקבעו על הכותרת שאיזכרה את שמו של הצייר המפורסם. רק לאחר מכן, שמו של הסופר, אשר היה כתוב באותיות קידוש לבנה, תפס את עיני.

למען האמת, קראתי מעט מאוד מספריו של דניאל סילבה, ואלו שכן קראתי באנגלית בלבד. מעולם לא החשבתי את עצמי למעריצה גדולה של ספרות ריגול על מזימות בינלאומיות ואיומים גרעיניים – יש לי מספיק מזה בחדשות המקומיות. יכול להיות שזו הסיבה שלא יצא לי “לגלות” אותו עד עכשיו.

ובכן, “פרשת רמברנדט” היא בהחלט נקודת פתיחה מצוינת.

דמותו של גבריאל – הסוכן החשאי הכל-יכול, הרסטורטור בעל ידי האמן, ה”מלאך” בעל הצד האפל – היא דמות חזקה ומעניינת, כזאת שבהחלט מסוגלת להוביל סדרת ספרי מתח, וגם מבצעים ישראליים חשאיים.
העלילה מתחקה אחר ציור גנוב של רמברנדט ששלוב יד ביד עם גורל של ניצולת שואה שהיתה ילדה קטנה בזמן המלחמה. המרדף אחר הציור הופך למרדף אחר ההסטוריה היהודית לצד הגרמנית, עשיית צדק עבור מי שזקוק לסגירת מעגל והצלת אומה שלמה בעתיד.

הספר שזור באנקדוטות היסטוריות ועובדות מעניינות מאוד שקשורות לעולם התרבות והאומנות, באופן אמין ומהימן, מה שמאוד מצא חן בעיני. החלק שמתמקד במזימות ריגול וסכסוכים מזרח תיכוניים – פחות. באופן דומה, העלילה סחפה אותי יותר בהתחלה ודווקא לקראת האמצע, ככל שהיא מסתעפת למקומות ה”ריגוליים”, חשתי האטה מסוימת. אבל זה לגמרי עניין של העדפה.
אין ספק שהספר כתוב היטב, בעל קצב טוב, תפניות מעניינות והכי חשוב – מעביר את הזמן במהירות ובכיף.

1

עוד מהבלוג של דנה מויסון

תצוגה מקדימה

מלכוד 22

המצב הביטחוני הזכיר לי את התקופה בה קראתי את "מלכוד 22". כבר אז תהיתי לעצמי מדוע במקום כה יפה כמו האי פיאנוזה, בני האדם מתעסקים רק במה שרע ומכוער... בדומה למצבנו כיום, גן עדן...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מספרת הסיפורים / ג'ודי פיקו

אזהרה: אם אתם בעיצומה של דיאטה – אל תקראו את הספר הזה. כי כל מה שהקריאה בו תגרום לכם לרצות לעשות זה לאכול לחם וחמאה, לחמניות מתוקות עם פיתולי שוקולד וקינמון, חלה קלועה שהרגע יצאה מהתנור לכבוד שישי, מאפים מתוקים עם מעט ריבה...

כמעיין המתגבר / איין ראנד

מה עוד אפשר להגיד על הספר הזה שכבר לא אמרו? מוזר שכה רבות ההמלצות ששמעתי עליו אך מעולם לא ידעתי מהו למעשה גרעין העלילה – הנוסב סביב הקשר שבין עולם האדריכלות לעולם העיתונאות בעיר ניו-יורק – ואולי זאת מפני שהעלילה מתגמדת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה